Zgrzytanie przy wciskaniu sprzęgła i jak dodaje gazu

24 Wrz 2019, 11:18

Witam od jakiegoś czasu słyszałam skrzypienie jak wciskałam sprzęgło. Dzisiaj usłyszałam jak zgrzyta podczas dodawaniu gazu. Co może być tego przyczyną. Mam Toyota Yaris wersja TS z 2007r. Sportowe autko. I ile taka naprawa może mnie kosztować ?
Kasia1994
Obserwowany
 
Posty: 1

24 Wrz 2019, 23:21

Kasia1994 napisał(a):Witam od jakiegoś czasu słyszałam skrzypienie jak wciskałam sprzęgło. Dzisiaj usłyszałam jak zgrzyta podczas dodawaniu gazu. Co może być tego przyczyną
Może to być łożysko wyciskowe/oporowe. Czy jak wciskasz sprzęgło to dźwięk się nasila?
Masz problemy z włączaniem biegów?

Kasia1994 napisał(a):I ile taka naprawa może mnie kosztować ?
Jeżeli to wina zużytego sprzęgła to koszt części około 600zł plus wymiana. Myślę że można tu się zmieścić w 1000zł. Trzema tylko dobrze zdiagnozować wcześniej w czym jest problem.


Kasia1994 napisał(a):Mam Toyota Yaris wersja TS z 2007r. Sportowe autko
Fajna Yariska 133KM robią robotę dobrze się zbiera, miałem okazję parę razy jeździć tym modelem :)
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nowy Lexus CT pojawi się do końca 2017 roku
    Według tajwańskiego portalu U-Car, nowa generacja luksusowego, kompaktowego hatchbacka Lexus CT ma się pojawić jeszcze w tym roku i będzie oparta na tej samej platformie, co najnowszy model Toyoty Prius. Atmosfera medialna ...
    Luxury Sedans, Midsized - Audi A6
    Czasopismo "Consumer Reports" ogłosiło Audi A6 najlepszym samochodem w kategorii luksusowych sedanów średniej wielkości - "Luxury Sedans, Midsized". Redakcja magazynu oceniała właściwości jezdne, jakość wnętrza, zużycie ...