Zaniżenie odszkodowania z OC sprawcy

zaniżenie odszkodowania z OC sprawcy

25 Paź 2011, 11:32

Witam, miałem kolizję, sprawca najechał na tył mojego auta. TU Reso wyliczyło mi szkodę na kwotę ok.1000 zł i ją zaproponowało, ja się nie zgodziłem i zadzwoniłem do ASO. Tam wyliczyli mi koszt naprawy na ok. 2500 zł. Dzwonię więc do TU i proszę o kalkulację według cen ASO, ale oni nie chcą zmieniać swojej wyceny i proponują mi wstawienie auta do serwisu i oni się z nim rozliczą. Ja tego nie chcę narazie robić. I stąd mój post - czy mogę zmusić ubezpieczyciela, aby wypłacił mi równowartość poniesionej przeze mnie szkody, według cen ASO, a nie ich wyliczenia? Przecież wybór sposobu naprawienia szkody należy do mnie. Myślę, że może by do nich napisać pismo w tej sprawie, bo na razie tylko rozmawiałem telefonicznie. Pozdrawiam i liczę na pomoc.
laurajulia
Nowicjusz

Re: zaniżenie odszkodowania z OC sprawcy

28 Paź 2011, 22:20

Takimi sprawami zajmują się firmy walczące o odszkodowania (wpisz sobie w Google hasło "pomagamy poszkodowanym"). Ich minusem jest to, że sporo z Ciebie zedrą (biorą procentowo od kwoty przyznanego odszkodowania).

Jeżeli chcesz dostać kasę do ręki w wysokości 2,5 tys. zł to musisz napisać pismo do TU. Moim zdaniem zleją Cię, więc wtedy pozostanie Ci założyć im sprawę w sądzie.
Prościej będzie jak zrobisz naprawę bezgotówkową. Auto wstawiasz do ASO i odbierasz, a ASO rozlicza się z TU. Ty masz naprawiony samochód i święty spokój.

No chyba, że chcesz na tym interesie zarobić, to wtedy kombinuj i pisz listy do TU... .
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

22 Mar 2017, 19:09

Napisz odwołanie tu masz wskazówki http://auto-zastepcze.info/odwolanie-od ... zeniowego/
autokult
Nowicjusz

Miejscowość: Szczecin
Prawo jazdy od: 19 01 1972
Przebieg/rok: 6tys. km
Auto: Audi A4
Silnik: 2,0
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

12 Kwi 2017, 13:55

Tutaj można przeczytać m.in o zamiennikach (co może, a czego nie może ubezpieczyciel)

https://www.mfind.pl/akademia/dochodzen ... owan-z-oc/
Image

Wykonałeś/aś u nas kalkulację? Wyślij link do wyników porównania na PW i postaramy się dla Ciebie obniżyć cenę jeszcze bardziej :)

Akademia mfind - najpopularniejszy w Polsce serwis z poradami ubezpieczeniowymi
mfind
Autoexpert
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Auto: Volvo S40

21 Kwi 2017, 22:40

polecam uslugi tej kancelarii: (reklama)
Ostatnio edytowany przez MotoAlbercik, 23 Kwi 2017, 13:05, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Niedozwolona reklama
barabasz1234
Obserwowany

Prawo jazdy od: 03 08 1964
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW
Silnik: 3.0

22 Kwi 2017, 18:44

Sprawa jest prosta albo bierzesz tysiaka z UB i zrobisz z nim co chcesz albo naprawisz bezgotowkowo no w ASO i oni wystawiają faktury. Możesz sobie pisać i dzwonić do woli ale nic nie wskorasz, są pewnie ustalone zasady i Ty jako szary Kowalski musisz się do nich zastosować. Co innego jakby chodziło o kwotę 100k można było by myśleć a tak to jesteś mały pikuś. Mnie kiedyś wycyckali na 8 tyś miałem oświadczenie, faktury, firmę która zajmuje się takimi rzeczami a wraz mnie zleli i nic nie dostałem tylko akurat u mnie nie chodziło o szkodę komunikacyjna a o źle wykonaną naprawę.
Służe pomocą w dziale blacharstwo-lakiernictwo itp.
Kao
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: BMW i Jeep Grand Cherokee WG
Silnik: 530i, 4.0 R6
Paliwo: Benzyna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wymiana filtra powietrza - Toyota Yaris (P9) II 1.3 VVTi [porady] Wymiana filtra powietrza - Toyota Yaris (P9) II 1.3 VVTi [porady]
    Jak wymienić filtr powietrza w samochodzie Toyota Yaris II? Oznaczenie tego modelu to (P9), a produkowany był w latach 2005-2010. Sama wymiana jest bardzo prosta wystarczy odpiąć dwa zatrzaski na obudowie filtra i jedno mocowanie ...
    Volkswagen Atlas - 7-miejscowy SUV Volkswagen Atlas - 7-miejscowy SUV
    Światowa premiera Volkswagena Atlasa w Kalifornii. Nowy 7-miejscowy SUV przeznaczony na rynek Stanów Zjednoczonych został 27 października późnym wieczorem zaprezentowany na molo w Santa Monica, gdzie kończy ...

• Re: zaniżenie odszkodowania z OC sprawcy

26 Lip 2017, 21:50

Osobiście polecam firmę (reklama)Wystarczy wysłać im kosztorys sprawy poprzez formularz na stronie. Zweryfikują go i przedstawią propozycję dopłaty. Jeżeli je zaakceptujesz otrzymasz dopłatę do odszkodowania, a firma przejmuje sprawę. Ja w ten sposób dostałem dodatkowe 1000 zł.
    Ostatnio edytowany przez MotoAlbercik, 14 Sie 2017, 07:50, edytowano w sumie 1 raz
    Powód: Reklama
    mwesolowski
    Nowicjusz

Prawo jazdy od: 09 10 2001
    Auto: Skoda Octavia II
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2010

24 Sie 2017, 15:43

Najlepiej jest wysłać do kilku firm które zajmują sie pozyskiwaniem dopłat do odszkodowań . Ja osobiście jestem doradca klienta w Europejskim Centrum Odszkodowań tzw. EUCO . Jezeli chcesz sprawdzić nasza oferte zapraszam na PW.
    Drabiczek2
    Nowicjusz

Prawo jazdy od: 14 05 2010
    Przebieg/rok: 25tys. km
    Auto: VW Golf
    Silnik: 1.4
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2001

29 Sie 2017, 11:53

Witam,
    ja ostatnio (jakieś 3 miesiące) miałem problem z zaniżonym odszkodowaniem. Zgłosiłem się do firmy ( reklama) Bardzo sprawne załatwienie formalności, pieniądze dostałem z góry, w przeciągu tygodnia. Wszystkim się zajęli. Naprawdę polecam
    Ostatnio edytowany przez MotoAlbercik, 31 Sie 2017, 09:41, edytowano w sumie 1 raz
    Powód: Reklama
    AndrZ
    Nowicjusz

Auto: Audi A6

03 Lis 2017, 10:14

Jeśli ubezpieczyciel zaniżył Twoje odszkodowanie, możesz się odwołać i starać się, żeby zwrócili Ci całość kwoty. Korzystałem z firmy, dzięki której odzyskałem swoje pieniądze.
    Kacper23
    Nowicjusz

Auto: nie mam

• Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Monster Truck Rock Star, 11
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda