Złapali mnie bez przeglądu technicznego

12 Sty 2009, 21:09

Misiaki Złapali mnie bez przeglądu technicznego dostałem kartkę na zrobienie przeglądu do 7 dni oczywiście dowód zabrali i kazali zrobić przegląd właśnie w ciagu tych 7 dni i tu moje pytanie co możne mi grozić jeśli nie zrobię !! ponieważ teraz autko bedzie stalo ok 4 mies. i pasuje mi narazie nie wydawać kasy na przegląd ???

-mam nadzieje ze ktos sie zna na tym !!! ?? pozdr. :?: :?:
kamil422
Nowicjusz

Re: Złapali mnie bez przeglądu technicznego

12 Sty 2009, 22:00

Jeżeli auto bedzie stało to nic Ci nie zrobią ale jesli nim wyjedziesz po upływie tych 7 dni i Cie złapią to zapłacisz kare i auto na lawete pójdzie.
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Sosnowiec
Auto: Nissan Primera WP11-144
Silnik: QG18DE
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

12 Sty 2009, 22:43

dzieki za info pozdrawiam
kamil422
Nowicjusz

12 Sty 2009, 23:24

Ten kwitek 7 dniowy, poprostu pozwala Ci na poruszanie się tym samochodem, mimo że poruszać się nim nie powinieneś ponieważ odebrano Ci dowód rejestracyjny, właśnie przez okres 7 dni ;)
Btw. nie jestem pewien, ale lepiej się dowiedzieć co się dzieje z odebranym dowodem.
eaxene
Aktywny

Miejscowość: Toruń

13 Sty 2009, 08:25

eaxene napisał(a):Btw. nie jestem pewien, ale lepiej się dowiedzieć co się dzieje z odebranym dowodem.

Odebrany dowód policja wysyła do wydziału komunikacji i tam sobie spokojnie leży az nie przyjdzie sie z kartka od diagnosty ze auto przeszło pomyslnie przegląd.
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Sosnowiec
Auto: Nissan Primera WP11-144
Silnik: QG18DE
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

18 Sty 2009, 11:34

To nie dają mandat od razu? :shock: Jakoś takie łaskawe, że dostałeś kwitek 7dniowy ;)
nom
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Światowy rekord SKODY Citigo CNG! Światowy rekord SKODY Citigo CNG!
    SKODA Citigo CNG pokazała swoją klasę rekordowym osiągnięciem. Gerhard Plattner, mistrz oszczędnej jazdy, przebył SKODĄ na gaz ziemny 2 619 kilometrów przez Europę. Na trasie z Wenecji we Włoszech, do szwedzkiego Sztokholmu, ...
    Wielofunkcyjny SUV kompaktowy - SsangYong XLV Wielofunkcyjny SUV kompaktowy - SsangYong XLV
    W odpowiedzi na wzrost rynku kompaktowych SUV-ów SsangYong wypuścił w 2015 r. Tivoli, pierwszy swój mały SUV, który natychmiast stał się jej najbardziej popularnym nowym modelem. W ostatnim roku wyprodukowano ...

• Re: Złapali mnie bez przeglądu technicznego

09 Mar 2009, 16:53

witam, mi także policja zabrała dowód rejestracyjny,kupiłem auto,mieszkam w toruniu i niezdążyłem jeszcze przerejestrować auta, a policja zabrała mi dowód i wysłała do tczewa; no i teraz sprawa,gdy od momentu zabrania dowodu mam 7 dni na zrobienie przeglądu, załóżmy wzięli mi 1.02.2009, przegląd robie 3.02.2009, no i teraz meritum czy będe mógł jeździć na tym kwitku ze stacji diagnostycznej dopuszczającym moje auto do ruchu 12.02.2009? czy będzie może tak ze złapią mnie dziesiątego i powiedzą "no dobrze przegląd pan ma ale dowodu jeszcze pan nie odebrał z tczewa, mnie nie interesuje to czy doszedł czy niedoszedł, dzwonimy po lawete i tyle"...........prosze o odpowiedz
    iLoveDrift
    Nowicjusz

09 Mar 2009, 17:12

I tak zrobią - ty masz tylko "zastępczy dowód rejestracyjny",wydany przez policję i ważny 7 dni.Po upływie tych 7 dni,traktowane to jest tak,jakbyś nie miał dowodu - bo nie masz - oryginalny jest w WK,a ten od policji jest już nieważny.I nie ważne jest to,że masz przegląd techniczny.
    Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
    Nie pomagam na PW
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000