Zgubiony dowód rejestracyjny

Zgubiony dowód rejestracyjny

08 Sie 2010, 14:03

Witam
Mam problem...

Niedawno zakupilem auto .. sprzedajacy go nie rejestrowal sam jezdzil na dowodzie poprzedniego wlasciciela, wiec jak mi sprzedawal to dal mi dowud rejestracyjny nie na siebie tylko na poprzedniego wlasciciela ale zebym ja mial ciaglosc w umowach to musial mi dac swoja umowe kupna sprzedarzy jeszcze z tamtym wlascicielem...

Chcem auto zarejestrowac na siebie i tu jest wlasnie ten problem bo okazalo sie ze zagubilem dowud rejestracyjny...mam tylko umowe co dalej??
Ostatnio edytowany przez odison86, 08 Sie 2010, 14:04, edytowano w sumie 1 raz
odison86
Nowicjusz

Miejscowość: Wrocław

Re: Zgubiony dowód rejestracyjny

08 Sie 2010, 14:20

tu jest wlasnie ten problem bo okazalo sie ze zagubilem dowud rejestracyjny...mam tylko umowe co dalej??[/quote]
Myslę ze najprostszym wyjściem bedzie udanie sie do WK i tam Ci powiedza co trzeba zrobić zeby to autko zarejestrowac na Ciebie...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

08 Sie 2010, 19:06

Idziesz do WK mówisz, że zgubiłeś dowód i wyrabiają Ci nowy za jakąś tam opłatą tylko musisz iść tam gdzie auto zarejestrowanie.
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Sosnowiec
Auto: Nissan Primera WP11-144
Silnik: QG18DE
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Rok produkcji: 1999

08 Sie 2010, 19:11

PrezesArtek napisał(a):i wyrabiają Ci nowy za jakąś tam opłatą tylko musisz iść tam gdzie auto zarejestrowanie.

Kolego tylko tu mamy mały problem.Autko jest zarejestrowane na "Kowalskiego"a DR jest potrzebny "Nowakowi".Myslisz ze tak na piękne oczy w WK zaraz wydadzą mu DR... :?: :?: :sad:
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

09 Sie 2010, 10:21

Jak będzie miał umowę K/S to tak.
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Sosnowiec
Auto: Nissan Primera WP11-144
Silnik: QG18DE
Rok produkcji: 1999

09 Sie 2010, 19:07

PrezesArtek napisał(a):Jak będzie miał umowę K/S to tak.

Nie do końca.Moze dostać co najwyzej PC i wyśla go zeby zrobil nowy przegląd tech.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Manewr skrętu na skrzyżowaniu Manewr skrętu na skrzyżowaniu
    Manewr skrętu – kierowcy często nieprawidłowo wykonują ten manewr, nie dostosowują prędkości, nie biorą pod uwagę warunków pogodowych i zapominają o zatrzymaniu się, gdy skręt jest warunkowy. "Po pierwsze, przed ...
    [E] A6 C5 2,5 TDI / 525d e39 / E 270 CDI w210 / S80 I 2,5 TDI [E] A6 C5 2,5 TDI / 525d e39 / E 270 CDI w210 / S80 I 2,5 TDI
    Podstawowe kryteria zestawienia: - segment E - silnik diesla o mocy ok. 150KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2000 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Audi A6 C5 2,5 TDI - 150KM - BMW 525d e39 - 163KM ...

• Re: Zgubiony dowód rejestracyjny

09 Sie 2010, 20:11

\

Być może jak pojazd był poprzednio zarejestrowany w tym samym urzędzie co nasz kolega chce wystąpić o wydanie nowego DR. W innym przypadku żaden , nawet najbardziej nierozgarnięty urzędnik tego nie zrobi . Na umowie K/S nie ma wszystkich niezbędnych danych do przeprowadzenia takiej procedury . Podejrzewam , a nawet jestem przekonany że będzie trzeba osobiście lub korespondecyjnie wystąpić do Urzędu właściwego dla ostatniego miejsca zarejestrowania , o wydanie zaświadczenia o wpisie do ewidencji pojazdów.
    bonifacy
    Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 1981
    Auto: Fabia I , Fabia II
    Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW

09 Sie 2010, 20:30

bonifacy napisał(a):
    \

Być może jak pojazd był poprzednio zarejestrowany w tym samym urzędzie co nasz kolega chce wystąpić o wydanie nowego DR. W innym przypadku żaden , nawet najbardziej nierozgarnięty urzędnik tego nie zrobi . Na umowie K/S nie ma wszystkich niezbędnych danych do przeprowadzenia takiej procedury . Podejrzewam , a nawet jestem przekonany że będzie trzeba osobiście lub korespondecyjnie wystąpić do Urzędu właściwego dla ostatniego miejsca zarejestrowania , o wydanie zaświadczenia o wpisie do ewidencji pojazdów.

Wszystko juz wiem nie bedzie zadnego problemu ... dobrze sie sklada ze atuo bylo zarejestrowane we wroclawiu. bylem w Wk i sie wszystkiego dowiedzialem.. wystarczy ze podalem nr rejestracyjny.. mam isc z umowami otrzymam papier na przeglad jak dostane juz ten przeglad to ide i normalnie rejestruje .. jeszcze musze tylko napisac oswiadczenie dlaczego nie posiadam dokumentow
    odison86
    Nowicjusz

Miejscowość: Wrocław

• Warto przeczytać
    • 8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Infiniti Q50
      S2020005
      GTP Light