Zgubione niemieckie dokumenty

Zgubione niemieckie dokumenty

26 Lip 2012, 21:37

Witam

W 2008 roku przywiozłem samochód z Niemiec. Zarejestrowalem na siebie, ubezpieczyłem itd.

Teraz kupiłem inny, tego przywiezionego 4 lata temu chcę sprzedać. Niestety gdzieś zgubiłem - podejrzewam że w czasie przeprowadzki - całą teczkę z papierami z samochodu (książka pojazdu, umowa kupna, wszelkie papiery urzędowe i karta pojazdu).

Wiem że należy napisać wniosek do UM o wydanie duplikatu pojazdu. Czy ten dokument, plus ubezpieczenie i dowód rejestracyjny wystarczą do sprzedaży samochodu? Czy brak tych pozostałych dokumentów jest problemem w sensie prawnym (bo o tym że tracę wiarygodność w oczach kilenta to wiem)?
lukas901
Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: Peugeot 406

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

BMW Zagato Coupé 2012 BMW Zagato Coupé 2012
    BMW Zagato Coupé to typowe BMW widziane oczami włoskiej firmy Zagato, specjalizującej się w budowie nadwozi samochodowych. Stylistyka Zagato scala cechy typowe dla konstrukcji obu firm, tworząc rasowe coupé ...
    35 lat legendy - Toyota Celica 35 lat legendy - Toyota Celica
    Toyota Celica zadebiutowała w latach 70. i od razu stała się benchmarkiem dla sportowych samochodów. Przez 35 lat na rynku pojawiło się 7 generacji modelu, które biły rekordy sprzedaży. Sportowa Toyota stała ...

•  
    • Warto przeczytać
    • 8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      S2020005
      Subaru Impreza STI
      MINI Clubman Bond Street, tył