Zdalne zatrzymywanie auta - Propozycja UE

Zdalne zatrzymywanie auta - Propozycja UE

05 Lut 2014, 15:48

Jak podaje "Newsweek" politycy UE rozważają wprowadzenie do użytku rozwiązania które umożliwiało by Policji na zdalne zatrzymanie samochodu. I jak podaje takie urządzenie miało by trafić przed 2020 roku.

Takie informacje podała organizacja "Statewatch", która zajmuje się badaniem wolności cywilnej na terenie krajów członkowskich Unii. Ciekawym faktem jest to że informacje o takim urządzeniu wcześniej utajniono, nie podano ich do publicznej wiadomości mimo że o tym już rozmawiali przedstawiciele niektórych państw UE.

Według Statewatch, urządzenie umożliwiające zdalne zatrzymanie samochodu za pomocą policyjnego komputera miałoby być wbudowane w każdy nowy pojazd, jaki pojawiłby się na rynku UE. A jak by działało to urządzenie? Miało by blokować dopływ paliwa do silnika. Jak się wypowiadają politycy to takie urządzenie miało by być stosowane tylko wobec groźnych kryminalistów. Ale penie może służyć i przy zatrzymywaniu zwykłego obywatela.

Ale tu się rodzi pytanie czy takie urządzenie nie ogranicza właśnie wolności obywatela kraju?
SSolo
Początkujący
 
Posty: 59
Rejestracja: 04 Lut 2014, 15:40
Miejscowość: Częstochowa
Prawo jazdy od: 31 03 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Nie mam

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Braki techniczne, niesprawność auta - wypadki drogowe Braki techniczne, niesprawność auta - wypadki drogowe
  Niesprawność techniczna pojazdu była w zeszłym roku przyczyną przeszło 150 wypadków drogowych, około 60 z nich miało miejsce z powodu zawinionej przez kierującego niesprawności auta. W konsekwencji zginęło kilka osób, ...
  Mitsubishi i-MiEV dla Uniwersytetu Południowej Kalifornii Mitsubishi i-MiEV dla Uniwersytetu Południowej Kalifornii
  Firma Mitsubishi Motors North America (MMNA) współpracuje z Uniwersytetem Południowej Kalifornii (USC) oraz należącą do tej szacownej uczelni Viterbi School of Engineering, tworząc w kampusie projekt "żywego laboratorium" ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Audi RS7 Sportback
   Czerwona Honda Prelude, hostessy
   Rampa dla samochodów terenowych, chwila postoju w najwyższym punkcie
   Strzała Blue