Zgubione niemieckie dokumenty

26 Lip 2012, 21:37

Witam

W 2008 roku przywiozłem samochód z Niemiec. Zarejestrowalem na siebie, ubezpieczyłem itd.

Teraz kupiłem inny, tego przywiezionego 4 lata temu chcę sprzedać. Niestety gdzieś zgubiłem - podejrzewam że w czasie przeprowadzki - całą teczkę z papierami z samochodu (książka pojazdu, umowa kupna, wszelkie papiery urzędowe i karta pojazdu).

Wiem że należy napisać wniosek do UM o wydanie duplikatu pojazdu. Czy ten dokument, plus ubezpieczenie i dowód rejestracyjny wystarczą do sprzedaży samochodu? Czy brak tych pozostałych dokumentów jest problemem w sensie prawnym (bo o tym że tracę wiarygodność w oczach kilenta to wiem)?
lukas901
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Peugeot 406

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Bezpieczna jazda po zmroku
    Jesienią dni stają się coraz krótsze, dlatego kierowcy częściej prowadzą auto już po zmroku. Jazda w takich warunkach jest o wiele trudniejsza niż przy świetle dziennym, zwłaszcza w miejscach nieoświetlonych latarniami ...
    Osoby z niepełnosprawnością na drodze
    Osoby z niepełnosprawnością posiadają w ruchu drogowym szczególne prawa, z czego wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy. Chodzi nie tylko o specjalne miejsca parkingowe, lecz także o możliwość przekraczania ...