Żarniki xenon - jakie i gdzie kupić?

Żarniki xenon - jakie i gdzie kupić?

23 Cze 2014, 20:16

Witajcie,

Może ktoś jest obeznany w tematyce żarników xenonowych? Mam problem z wyborem żarników D2S, który dotyczy głównie wyboru firmy tj. czy Philips czy Osram, który jest chyba mniej podrabiany. Jeszcze większym problemem jest to gdzie wysyłkowo kupić oryginalne żarniki D2S. Zapewne wielu z Was kupowało już żarniki więc może ktoś podzieli się źródłem z którego można kupić oryginalne żarniki.

Do tej pory miałem Philipsy 85122 (85V35W P32d-2), ale przeglądając oferty widzę, że są różne ich wersje i barwy światła. Jedne mają dodany "+", inne CM, VI itd. Jeśli chodzi o firmę Osram to nie wiem czy wybrać 66240 Standard (4150K), Night Greaker Unlimited (4350K) czy może Cool Blue Intense (5500K).

Tak więc prosiłbym o radę:
- jakie żarniki kupić, jaka firma, jaki model
- gdzie kupić oryginalne żarniki (najlepiej wysyłkowo)
atlantyda
Nowicjusz

Auto: audi

Re: Żarniki xenon - jakie i gdzie kupić?

23 Cze 2014, 21:55

Ja bym wybrał Osram. Philips niestety ostatnio upadł.
Kupić możesz np tu - prosto od prosucenta.
Co do rodzaju, to musisz poczytać jakie właściwości ma dany palnik i wybrać taki, jaki ci będzie najbardziej odpowiadadał.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

24 Cze 2014, 20:01

Trudno się zdecydować. Generalnie żarnik Philips 85122+ powinien mieć mniej żółci w barwie światła niż 85122, ale patrząc na zdjęcie http://i67.photobucket.com/albums/h290/ ... G_2823.jpg jest całkowicie odwrotnie (po lewej 85122 po prawej 85122+).

Na zdjęciu http://i93.photobucket.com/albums/l45/s ... 0CBI-1.jpg bardziej podoba mi się barwa żarnika Osram. Nie ma jednak żadnej pewności, że tego typu zdjęcia w sieci są autentyczne. Jak na razie nie znalazłem nic konkretnego (potwierdzonego) na temat Night Greaker Unlimited (4350K) i Cool Blue Intense (5500K).
atlantyda
Nowicjusz

25 Cze 2014, 21:02

Z tego co znalazłem w sieci, to 85122+ ma 4600k a bez plusa ma 4100k. A więc ta z plusem świeci jaśniej.
Poszukaj w necie skalę barw ksenonów. Ja uważam, że najlepsza barwa to po0nad 4500k. Idealnie biała to 5000k. Powyżej to już zaczyna się robić fioletowo.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

29 Cze 2014, 13:08

Ostatecznie zakupiłem żarniki Osram Cool Blue Intense zapakowane w duo-paku. Czekam na ich dostarczenie.

Przy okazji wysłałem do firmy Osram zapytanie w celu weryfikacji czy dani sprzedawcy są oficjalnymi dystrybutorami ich firmy. Jakież było moje zdziwienie, gdy firma która twierdziła, że jest oficjalnym dystrybutorem marki Osram okazała się, że ... cytuję odpowiedź firmy Osram "...nielegalnie wykorzystuje nasze znaki towarowe i tytułuje się naszym dystrybutorem".
Tak więc firma Pana E.W. posługująca się na Allegro loginem "e....s" mieszcząca się w woj. łódzkim zgodnie z informacją otrzymaną od firmy Osram nie jest ich oficjalnym dystrybutorem.
Co do firmy Jota używającej na Allegro loginu "JOTA_NET_PL" otrzymałem odpowiedź, cytuję "Firma jota jest naszym bezpośrednim klientem".

Podsumowując, to że ktoś pisze w mailu, opisie aukcji, na stronie internetowej czy stronie "O mnie", że jest oficjalnym dystrybutorem danej firmy nie oznacza, że taka jest prawda. Powyższy przykład proszę traktować jako dowód na to.

Temat uważam za zamknięty.

Pozdrawiam
atlantyda
Nowicjusz

22 Paź 2014, 22:08

Wystarczy oglądnąć na youtube ile jest podrób na rynku, m.in. Philipsów :/
Ja ostatnio kupiłem jakieś zamienniki (nie podróbki, tylko jakaś tańsza firma) po 40zł za sztukę - od razu mi założyli ;-) gratis, ale z tym też nie ma problemu, bo jak mi się przypalił stary żarnik (a raczej przyjarał mi gniazdo żarnika) i sam wcześniej wymieniłem. Strasznie mi polecali, że bardzo dużo ich sprzedali, zero reklamacji i ma homologacje. Ja do tej pory mogę powiedzieć, że poprzednie wg mnie ładniej świeciły - lekka niebieska poświata. Na nowych pisze 6000K, ale wyglądają jakby miały ok.4000K. Czasem (bardzo rzadko) jeden się nie odpala, po wyłączeniu świateł i włączeniu - załącza się. Jak będziesz zainteresowany to podam nazwę - bo pudełko mam w aucie. Świecą kolorystycznie podobnie do droższych, ale jak długo to ciężko powiedzieć. Z pewnością będzie ona krótsza od droższych produktów znanych marek. Jednak polecałbym dołożyć troszkę pieniędzy, jeśli ma to dłużej służyć i zero problemów z załączaniem się.
Requiem for a Dream.
Piter
Stały forumowicz

Zdjęcia: 239
Miejscowość: Kłodzko
Prawo jazdy od: 15 03 2007
Auto: Audi A6 C5
Silnik: 1.9 TDI 131KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nissan 370Z Nismo: najbardziej sportowy z ulicznych modeli Z Nissan 370Z Nismo: najbardziej sportowy z ulicznych modeli Z
    Drugi model w nowej europejskiej gamie Nissana Nismo. Ambitne plany Nissana dotyczące nowej, ekscytującej gamy Nismo zaprezentowane zostaną w Genewie, gdzie publicznie zadebiutuje nowy model 370Z Nismo. Najbardziej sportowy ...
    [F] Audi A8 D2 4,2 / BMW 740i e38 / Lexus LS 400 mk2 / Merc S 430 [F] Audi A8 D2 4,2 / BMW 740i e38 / Lexus LS 400 mk2 / Merc S 430
    Podstawowe kryteria zestawienia: - limuzyna segmentu F - silnik V8 - modele z ok. 1999r. Wytypowane modele do zestawienia: - Audi A8 D2 4,2 - 310KM - BMW 740i e38 - 286KM - Lexus LS 400 mk2 UCF20 - 294KM - Mercedes S430 w220 ...

•  
    • Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      Monster Truck Rock Star, 11
      Jaguar
      MINI Clubman Bond Street, tył