Zamarzanie szyby przedniej itp

zamarzanie szyby przedniej itp

09 Sty 2010, 18:14

1. mam taki problem z szybą przednią, mam wlany w aucie płyn do spryskiwaczy niby pisze zimowy i do -20C nie wiem czy dobry czy oszukany ale gdy jechałem autem i na dworze było -6C i zamieć śnieżna cały czas padał śnieg i jechałem na włączonych wycieraczkach i patrze a tu mi szyba przednia zamarzała i wycieraczki zamiatały po lodzie, wciskam spryskiwacz pomogło na chwilę ale juz po 2 minutach znowu szyba zamarzała na środku po stronie kierowcy i 0 widoczności i znowu wciskałem spryskiwacz i on troszke pomagał tak w kółko, jak później auto stało na parkingu ok 2 godziny to zastałem auto z zamarzniętą całą szybą przednią i wycieraczki były obkute lodem jednak nie przymarzły do szyby jednak szyba tylna tez była zamarnięta i tam wycieraczka przymarzła na stałe do szyby mam takie pytanie czy tak powinno być? co jest nie tak?

2. czy podczas używania zimowego płynu do spryskiwaczy szyba ma prawo zamarzać? nawet jesli auto stało 2h na parkingu? przeciez jak szyba jest oblana płynem zimowym ze spryskiwacza to jakim prawem zamarza?

3. jak oczyścic i odmrozić czybę przednią jesli pokrywa ją lód? ja wtedy zapalam silnik i ustawiam na max grzania i kieruje nawiew na szybę przednią biorę skrobaczkę i skrubię szybę, skrobaczka ma zakończenie gumowe jednak niektóre są plastikowe czy one nie porysują szyby?

4. czy jesli działa wycieraczka na zamarzniętej szybie moze sie szyba porysować?

5. a co z zamkami? co zrobic zeby nie zamarzały, u mnie po 2-3h postoju auta nie moge otworzyc bagażnika, sam przycisk od otwierania zamarzł tak ze nie dało sie go wcisnąc

6. jeśli w aucie mamy podgrzewaną szybę tylną i lusterka to czy bezpiecznie je włączać? nalezy podgrzewanie włączyć na kilka minut czy mozna cały czas jechać z podgrzewaniem, czy to podgrzewanie nie obciąża zbyt mocno akumulatora, i później auto nie będzie chciało odpalić?

pozdrawiam
piotrauto
Stały forumowicz

Re: Zamarzanie szyby przedniej itp

09 Sty 2010, 19:27

jasne że można jechac cały cas z włączonym ogrzewaniem i czy wogóle go właczasz jak jedziesz bo z tego co tu pisze to chyba nie
rafal1992661

Re: zamarzanie szyby przedniej itp

10 Sty 2010, 01:20

To normalne objawy w zimie. Ja też włączam nawiew na szybę, tylko ze chodzi non stop - później w czasie jazdy zmniejszam po prostu siłę nadmuchu tylko i już nie marznie. Ogrzewanie tylnej szyby i lusterek też mam zawsze załączone i jeszcze nigdy mi akumulator od tego nie padł.
Peugeot 306 Break 1,9D 1999
QASIAS
Nowicjusz

Miejscowość: Bytom

10 Sty 2010, 01:32

Piotrze, ilość napisanych przez Ciebie postów na tym forum ma się chyba odwrotnie proporcjonalnie do Twojej wiedzy, co to jest w ogóle samochód.

Wsiadasz zimą do auta, odpalasz i:

1. Dajesz nawiew na przednią szybę - dmuchawa na maksa, grzanie na maksa.
2. Włączasz ogrzewanie tylnej szyby.
3. Włączasz światła, radio i co tam jeszcze chcesz.

I jedziesz.

Po to producent wdrożył wszystkie te wynalazki, aby z tego bezpiecznie korzystać.

Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie, nawet w trzaskające mrozy, po ujechaniu maksymalnie 5km w kabinie jest tak ciepło, że grzanie dmuchawy daję poniżej 50%, wyłączam grzanie tylnej szyby a intensywność nadmuchu też zmniejszam. I nic nie zamarza.
gregor1975
Nowicjusz

Miejscowość: Kędzierzyn - Koźle

10 Sty 2010, 01:35

witam, sluchaj boisz sie o baterie, ale tak naprawde to ty sam wiesz ile jedziesz ... jesli jedziesz 5 km a masz wlaczone wszystkie dmuchawy, car audio ( zmachole, tuby, glosnikow 1500... ) to wiadomo ze bateria dostanie w tylek, ale jesli ty jedziesz 100km i masz to wszystko wlaczone to nie boj sie o baterie... dmuchawa nie bieze tobie tyle pradu jak myslisz ale wszystko zalezy od tego ile jedziesz autem... pozdrawiam
mariorox
Nowicjusz

Miejscowość: poznań

10 Sty 2010, 11:53

1. wytłumaczcie mi dlaczego podczas jazdy w śniegu szyba przednia co chwile zamarzała jade i mam włączone non stop wycieraczni zamarza, włączam spryskiwacz troszke pomogło juz po 2minutach słysze jak wycieraczki wycierają po lodzie i tak non stop

2. a odpalać auto tez mona na włączonym ogrzewaniu szyb i lusterek moge ten przecisk wcisnąc i juz go zostawic wciśnięty przez całą zimę?
piotrauto
Stały forumowicz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Lexus zwycięża w stolicy elektromobilności Lexus zwycięża w stolicy elektromobilności
    Po raz 8. z rzędu Lexus zwyciężył w norweskiej edycji badania satysfakcji klientów Autoindex. Mieszkańcy tego europejskiego kraju, który w największym stopniu postawił na elektromobilność najlepiej ocenili samochody ...
    Miejski model w nowej odsłonie - Skoda Citigo Miejski model w nowej odsłonie - Skoda Citigo
    Na wiosnę 2017 roku najmniejszy model Škody zyskuje zmodernizowany przód nadwozia oraz zmiany we wnętrzu. Nową twarz modelu buduje przeprojektowana maska, grill oraz zderzak z wbudowanymi światłami przeciwmgłowe, ...

• Re: Zamarzanie szyby przedniej itp

10 Sty 2010, 12:33

Panowie szkoda klawiatury na pisanie w tym temaxcie. Piotr i tak zawsze zada kolejne "błyskotliwe" pytanie... Taki urok trolla.
    Kubuch
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Matplaneta
    Przebieg/rok: 20tys. km
    Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
    Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2013

10 Sty 2010, 16:01

no pewnie że można możesz sobie jeszcze telewizor właczyc :grin:
    rafal1992661

10 Sty 2010, 21:25

Piotrauto ta zamarzająca szyba to naprawde poważny problem ,że wycieraczki śmigają po lodzie i niszczą się ich gumy - szyby raczej nie uszkodzisz - skoro tak szybko ci zamarza ja bym się jej pozbył na twoim miejscu bo tak się nie da jeździć.
    piotrpz87
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Szczecin
    Prawo jazdy od: 01 01 2001
    Auto: Mazda 6
    Silnik: 2,3
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2002

10 Sty 2010, 23:34

nic sie nie zepsuje , wsiadasz i jedziesz od punktu a do punktu b .... pozdro
    mariorox
    Nowicjusz

11 Sty 2010, 10:56

wycieraczki podczas wycierania podskakują po szybie i piszczą, jakie wycieraczki mam kupic na ich miejsce, na wycieraczkach sie za bardzo nie znam
    piotrauto
    Stały forumowicz

12 Sty 2010, 12:47

nie kupuj tych tanich tylko kup raz a pozadne... rozmiar wycieraczki zmierz i jedz do sklepu ja zakupic... lepiej stracic 20zl na wycieraczke niz 200 na szybe :)
    mariorox
    Nowicjusz

11 Lis 2018, 12:48

Jaki płyn polecacie na szyby, albo uniwersalny do wszystkiego (tu akurat nie wierzę że byłby dobry)?
    whiteindian
    Początkujący
    Awatar użytkownika

Auto: Meriva

12 Lis 2018, 11:43

whiteindian napisał(a):Jaki płyn polecacie na szyby, albo uniwersalny do wszystkiego (tu akurat nie wierzę że byłby dobry)?
    Płyn do spryskiwaczy na zimę watro kupić lepszy lub kupić sam koncentrat i odpowiednio rozrobić z wodą.
    Ja np. regularnie co jakiś czas nakładam na przednią szybę i przednie boczne nanopowłokę w postaci niewidzialnej wycieraczki. Zaobserwowałem że łatwiej można usunąć zamarzniętą powłokę na szybie a robię to zazwyczaj preparatem w spryskiwaczu nigdy nie skrobię szyby (kiedyś w jednym samochodzie porysowałem ;/ takim działaniem). Czasem jak ma być mróz pomaga założenie np. takiej osłony przeciwsłonecznej i szyba nie zamarznie :)

Jeżeli chodzi o zamarzanie podczas jazdy to jedynie dobry płyn pomaga i ogrzewanie na szybę. Słabe płyny potrafią zamarzać już niewiele poniżej zera a pisze na nich do -20 :/
    Cichy77
    Stały forumowicz

Zdjęcia: 11
    Auto: Nie mam

12 Lis 2018, 15:32

linki do produktow proszę, tej powloki i dobrego plynu - to drugie u nas wszędzie - ale nie wiadomo co oni tam wlewają (no chyba że to kwestia już braku higieny, bo szyba zawsze powinna być czysta, później łatwiej usunąć śnieg i lód).
    whiteindian
    Początkujący
    Awatar użytkownika

Auto: Meriva