Zbiornik LPG pod samochodem (terenowy Galloper)

Zbiornik LPG pod samochodem (terenowy Galloper)

25 Sie 2014, 22:35

Przymierzam się do zagazowania mojego Hyundaia Gallopera. Idealnie by było, gdyby zbiornik z gazem dało się umieścić pod podłogą bagażnika. Niestety, koło zapasowe jest fabrycznie na tylnej klapie, więc nie można wykorzystać miejsca na zapasówkę, jak to jest w niektórych wozach.

Wchodzą w grę dwie opcje:

1. Może jednak jakimś cudem da się upchać zbiornik LPG w okolicach tylnego dyfra bez żadnych przeróbek, słyszałem, że w Nissanach Terrano i Jeepach jest to możliwe,
2. Jeśli nie, można też spróbować zmniejszyć zbiornik na benzynę (akurat u mnie jest b. duży - 92 litry) to znaczy albo przespawać, albo wstawić inny, zyskując miejsce na zbiornik LPG.

Oczywiście, w każdym z tych przypadków nie może być mowy o zmniejszaniu prześwitu pod samochodem.

Ktoś już coś takiego robił? Może jakiś namiar na zakład, który podjąłby się przeróbki zbiornika ?

Trzecią opcją jest umieszczenie zbiornika LPG wzdłużnie, nad prawym nadkolem w bagażniku. Powiedzmy, że jest to mój plan B, gdyby nie udało się ze zbiornikiem pod autem, ale nie ukrywam, że wolałbym w ogóle nie tracić miejsca na bagaż.
powell
Nowicjusz

Auto: Hyundai Galloper
Silnik: 3.0 V6
Paliwo: Benzyna
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

Re: Zbiornik LPG pod samochodem (terenowy Galloper)

29 Sie 2014, 16:01

Wydaje mi się że najlepsza opcją jest twój plan B. Inne opcje ze zmniejszeniem zbiornika mogą być bardzo kosztowne i średnio opłacalne.
ArteK
Forum Samochodowe

Zdjęcia: 10993
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 12 12 1996
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Toyota Yaris, Grand Voyager
Silnik: 1.3 VVTi, 3.3 V6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2008

Re: Zbiornik LPG pod samochodem (terenowy Galloper)

30 Sie 2014, 23:09

Wiesz co, możesz spróbować w warsztatcie Energy Gaz Polska. Ja tam gazowałem swoją Grand Vitarę, akurat tu nie było problemu, ale widziałem że mają u siebie taką opcję jak zbiornik podwieszany, montowali też sporo Jeepów więc może oni będą w stanie Ci pomóc. Ogólnie zbiorniki są bardzo wytrzymałe więc można spróbować, tu masz ciekawy film o tych zbiornikach:

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Ralsoni
Nowicjusz

Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Suzuki Grand Vitara
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: SUV
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Braki techniczne, niesprawność auta - wypadki drogowe Braki techniczne, niesprawność auta - wypadki drogowe
    Niesprawność techniczna pojazdu była w zeszłym roku przyczyną przeszło 150 wypadków drogowych, około 60 z nich miało miejsce z powodu zawinionej przez kierującego niesprawności auta. W konsekwencji zginęło kilka osób, ...
    Mitsubishi Mirage wybrany Samochodem Roku 2013 Mitsubishi Mirage wybrany Samochodem Roku 2013
    Nowy, miejski model Mitsubishi Mirage (w Europie znany jako Space Star) otrzymał tytuł "Car of the Year " za rok 2013, podczas gdy Pajero Sport wygrał w kategorii "Najlepszy samochód typu SUV 2WD z silnikiem benzynowym", ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Dziewczyna na motorze
      VW Caddy BiFuel, licznik
      Upał
      Citroen 2CV6, 1970 rok, tył