Zalecane obroty silnika

Zalecane obroty silnika

25 Lut 2015, 09:53

Witam,
nie znalazłem podobnego tematu, więc tutaj chciałbym zapytać o sprawę zalecanego zakresu obrotów w przypadku benzynowego silnika wolnossącego, podczas jazdy na autostradzie i w mieście. Oczywiście czuję kiedy silnik ma większą ochotę na rozpędzanie się, a kiedy jest zduszony. Chodzi mi czy są jakieś "podręcznikowe" zalecenia, przy jakich obrotach silnik najmniej zużywa się podczas stałej jazdy. Wcześniej jeździłem Audi 80, gdzie używałem zakresu 2000-3500, jednak teraz mam silnik V6-tkę i chciałbym wiedzieć czy jest jakaś różnica, czy np. kręcić ją wyżej. Wg. instrukcji maksymalna moc silnika jest dopiero przy 6800 obr/min.
Kepler
Nowicjusz

Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Jaguar X-Type
Silnik: 2.1
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

CityMakers - mobilność miejska w Paryżu CityMakers - mobilność miejska w Paryżu
    Grupa Renault nawiązuje współpracę z firmą NUMA, akceleratorem innowacyjnych projektów, aby z firmami AXA, Nissan, RCI Bank and Services i Merostwem Paryża rozpocząć program CityMakers. CityMakers to dziesięciomiesięczny ...
    Strefa zamieszkania i ograniczenie do 30km/h - bezpieczniej? Strefa zamieszkania i ograniczenie do 30km/h - bezpieczniej?
    Badania przeprowadzone w Holandii pokazały, że zamiana obszaru zabudowanego, w którym obowiązuje limit prędkości do 50 km/h na strefę zamieszkania (30 km/h) zmniejsza liczbę wypadków średnio o 25%. Niezbędne ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Jaguar