Zakup Volvo V40 - na co zwrócić uwagę 50k

05 Sty 2021, 17:50

Witam przymierzam się do zakupu v40-tki w benzynie. Będzie używana na krótkich odcinkach, rzadziej trasa. Budżet 50 tysięcy.

Chciałbym zapytać na co zwrócić szczególną uwagę w wersji benzynowej, by nie wpakować się dodatkowe koszty. I którą najlepiej wybrać?
scoty78
Nowicjusz
 
Posty: 6

09 Sty 2021, 13:32

Zwróć uwagę głównie na skrzynie automatyczną jak by było w nią wyposażone. Skrzynie Geartronic miały po pewnym przebiegu problemy i jeżeli już to warto by było sprawdzić taką skrzynię w serwisie gdzie zajmują się typowo naprawą automatów.

Co tu więcej ciekawego napisać? Model ten dzieli płytę podłogową z Focusem III wiec prowadzenie auta będzie bardzo podobne jak nie identyczne w obu tych modelach.
Silnik 115-konny D2 to polecana konstrukcja z koncernu PSA, stosowana w Fordach jako TDCi i Peugeotach oraz Citroenach jako HDi. Jednak pewnie będziesz szukał wersji benzynowej skoro auto ma jeździć na krótkich odcinkach więc w tym przypadku wszystkie wersje benzynowe począwszy od tych najsłabszych zapewniają już całkiem niezłe osiągi. Tu musisz patrzeć na stan bo generalnie większych problemów z silnikami nie ma ale fajna wersja to T4 2.0 z mocą 180KM :)
Rokiko
Stały forumowicz
 
Posty: 3112
Zdjęcia: 12
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jakie systemy zautomatyzowanej jazdy znajdziemy w samochodach?
    Science fiction czy całkiem nieodległa przyszłość? Samochody autonomiczne fascynują miłośników technologii od lat, a Ci, w żyłach których płynie benzyna, patrzą na nie sceptycznie. Pewnym jest jednak, że zaawansowane ...
    Minęło 40 lat Malucha - Fiat 126p
    Pierwsze egzemplarze Fiata 126p popularnego Malucha zmontowano 6 czerwca 1973 roku w zakładach dawnej Fabryki Samochodów Małolitrażowych w Bielsku-Białej, z oryginalnych włoskich części, gdyż wcześniej, od 1972 roku ...

  •