Zatarcie silnika Poloneza ? czyżby Panewka ?

Zatarcie silnika Poloneza ? czyżby Panewka ?

26 Lut 2015, 17:04

Witam Polonez Caro 1.6GLI posłuszeństwa odmówił jakiś metaliczny dźwięk jak odpali silnik to słychać , mozliwe ze to przez to jak sie swiece odkreciło to kawałek kurzu czy coś by tam zaszkodziło czy jakiś paproch wpadł ? ale jak by paproch wpadł czy jakiś brud kawałek zboza to by zmiarzdzyło i do oleju wciagneło rozbryzgało by go , jak myslisz czy by to samo z siebie sie zrobiło ? po zmianie filtra paliwa nie chciał odpalić to pompką paliwa sie zapłonem pompowało i nie chciał zapalić to podlałem mu pod wtrysk i zmienilem siwiece sciagnałem wezyk paliwowy a tam tak strzeliło paliwo z weza na cały silnik takie cisnienei było i pozniej zapaliłale juz te stuki w silniku i nie wiem czy opłaca sie drugi silnik kupować bo nei wiem ile mi pochodzi i jaki kupie ehh jak pech to pech ;/ szukać drugiego silnikai w jakiej cenei znajde?:)

Za błędy przepraszam ;)
passat92
Aktywny

Miejscowość: Dębica
Prawo jazdy od: 06 07 1985
Przebieg/rok: 7tys. km
Auto: Passat B3
Silnik: 1.9D 68KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1992

Re: Zatarcie silnika Poloneza ? czyżby Panewka ?

26 Lut 2015, 19:24

Skoro stukanie wystąpiło po wymianie świec,to chyba tutaj leży przyczyna,być może dochodzi do spalania stukowego.Kupiłeś nowe świece?! Nie uszkodziłeś przewodu przy zdejmowaniu fajki?!
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

26 Lut 2015, 20:34

jeszcze przed wymianą świec zaczeło mi to stukać bo zakreciłem silnikiem ze zdjętymi świecami , przy swiecy bylo kilka ziarenek zbocza i syfu kurzu ktore naniosły myszy ale wiekszosc odkurzaczem zfjałem , stukanie to jest żywy metal jak by w środku był , tato mowi ze to nic tam wpasc nie moglo takiego co by to sprawilo , podejrzewamy panewke , hmm , co tu zrobic chyba drugi silnik kupic hmmm ile by to kosztowało , moze na szrot sie przejechać ?:)
passat92
Aktywny

26 Lut 2015, 22:21

Jak jest uszkodzona panewka to silnik wydaje inny dzwięk jak zwiększa obroty tu jest głośniej a inny jak schodzi z obrotów tu może zaniknąć. Lepiej jest na zimnym silniku a głośniej na rozgrzanym. Polonez ma wskaźnik ciśnienia oleju, jaki pokazuje ciśnienie oleju ?
Jak wygląda miska olejowa, czy nie jest wgnieciona ? O poziom oleju nie pytam.
Warto ściągnąć kolektor ssący i pokrywę zaworów i sprawdzić co z laskami i luzami, popychacze są hydrauliczne. Do tych silników montowano importowane wałki rozrządu marnej jakości.
andrzej_124
Stały forumowicz

27 Lut 2015, 14:28

tu jest tylko kontrolka oleju nie pokazuje ciśnienia jak w starszych modelach przed 1996r :) nic nie jest wgniecone , poziom oleju jest poprawny bo bylo sprawdzane :) hmmm ale tak same z siebei zaczeły by stukać wyjechałem z garazu było normalnie to sie zrobiło po wymianie świec i filtru paliwa na początku nie chciał zapalić i swiece byly czarne , jakieś paprochy myszy naniosły ale co jakiś kurz czy cos takiego ziarenka ale to by tłoki zmiązdzyły a to taki metaliczny dzięk stuka juz od poczatku gdy włącze silnik i to stuk stuk stuk stuk metal taki słychać nie mam pojecia co to :) zmienił bym silnik ale nie wiem co trafie i dylemat bo polonez do wrzesnia opłacony jest :) a chcialbym nim jeździć:)
passat92
Aktywny

27 Lut 2015, 16:06

Świece założyłeś takie same jakie były wcześniej?
PhantomASA1
Forumowicz VIP

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

[S] TT 8N 3,2 / Z4 e85 3,0i / 350Z 3,5 / Boxster S 986 3,2 [S] TT 8N 3,2 / Z4 e85 3,0i / 350Z 3,5 / Boxster S 986 3,2
    Podstawowe kryteria zestawienia: - cabrio z miękkim dachem - silnik benzynowy o mocy około 250KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2004 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Audi TT 8N 3,2 - 250KM - BMW ...
    Opel ADAM na ścianie budynku przy stacji Metro Politechnika Opel ADAM na ścianie budynku przy stacji Metro Politechnika
    Opel ADAM najbardziej spersonalizowany, szykowny miejski samochód pojawił się na ścianie budynku przy stacji Metro Politechnika w Warszawie. Ekspozycję murala można będzie oglądać do 31 maja 2013. Najnowszy i najmniejszy ...

• Re: Zatarcie silnika Poloneza ? czyżby Panewka ?

27 Lut 2015, 17:35

tak na długość gwintu świece takie same , ale co powiem tłuczenie słychać też po wykręceniu świec jak kręce rozrusznikiem
    passat92
    Aktywny

27 Lut 2015, 17:52

Panewka daje specyficzny dźwięk podobny do warkotu,może być coś z układem zaworowym.
    PhantomASA1
    Forumowicz VIP

27 Lut 2015, 18:38

czy jeśli zdejmę pokrywę zaworową to wystarczy by zobaczyć czy wszystko z zaworami jest w porządku ?:) czy muszę coś jeszcze ściągnąć ?:) nie sądzę by przeskoczył rozrząd bo całkiem by pewnie zabiło silnik i by nie przełamało go :) nie wiem proszę o pomoc Was.

Ktoś coś wie może jak i co ?:D
    passat92
    Aktywny