Złomowanie nieubezpieczonego auta

Złomowanie nieubezpieczonego auta

07 Paź 2013, 21:56

Witam. Posiadam samochód Kia Sephia i chciałbym go zezłomować, ale nie jestem pewien czy mogę, więc proszę Was o pomoc. Polisa wygasła 27 Lipca tego roku, otrzymałem nową ale do dnia dzisiejszego (tj. 7.10.2013) jej nie opłaciłem. Pytanie moje brzmi: Czy mogę auto zezłomować bez ważnej polisy? Jeżeli nie, to czy po opłaceniu polisy dostanę zwrot za niewykorzystane miesiące?
Golabex
Obserwowany

Prawo jazdy od: 18 02 1988
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Kia Sephia
Silnik: 1,5 GTX
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

Re: Złomowanie nieubezpieczonego auta

07 Paź 2013, 22:00

Samochód musi mieć ciągłość ubezpieczeń. Nie może być ani jednego dnia przerwy, bo zapłacisz karę. Wpłać, to co dostałeś ( żeby daty się zgadzały ) i możesz zezłomować. Potem do WK i wyrejestorwać. Chyba, że złom to auto kupi, więc spisujesz wtedy tylko polisę KS. I to ma znaczenie, ponieważ jak zezłomujesz i wyrejestrujesz, to dostaniesz zwrot z ubezpieczalni. A jak sprzedzasz auto na złom, czyli spiszesz umowę KS, to jak kupujący nie wypowie tej polisy, to zwrotu nie dostaniesz.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Niebezpieczny wschód słońca Niebezpieczny wschód słońca
    Nisko położone słońce w okresie jesiennym może oślepiać kierowców i powodować niebezpieczne sytuacje na drodze. Szczególnie niebezpieczne jest pierwsze 15-45 minut po wschodzie słońca. Ryzyko oślepienia wzrasta ...
    Ciągniki balastowe z siłą uciągu lokomotywy! Ciągniki balastowe z siłą uciągu lokomotywy!
    Najważniejszym parametrem ciągnika balastowego jest siła uciągu. Jest ona uzależniona nie tylko od mocy silnika, ale także od tego, jak skutecznie jest przekazywana na osie ciągnika – te zaś muszą mieć zapewniony stały ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      VW Passat CC
      passat b5 german style
      GTP Light