Zasadność stosowania tzw. płukanek silnika

Re: Zasadność stosowania tzw. płukanek silnika

30 Wrz 2017, 16:06

nietoper napisał(a):Ogólnie rzecz biorąc takie płukanie silnika też należy umiejętnie wykonać, bo samo wlanie i przepłukanie może bardziej zaszkodzić niż pomóc, czasem przy dużych przebiegach silników może nagromadzić się po płukaniu tyle szlamu że bez pomocy mechanika się nie obędzie - bo trzeba oczyścić jakoś ten szlam fizycznie, czyli np. rozkręcić miskę olejową, oczyścić tzw. Smoka...

Spotkałeś się z czymś takim osobiście, czy tylko powtarzasz miejskie legendy :?:
I na czym mają polegać te specjalne umiejętności :?: :?: :?:
Lejesz preparat do rozgrzanego silnika, czekasz określony czas i spuszczasz olej-jedynie mechanicy trochę krzywo patrzą, bo taki olej długo zlatuje i auto zajmuje im miejsce na podnośniku.
Ja osobiście(ani nikt znajomy) nie miałem żadnych negatywnych skutków, same plusy. Używałem oczywiście markowej płukanki-Valvoline.
yeti65
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: mitsubishi lancer X
Silnik: 1,6mivec 117KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

01 Paź 2017, 15:43

czyli formalnie rzecz biorąc, nawet laik sobie poradzi z taką płukanką?
dingo82
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 03 04 2004
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Mini Cooper S

01 Paź 2017, 16:37

dingo82 napisał(a):czyli formalnie rzecz biorąc, nawet laik sobie poradzi z taką płukanką?

No pewnie, to żadna filozofia. Przeczytaj instrukcję i do dzieła. Tylko kup markową płukankę, a nie jakiś "wynalazek".
yeti65
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: mitsubishi lancer X
Silnik: 1,6mivec 117KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 2014

04 Paź 2017, 10:04

Jasne, dzięki za wskazówki.
Będę składał zamówienie ze strony: https://www.forte-nwe.pl/produkty/czysz ... otor-flush - gadałem z pomocą techniczną na stronie, i powiem szczerze że gostek fachowo mi powiedział co i jak, więc myślę że powinienem to ogarnąć ( dostałem na specjalne życzenie instrukcje krok po kroku...) :ok:
dingo82
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 03 04 2004
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Mini Cooper S

13 Paź 2017, 14:05

W 100% zgodzę się co do zasadności stosowania płukanek i spokojnie poradzisz sobie z tym tematem jeśli będziesz postępował zgodnie z instrukcją nie ma w tym nic skomplikowanego. Daj znać czy się udało i jaka płukankę ostatecznie zastosowałeś.
SpaCar
Nowicjusz

Auto: Peugeot 407
Silnik: 2.0 HDI
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Volkswagen Crafter Volkswagen Crafter "Van of the Year 2017"
    Nowy Crafter marki Volkswagen Samochody Użytkowe, produkowany wyłącznie w fabryce w Białężycach koło Wrześni, pod wieloma względami wyznacza standardy wśród aut dostawczych. Samochód ma bardzo bogate wyposażenie ...
    Hyundai skutecznie broni swojej pozycji w Europie Hyundai skutecznie broni swojej pozycji w Europie
    Najnowsze dane Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Pojazdów ACEA, dotyczące wolumenu rejestracji nowych samochodów pokazują, że udział w rynku europejskim firmy Hyundai w pierwszym kwartale 2013 ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Targi AutoSalon, bass i tuning
      Mazda3 Facelift, Sedan, tył, 2011
      Renault Alaskan Road Safety Patrol
      Mitsubishi Outlander PHEV, wersja europejska