Złamany kluczyk do Mercedesa A140

Złamany kluczyk do Mercedesa A140

10 Kwi 2019, 08:33

Witam ponownie na forum . Wyglada na to że raz do roku moje autko płata mi psikusa i muszę prosić o pomoc . W zeszłym roku dotyczyło to oleju i bardzo mi pomogliście a w tym narozrabiałam sama bo złamałam kluczyk a mam tylko jeden . Mam obie części wiec nic nie ma w stacyjce. Mogę samochód otworzyć i zamknąć z pilota niestety nie mogę go uruchomić. Chciałam dorobić nowy ale może to zrobić tylko serwis Mercedesa a oni chcą za usługę 350€. To dla mnie cena z kosmosu , biorąc pod uwagę że za samochód dałam 450€ i nie mam powodu do narzekania na niego bo sprawuje się bardzo dobrze. Kochani pomóżcie chce jechać do polski na święta i może tam dorobię kluczyk . Może jest jakiś sposób na uruchomienie silnika ze złamanym kluczykiem bądź omijając stacyjkę. Proszę pomóżcie.
Anastazja
Nowicjusz

Zdjęcia: 0
Prawo jazdy od: 02 06 1982
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Mercedes A140
Silnik: 1,4
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

Re: Złamany kluczyk do Mercedesa A140

10 Kwi 2019, 08:51

W którym miejscu złamał Ci się ten grot kluczyka?
Sprawdzałaś czy w okolicy nie ma kogoś kto dorabia klucze do samochodów? Tobie nie potrzebne jest żadne kodowanie a jedynie mechaniczne dorobienie grota który jest wymienny.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 11
Auto: Nie mam

10 Kwi 2019, 10:26

Dzięki za szybka reakcję. Kluczyk złamał się na długość centymetra . Byłam w dwóch punktach dorabiania kluczy i w obu odesłali mnie do serwisu Mercedesa.
Anastazja
Nowicjusz

10 Kwi 2019, 10:53

Anastazja napisał(a):Kluczyk złamał się na długość centymetra
Od strony obudowy czy z drugiej?
Pewnie nie chcieli bawić się w kombinowanie z dorobieniem grotu lub nie mieli takich grotów do tego kluczyka. Przypuszczam że u nas byś dorobiła go bez problemu.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 11
Auto: Nie mam

10 Kwi 2019, 10:56

Witam . Kluczyk złamany centymetr od końca nie od obudowy. Co do dorobienia go w Polsce jestem takiego samego zdania ale muszę tam jakoś dojechać .
Anastazja
Nowicjusz

18 Maj 2019, 22:03

U nas dorabiają groty bez problemu,myślę,że można się zmieścić w 100 zł,można poradzić sobie bez kluczyka,niestety trzeba pozbyć się bolca blokady kierownicy,dobrać się po tym do stacyjki od tyłu,wypiąć wtyczkę i zaizolowanym drutem odpowiednio połączyć gniazda,niestety robota dla kogoś kto się na tym zna,czasochłonna i pracochłonna.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Yellow boxy na drogach - co to takiego? "Yellow boxy" na drogach - co to takiego?
    W Szczecinie pojawiły się tzw. "Yellow boxy" mają one na celu poprawę przepustowości ruchu w godzinach szczytu. U nas projekt pilotażowy ma pokazać czy takie rozwiązanie sprawdza się. Jeżeli okaże się że tak, a ...
    Jesienne liście - piękne i niebezpieczne Jesienne liście - piękne i niebezpieczne
    Choć kolorowe liście to urokliwy element jesieni, może on stać się przyczyną zagrożenia na drodze. Na mokrych liściach auto łatwo traci przyczepność, mogą one też przykrywać nierówności czy dziury, a nawet uszkodzić ...

•