Zbyt wysoki poziom oleju - problem?

Zbyt wysoki poziom oleju - problem?

17 Wrz 2014, 14:40

Witam,

Zdecydowałem się napisać tutaj, bo podforum z olejami służy zdaje się jedynie do dyskusji o markach oleju.

Byłem w zeszłym tygodniu na wymianie oleju. Auto mam od niedawna i chcę skontrolować, czy silnik łyka. Otóż dziś na zimnik silniku bagnet pokazał mi ok 1.5cm powyzej kreski max. Czy mam to olać i czy powinienem pozbyć się nadmiaru?

Dodam, że na rozgrzanym, pracującym silniku poziom zamyka się idealnie na kresce max.
Silu
Początkujący
Awatar użytkownika

Auto: BMW
Silnik: M54
Paliwo: Benzyna

Re: Zbyt wysoki poziom oleju - problem?

17 Wrz 2014, 15:19

na zimnym silniku góra najwiecej najbezpieczniej taka gorna granica to kreska max w aucie , wiec odlej zbedny olej bo Ci uszczelki powysadza bedziesz robł dopiero wtedy chłopak remont-a :) zostaw tak na 2/3 miarki i bedzie okej :)
passat92
Aktywny

Miejscowość: Dębica
Prawo jazdy od: 06 07 1985
Przebieg/rok: 7tys. km
Auto: Passat B3
Silnik: 1.9D 68KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1992

17 Wrz 2014, 16:23

Wg. książki serwisowej mojego Hundka, olej sprawdza się minutę po zgaszeniu silnika rozgrzanego do temperatury optymalnej. Tak zrobię, jak wtedy będzie przekraczało max to skombinuję jakąś strzykawkę z wężykiem.
Silu
Początkujący
Awatar użytkownika

17 Wrz 2014, 16:42

a nie mozesz po prostu spuscic lub wypuscic oleju przez korek spustowy ? jak sam wiesz lepiej to po co pytasz na forum? a po za tym tkwisz w błedzie...ale twoja sprawa twoj samochod...
passat92
Aktywny

Miejscowość: Dębica
Prawo jazdy od: 06 07 1985
Przebieg/rok: 7tys. km
Auto: Passat B3
Silnik: 1.9D 68KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1992

17 Wrz 2014, 17:01

?
Tzn gdzie tkwię w błędzie i co wiem lepiej? Spokojnie. Po stworzeniu wątku znalazłem instrukcję do auta w internecie i przytoczyłem, co tam jest napisane. Jeżeli po sprawdzeniu w tern sposób nadal będzie nadmiar to będę się go pozbywał.
Silu
Początkujący
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

BMW Concept Active Tourer - więcej przestrzeni dla innowacji BMW Concept Active Tourer - więcej przestrzeni dla innowacji
    BMW Concept Active Tourer pozwala na rzut oka na kolejne innowacje, jakie czekają samochody kompaktowe z segmentu premium. W tym projekcie BMW prezentuje całą paletę pionierskich rozwiązań przewidzianych do zastosowania we ...
    Co oznacza dla kierowcy znak STOP? Co oznacza dla kierowcy znak STOP?
    Znak STOP oznacza zakaz wjazdu na skrzyżowanie bez wcześniejszego zatrzymania się. Zwykle jest umieszczony tam, gdzie wyjazd z danej drogi jest szczególnie niebezpieczny. Według badań tylko 50% kierowców całkowicie ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      S2020005
      Subaru Impreza STI