Zdjęcie boczków, Astra I 96'

27 Mar 2008, 14:19

Witam
Od jakiegoś czasu mam problemu z centralnym zamkiem, na pilot zamykają się jedynie przednie drzwi pasażera.. :/. Podejrzewam, że do wymiany są siłowniki w drzwiach, albo trzeba uzupełnić w nich olej i tutaj pytanie, czy w ogóle jest taka możliwość :?:
Ostatnio musiałem zdjąć boczek w tylnych drzwiach, bo po prostu się zacięły i za nic nie chciały otworzyć i właśnie zauważyłem, że siłownik tak jak by nie ma siły żeby otworzyć/zamknąć elektrycznie zamek. Zaczęło się od tego, że najpierw padł zamek w jednych drzwiach, za jakiś czas w drugich i nie dawno od strony kierowcy.. I wszystkie oprócz tych od pasażera trzeba zamykać zamykać ''mechanicznie'' tzn. trzeba samemu wciskać zamek..
I tutaj pytanie dotyczące boczków, bo da się je zdjąć, z tym że trzeba jakoś zdjąć korbę do otwierania szyby i za nic nie wiem jak ją zdjąć :/ Bo inaczej nie da się zdjąć boczka.. Próbowałem na różna sposoby, ciągnąć wykręcać, podważać i nic.. Dodam, że nie zauważyłem tam żadnego zatrzasku ani śrubki.. :/
Ktoś wie jak mi pomóc..?
Pozdrawiam
Pablossspox
Nowicjusz

• 16 Maj 2008, 20:29

korba do otwierania szyb jest po prostu wsuwana wystarczy ja mocniej szarpnac. Moze troche ciezko zejsc bo trzyma sie na takich wyfrezowanych rowkach
    driver1988
    Nowicjusz

19 Maj 2008, 11:24

ty mechanik nie podpowiadaj więcej jak się nie znasz tam jest taka zawleczka którą trzeba usunąć tylko to nie jest takie łatwe jak sie wydaje ale jak to zrobisz to sama zejdzie .ps co zrobiłeś z tym odpalaniem działa ci już bez zarzutów
    hubert09
    Nowicjusz

Miejscowość: z serca
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak zaplanować bezpieczny wyjazd na urlop?
    Rozpoczął się czas wakacyjnych wyjazdów, a więc i zwiększonego natężenia ruchu. Wiąże się z tym niestety duża liczba wypadków drogowych, do których w ubiegłym roku najczęściej dochodziło w sierpniu, a ...
    Mitsubishi Outlander PHEV w Asia Cross Country Rally (FIA)
    Gdy w Japonii trwały ostatnie przygotowania do uruchomienia produkcji europejskiej wersji Mitsubishi Outlander PHEV, firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) poddała swój technologicznie flagowy model ostatniej i ...

•