Zarejestrowanie niewyrejstrowanego auta.

Zarejestrowanie niewyrejstrowanego auta.

12 Maj 2011, 08:49

Witam, czy istnieje taka opcja by zarejestrować auto, którego poprzedni właściciel nie zarejestrował? Byłem w urzędzie i Pani kazała mi poczekać aż poprzedni właściciel się zjaw i auto wyrejestruje wtedy do mnie zadzwoni. Minęły 3 miesiące i nie ma telefonu, pojechałem do tamtego faceta i okazało się ,że on na pewno się już tam nie pojawi, gdyż umarł.

I od razu druga sprawa, interesuje mnie zakup jeszcze jednego samochodu od rodziny zmarłego, z tym że samochód jest od ponad 10 lat wyrejestrowany, ale rodzina posiada dokumenty do niego.
Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy
szakal1990
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wielkopolska

Re: Zarejestrowanie niewyrejstrowanego auta.

12 Maj 2011, 21:41

szakal1990 napisał(a):Witam, czy istnieje taka opcja by zarejestrować auto, którego poprzedni właściciel nie zarejestrował?

A co Ciebie moze interesowac fakt ze poprzedni własciciel nie zgłosil sprzedazy samochodu... :?: :?: Jezeli masz wymagane dokumenty do rejestracji swiezo zakupionego samochodu to składasz je w WK i po problemie.WK musi Ci zarejestrowac ten samochód i wydac nowe dokumenty bez względu na to czy poprzedni własciciel zgłosił sprzedaz czy tez nie...
szakal1990 napisał(a):, z tym że samochód jest od ponad 10 lat wyrejestrowany, ale rodzina posiada dokumenty do niego.

Mam rozumiec ze samochód posiada numery rej.oraz dowód rej. .... :?: :?:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

14 Maj 2011, 13:30

Auto udało mi się wczoraj zarejestrować. Okazało się że niby oni w urzędzie muszą poczekać do miesiąca, ponieważ roszczenia ... a tamta osoba już nie pracuje itd. Grunt że mam już papiery.
A przechodząc do drugiego auta, jest to fiat argenta ma na pewno 1 tablice rejestracyjną, i prawdopodobnie dowód. Auto oczywiście jest całkowicie niesprawne. I jak wtedy wygląda sprawa, bo one na pewno nie przejdzie przeglądu który jest potrzebny do rejestracji.
szakal1990
Początkujący
Awatar użytkownika

14 Maj 2011, 14:04

szakal1990 napisał(a):jest to fiat argenta ma na pewno 1 tablice rejestracyjną,

Chyba dobrze wiesz ze musi mieć 2 TR jezeli chcesz jechac na OBT...
szakal1990 napisał(a):prawdopodobnie dowód.

Prdwdopodobnie a ma to duza róznica...
szakal1990 napisał(a): I jak wtedy wygląda sprawa, bo one na pewno nie przejdzie przeglądu który jest potrzebny do rejestracji.

Jezeli są dokumenty to musisz odwiedzić US/wartość transakcji powyzej 1.000.- lub cena rynkowa/...
Naprawa samochodu...
WK-pobrać PC i tablice rej.czasowe..../mówimy oczywiście o braku 1 szt.TR../
Wyjazd na SKP na przegląd..
Wizyta w WK z dokumentami w celu rejestracji .....
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

14 Maj 2011, 16:03

Spadkobiercy są trochę zakręceni i nawet dobrze nie wiedzą co mają. Dowód mają odszukać, niby był. Ceny też nie wiedzą ale ok.

I powiedzmy że od dnia kupienia do naprawiania - rejestracji minie około roku to nikt nie będzie miał żadnych pretensji ? Jak rozumiem normalną umowę piszę z nimi i wszystko gra?
szakal1990
Początkujący
Awatar użytkownika

14 Maj 2011, 18:06

szakal1990 napisał(a):I powiedzmy że od dnia kupienia do naprawiania - rejestracji minie około roku to nikt nie będzie miał żadnych pretensji ?

Jak na razie to jest niby 30 dni na rej.ale nikt Ci nic nie zrobi jezeli bedzie to po 2 latach...
szakal1990 napisał(a):Jak rozumiem normalną umowę piszę z nimi i wszystko gra?

Tak musi byc normalna umowa k/s.Pamiętaj jednak ze wszystkie dane zawarte w DR musza być wpisane na umowie k/s bo w przeciwnym razie z rej.pojazdu w WK nici...
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Każdy ma obowiązek, by ratować człowieka w razie wypadku Każdy ma obowiązek, by ratować człowieka w razie wypadku
    Jako potencjalni świadkowie wypadków drogowych powinniśmy być na nie przygotowani – zawsze mieć w samochodzie podręczną apteczkę i co najważniejsze – znać podstawy udzielania pierwszej pomocy. Czasami to ...
    Pickup ŠKODA FUNstar Pickup ŠKODA FUNstar
    Nowy samochód marzeń 23 stażystów ze Szkoły Zawodowej ŠKODA Auto to zuchwały Pickup ŠKODA FUNstar. Koncepcja tego pojazdu, opartego na nowej ŠKODZIE Fabia, jest rezultatem projektu "samochód ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Infiniti Q50