Zbyt wysoki stan oleju po serwisie

Zbyt wysoki stan oleju po serwisie

21 Cze 2015, 12:06

Witam,
Kilka dni temu kupiłem samochód (3tys km temu był robiony ostatni serwis z wymianą oleju i filtrów) dzisiaj patrzę na bagnet oleju na zimnym silniku i jest on 2-3cm wyżej zakropkowanego pola, i pytanie do was czy spuścić trochę oleju czy jeździć? Zawsze myślałem, że dając auto do serwisu na wymiane takich rzeczy mechanicy wiedzą co robią, ale teraz trochę ma się to nijak do tego co myślałem.
Image
kubek1991
Obserwowany

Prawo jazdy od: 10 06 2009
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Passat B5 1.9 TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

Re: Zbyt wysoki stan oleju po serwisie

21 Cze 2015, 20:31

Olej trzeba wyssać do połowy stanu i sprawdzić czy nie jest rozcieńczony paliwem.
andrzej_124
Stały forumowicz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Gniazdo, wtyczka OBDII - opis pinów Gniazdo, wtyczka OBDII - opis pinów
    Co to jest gniazdo OBDII i co oznaczają poszczególne piny? OBDII to skrót od angielskiego terminu On-Board Diagnostic level 2. Jest to standard obowiązujący w samochodach i pozwalający na podłączenie urządzenia ...
    Nowe systemy miejskie we Włoszech wdrożone przez Kapsch Nowe systemy miejskie we Włoszech wdrożone przez Kapsch
    Firma Kapsch TrafficCom, specjalizująca się w innowacyjnych rozwiązaniach z zakresu telematyki transportu, wygrała kolejne trzy przetargi na przygotowanie oraz wdrożenie inteligentnych systemów zarządzania ruchem miejskim ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      VW Passat CC
      Infiniti Q50
      Subaru Impreza STI