Zakup używanego opla zafiry 2001-2002

zakup używanego opla zafiry 2001-2002

07 Lip 2009, 11:05

Witam serdecznie,
na forum trafiłem ze względu na to, że bardzo bardzo podoba mi się model opla zafiry, który chciałbym kupić. Dotychczas jeździliśmy z żoną polo IV ale powiększyła nam się rodzina i pochorowali rodzice także muszę wozić czasami po 5 albo 6 osób na raz co przy zabieraniu wózka i całego majdanu dla niemowlaczka sprawia kłopoty w pakowaniu do małego samochodu. Dlatego zainteresowałem się zafirką.

Już byłem prawie zdecydowany ale zajrzałem na rózne fora co ludzie mówią na tema używania tego samochodu. I włos mi się na głowie zjeżył jak to mówią potocznie. Opinii negatywnych jest bez liku. Psujące się pompy, wspomaganie kierownicy, zawieszenie, itp. Wyczytałem w artykułach fachowych, że należy uważać na silniki sprzed lutego 2001 a najlepiej skoncentrować się na napędzanych jednostkami benzynową 1.8 i wysokoprężną 2.2 DTI (ta ostatnia podobno jest wyjątkowa dzięki sporej mocy i niskiemu zużyciu paliwa).

Zamieściłem nawet tego posta na opel24 żeby mi ktoś z fachowców opli powiedział czy faktycznie ten model samochodu jest tak awaryjny.

Samochód bardzo mi się podoba, jest w sam raz dla mojej rodzinki, niestety nie stać mnie na kupienie nowszego model i będę próbował kupić coś do 20-22 tys. zł -a to zafiry właśnie z lat 2000-2002. Właśnie przyglądam się paru na otomoto.

Mam pytanie: czy na prawdę jest on tak kapryśny i psujący się, że praktycznie cały czas trzeba być na warsztacie? Nie stać mnie ciągłe naprawy samochodu i wymiany co parę tysięcy km jakiejś ważnej części.

Jeżeli jest jakiś model najmniej psujący się to proszę o radę i pomoc.
Z góry dziękuję za wszystkie informacje.
Pozdrawiam wszystkich
Wall.
wall_fmp
Nowicjusz

Miejscowość: Wrocek

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

[VAN-C] Carens III 1,6 / 5 I 1,8 / B 170 w245 / Touran I 1,6 FSI [VAN-C] Carens III 1,6 / 5 I 1,8 / B 170 w245 / Touran I 1,6 FSI
    Podstawowe kryteria zestawienia: - van segmentu C - silnik benzynowy o mocy około 120KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2006 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Kia Carens III 1,6 - 126KM - Mazda ...
    Trójkołowe pojazdy elektryczne Toyota Trójkołowe pojazdy elektryczne Toyota "i-ROAD"
    Wiele mówi się dziś o nowych koncepcjach organizacji transportu miejskiego, inteligentnych miastach, oraz innowacjach mających zrewolucjonizować komunikację w dużych aglomeracjach. Konkretne przykłady takich zmian ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Monster Truck Rock Star, 11
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Infiniti Q50
      Autosacrum 2009