Żarówki LED - czy mogę je założyć do samochodu?

09 Lip 2020, 18:44

Witam sprawa rozchodzi się o Volkswagen Jetta A5 2006. A mianowicie czy mogę założyć żarówki LED do tego samochodu? Czy grozi to utrata dowodu?
Ergon
Nowicjusz
 
Posty: 42
Zdjęcia: 6

10 Lip 2020, 06:34

W Pl żarówki led nie są homologowane więc i jeździć na nich nie można ale też że swojej strony mocno nie polecam, przerobiłem kilka zestawów i w końcu kupiłem zwykle żarówki
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

10 Lip 2020, 08:50

Jeżeli ledy, to tylko i wyłącznie te oryginalne z Philipsa. Ale niestety kosztują parę stówek jedna. Trzeba jednak uważać, ponieważ te tanie żarówki to podróbki. Najlepiej kupować ze strony Philipsa. Reszta za 100 czy 300 zł komplet, to nic ciekawego. Nie świecą tak jak na obrazkach.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

21 Lip 2020, 11:12

MotoAlbercik napisał(a):Jeżeli ledy, to tylko i wyłącznie te oryginalne z Philipsa.
Ale one chyba też nie mają homologacji i nie można ich wymienić w lampie w której przewidziana jest żarówka. Chyba że czegoś nie doczytałem?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9712
Zdjęcia: 34

23 Lip 2020, 08:29

Rokiko napisał(a): Chyba że czegoś nie doczytałem?

Chyba tak :
Kao napisał(a):W Pl żarówki led nie są homologowane więc i jeździć na nich nie można

Mój post jest odniesieniem do tego
Kao napisał(a):ale też że swojej strony mocno nie polecam, przerobiłem kilka zestawów i w końcu kupiłem zwykle żarówki

Reasumując - nie wolno używać żarówek ledowych w reflektorach nie przystosowanych do nich, ale jak już ktoś się uprze, to lepiej zainwestować w markowe, konkretne żarówki, które drogę oświetlą tak jak powinny i nie będą ślepić innych.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nowy Lexus CT pojawi się do końca 2017 roku
    Według tajwańskiego portalu U-Car, nowa generacja luksusowego, kompaktowego hatchbacka Lexus CT ma się pojawić jeszcze w tym roku i będzie oparta na tej samej platformie, co najnowszy model Toyoty Prius. Atmosfera medialna ...