Zaniżona wartość auta na umowie

Zaniżona wartość auta na umowie

06 Lis 2019, 23:31

Witam kupiłam auto warte 4 tysiące na umowie mam wpisane 900 zł. Czy w tym przypadku muszę udać się do urzędu skarbowego opłacić podatek czy nie. Jeśli tego nie zrobię jakie konsekwencje mogę za to ponieść np w przyszłości ?
Bardzo mnie to męczy i zastanawiam się czy iść do urzędu opłacić już ten podatek.
Czy również sprzedawca będzie pociągnięty do wyjaśnień w urzędzie czy wszystko spocznie tylko na mnie ? Proszę o rade
Dodam że poprzedni właściciel odkupił auto od żony i na poprzedniej umowie również jest kwota 900 zł. A w sprzedaży auta pośredniczył komis bo mężczyzna z komisu dostał auto w rozliczeniu.
Zuza202010
Obserwowany

Re: Zaniżona wartość auta na umowie

06 Lis 2019, 23:59

teoretycznie nie musisz ale dla własnego spokoju lepiej zajść zgłosić ew opłacić podatek
Zachęcam do wzięcia udziały w ankiecie na wybór koloru na E36 Cabrio
kolor-na-bmw-e36-cabrio-vt117044.htm
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 49
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type,e36 Cabrio, xc70
Silnik: 2.0D, 2.0, 2.4D

Re: Zaniżona wartość auta na umowie

07 Lis 2019, 11:08

US aby zapobiec takim oszustwom ma "swój" cennik samochodów i wg niego oblicza kwotę podatków. Niezależnie od tego jaką kwotę wpiszesz na umowie to jak auto na rynku jest warte 4 tyś to od tej kwoty musisz zapłacić podatek. A to co jest na umowie to US akurat nie interesuje. Wpisując niższą kwotę na umowie KS sam sobie szkodzisz w przypadku jakbyś z umowy chciał z jakiegoś powodu zrezygnować - dałeś komuś 4 tyś, ale jak będziesz zwracał samochód ( np był niezgodny z umową, bo się psuł, miał wady ukryte itd ) to dostaniesz spowrotem tylko kwotę, która jest na umowie KS, czyli w twoim przypadku 900 zł.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1185
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowa wodorowa ciężarówka Toyoty do przewozu kontenerów Nowa wodorowa ciężarówka Toyoty do przewozu kontenerów
    Toyota rozszerza swój program ciężarówek na ogniwa paliwowe, pokazując nowy model elektrycznego ciągnika siodłowego na wodór do przewożenia kontenerów. Samochód zadebiutował na konferencji ...
    Koniec ery diesla – czeka nas zmiana prawa w całej Europie Koniec ery diesla – czeka nas zmiana prawa w całej Europie
    Wyniki testu przeprowadzonego przez organizację ADAC nie pozostawiają wątpliwości – nowe samochody z silnikami Diesla mogą przekraczać normy emisji tlenków azotu nawet o 900 procent! Nie powinno więc dziwić, ...

•