Zderzenie i zła decyzja policji

Zderzenie i zła decyzja policji

27 Sie 2019, 15:09

Krotko i na temat, wiec przejechalem na zoltym bo uznalem, ze zatrzymanie sie zajmie mi zbyt duzo czasu gdy z prawej strony ktos mi wyjechal. Nie mozliwe by on mial nawet zolte kiedy ja mialem nadal zolte. Policja nie mogla znalesc nagrania na mojej kamerce wiec uznali moja wine. Po powrocie do domu sam sprawdzilem i wszystko bylo, sprawe zglosilem do sadu o odwolanie sie od mandatu lecz pewnie dlugo poczekam. Pytanie, gdy on mial czerwone a ja zolte to bedzie wspolwina czy jego? Mial ktos taka sytuacje? Z czyjego ubezpieczenia zostana pokryte szkody i czyje tak naprawde?
kontrafcel
Nowicjusz

Re: Zderzenie i zła decyzja policji

27 Sie 2019, 15:23

kontrafcel napisał(a):Po powrocie do domu sam sprawdzilem i wszystko bylo
Czyli nagranie znalazło się? Jeżeli tak i widać, że przejeżdżasz na żółtym, a nie czerwonym to wina będzie tego co ci wyjechał w bok. Oczywiście jeszcze Sąd zdecyduje czy nie miałeś możliwości zatrzymania się przed sygnalizatorem.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 19
Auto: Nie mam

27 Sie 2019, 15:27

Widac ze przejezdzam na zoltym a on jest na skrzyzowaniu juz, lecz dosyc daleko mialem zolte. Policjanci odrazu mi mowili ze nie bylo hamowania bo tak naprawde zobaczylem go dopiero jak byl blisko i widac ze prawie przy samym nim dopiero zaczalem skrecac. Boje sie o to ze bedzie odrazu mowione ze daleko zolte mialem i moglem hamowac ale jesli on przejechal na czerwonym to jego wina nie jest wieksza?
kontrafcel
Nowicjusz

27 Sie 2019, 15:47

Tutaj nawet tak prowizorycznie na telefonie szybko nagralem, zebyscie mieli lepszy poglad na to.
https://www.easypaste.org/file/nG4zcVP8 ... p4?lang=pl
kontrafcel
Nowicjusz

31 Sie 2019, 20:08

U mnie jest tak, że jak chciałbym zabaczyć ten plik to muszę wysłać sms-a za 1.23....
Co do tematu - na sam najpierw należałoby sprawdzić jak na tym skrzyżowaniu działa sygnalizacja. Czyli jeżeli u ciebie był nadawany sygnał żółty, to na tym drugim sygnalizatorze jaki w tym momencie jest sygnał.
Kolejna sprawa, jeżeli chodzi o winę, to winni jesteście tak naprawdę obaj, przyjmując, że ty wjechałeś na skrzyżowanie na żółtym, a on na czerwonym - zgodnie z przepisami, zarówno sygnał żółty jak i czerwony zabrania wjazdu za sygnalizator. I nie ma tłumaczenia, że musiałby gwałtownie hamować itd itd.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1185
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

01 Wrz 2019, 15:41

Nizej mozesz wybrac wolne pobieranie to i tak 2 sekundy i za darmo jest. Mozna przejechac na zoltym, na czerwonym kategorycznie juz nie mozna
kontrafcel
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Bugatti Chiron Bugatti Chiron
    Ponad 350 km/h w samochodzie ze zdjętym dachem? To brzmi jak koszmar laryngologów. Ale Bugatti Veyron z dachem targa pozwalało na osiągnie takich prędkości. Jednak w przypadku jego następcy nie ma co mówić o ...
    Honda NSX 2015 - druga generacja Honda NSX 2015 - druga generacja
    W 2015 roku do gry powróciła Honda NSX, którą można było oglądać na Tokyo Motor Show w wersji produkcyjnej. Druga generacja NSX otrzymała lekkie nadwozie i nowy, montowany wzdłużnie, 3,5-litrowy silnik V6 twin ...

• Re: Zderzenie i zła decyzja policji

01 Wrz 2019, 21:43

kontrafcel napisał(a):Mozna przejechac na zoltym, na czerwonym kategorycznie juz nie mozna

No cóżżżż.. Tutaj wina jest ewidentnie was obojga - tamten, że wjechał za sygnalizator na czerwonym ( jeżeli miał czerwone ), a twoja że wjechałeś za sygnalizator na żółtym.
    Dla jasności - na żółtym nie wolno wjeżdżać za sygnalizator, chyba, że w chwili zaświecenia się tego światła jesteś tak blisko sygnalizatora, że nie możesz zatrzymać się bez gwałtownego hamowania.
    Na filmiku wyraźnie widać, że żółte zaświeciło się na tyle wcześnie, że mogłeś wyhamować i się zatrzymać. Wówczas nic by się nie stało - masz nauczkę, że na żółtym się nie wjeżdża na skrzyżowanie.
    Ale tak czy inaczej wina nie może być TYLKO twoja.
    Co do odwołania się od mandatu - można się odwołać, ale tylko wtedy, gdy czyn nie nosi znamion wykroczenia. Są jeszcze inne powody, ale te cię nie dotyczą. A ty popełniłeś wykroczenie, więc z sądu przyjdzie ci decyzja odmowna. Mandat podpisałeś, więc go przyjąłeś, bo przyznałeś się do winy.
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1185
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000