Zamieszanie z ubezpieczeniem OC

Zamieszanie z ubezpieczeniem OC

04 Sie 2011, 17:40

Witam!
Dzisiaj dostałem pismo z firmy windykacyjnej, w którym znajdowało się ponaglenie o zapłacie za ubezpieczenie OC z zeszłego roku z towarzystwa UNIQUA...
Sytuacja wygląda tak, że sprzedałem samochód 15 marca 2010. Drugą ratę ubezpieczenia miałem zapłacić do 19 lutego czego nie zrobiłem, bo wiedziałem, że samochód będzie miał nowego właściciela. 31 marca wypowiedziałem umowę z ubezpieczycielem. W biurze, w którym składałem wypowiedzenie powiedzieli mi, że nie muszę płacić drugiej raty tylko w najgorszym wypadku dostanę druczek na przelew za okres ubezpieczenia przed sprzedażą auta.
Zadzwoniłem do firmy windykacyjnej i tam dowiedziałem się, że najprawdopodobniej nie wypowiedziałem umowy. Na umowie kupna/sprzedaży mam jednak pieczątkę z biura ubezpieczyciela. Złożyłem dzisiaj wizytę w tym biurze. Powiedzieli mi, że muszą przejrzeć dokumenty i wyjaśnią tą sprawę.
Czy mam się przejmować czy uznać sprawę za załatwioną? Jutro wieczorem wyjeżdżam, a termin zapłaty mija w poniedziałek, po czym zostanę wpisany do krajowego rejestru dłużników.
ggmarszal
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: Radziechowy

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nissan Micra N-Tec - nowa stylizacja nadwozia i wnętrza Nissan Micra N-Tec - nowa stylizacja nadwozia i wnętrza
    Nissan wprowadził właśnie do sprzedaży nową, specjalną odmianę miejskiego modelu Micra. Wersja N-Tec wyróżnia się nową stylizacją nadwozia i wnętrza, a także zmodernizowanymi rozwiązaniami technicznymi. Jest też bardzo ...
    [E] Audi A6 C5 2,8 / BMW e39 528i / Lexus GS 300 mk2 / Merc E280 w210 [E] Audi A6 C5 2,8 / BMW e39 528i / Lexus GS 300 mk2 / Merc E280 w210
    Podstawowe kryteria zestawienia: - limuzyna segmentu E - wolnossący silnik benzynowy o mocy ok. 200KM - automatyczna skrzynia biegów - modele z ok. 2000r. Wytypowane modele do zestawienia: - Audi A6 C5 2,8 V6 - 193KM ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      passat b5 german style
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda