Złomowanie - czy wyciągnąć akumulator przed oddaniem auta?

21 Mar 2018, 19:06

Witam
Nie mogę znaleźć działu więc tu piszę.
Chcę przed złomowaniem auta wyciągnąć akumulator. Będą się czepiać o to na zlomie?
cin3q25
Nowicjusz
 
Posty: 44
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 18 05 2013
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Opel Astra G
Silnik: 1.2 16v 75KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003
  • 21 Mar 2018, 19:12

    Mogą. Nie masz skąd załatwić jakiegoś starego? Aby była sztuka, może być nawet od malucha :mrgreen: Akumulator to w tej chwili część ścisłego zarachowania(ekologia). Nawet jak kupujesz nowy, to stary zdajesz w sklepie, lub płacisz kaucję.
    Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
    yeti65
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 3675
    Zdjęcia: 15
    Miejscowość: Dobre Miasto
    Prawo jazdy: 29 11 1984
    Przebieg/rok: 30tys. km
    Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
    Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: SUV
    Skrzynia biegów: Manualna

    21 Mar 2018, 19:24

    Nie mam skąd wziąć starego akumulatora.
    Teraz też nie po biorą mi kaucji?
    To jest 30 zł.
    cin3q25
    Nowicjusz
     
    Posty: 44
    Zdjęcia: 0
    Prawo jazdy: 18 05 2013
    Przebieg/rok: 15tys. km
    Auto: Opel Astra G
    Silnik: 1.2 16v 75KM
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2003

    21 Mar 2018, 20:09

    Gdzieniegdzie w sklepach za zdawanie starych akumulatorów dają rabaty na nowe albo dają jakieś klucze płaskie albo drobiazgi. :P
    gber44
     

    21 Mar 2018, 20:47

    Możesz wyciągnąć ale prawdopodobnie będą się czepiać i mogą odliczyć kilka zł
    To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 16107
    Zdjęcia: 107
    Miejscowość: Francja
    Przebieg/rok: 40tys. km
    Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

    20 Kwi 2018, 09:32

    To tak naprawdę zależy tylko i wyłącznie od złomu. Polecam Ci zadzwonić do firmy, u której chcesz zezłomować samochód i się po prostu spytać. Czasami jest tak, że brak aku nie jest żadnym problemem i nawet nie odliczają przez to z ceny, a czasami złom chce, żeby ten akumulator jednak w samochodzie był.

    Tak jak mówię – wszystko zależy gdzie chcesz opchnąć auto :) kilka razy zdarzyło mi się dawać auto na złom i tylko raz wymagali ode mnie włożenia akumulatora. Akurat w garażu miałem jakiś stary aku to go wrzuciłem. Teraz korzystam z usług jednego złomu i jestem bardzo zadowolony (podam na PW link jakby ktoś szukał naprawdę fajnej firmy).

    Sprowadzam auta zza granicy i czasami trafi mi się jakaś perełka w bardzo niskiej cenie. Przeważnie jest tak, że jadę do komisu w Niemczech czy Francji i kupuję kilka aut na raz i zawsze na parkingu widzę jakąś starą i nienadającą się do użytku furkę. Pytam więc gościa, czy za przysłowiowe „kilka groszy” nie dorzuci mi tego do zestawu. Miejsce na przyczepie zawsze mam – dla mnie to dodatkowy zarobek, a gościu pozbędzie się niechcianego auta i jeszcze będzie miał na piwo. Wyjeżdżam za granicę tak 2 razy w miesiącu i prawie zawsze udaje mi się takiego złomka kupić dosłownie za minimalne pieniądze. Wracam do Polski – robię co mogę w warsztacie żeby to w ogóle jeździło i ruszam na złom. Zawsze, ale to zawsze, zarobię drugie tyle co wydałem (czasami nawet więcej) :ok: .
    azima
    Nowicjusz
     
    Posty: 16
    Przebieg/rok: 32tys. km
    Auto: Citroen
    Silnik: 1.4 TDI
    Paliwo: Diesel
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2005
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Samochodowe SPA czyli porządna kąpiel dla auta
      "Kierowcy, bądźcie dla nas dobrzy szczególnie na wiosnę" to byśmy usłyszeli gdyby samochody umiały mówić, z takim apelem zwróciłyby się do swoich właścicieli. I poprosiłyby ich o porządną kąpiel. Zimą ...
      SsangYong Tivoli - druga generacja modelu
      Jesień 2019 to czas nowości SsangYong’a. Pierwszą z nich jest wprowadzenie na polski rynek nowej wersji Tivoli. Nowe Tivoli ma długość 4225 mm, szerokość 1810 mm oraz wysokość 1613 mm. W porównaniu do poprzedniej ...

    07 Maj 2019, 11:55

    Jeśli akumulator jest sprawny, to nikt nie będzie się Ciebie o nic czepiał. Na rynku funkcjonuje obecnie wiele profesjonalnych firm oferujących fachowe złomowanie zarówno pojazdów osobowych, jak i znacznie większych ciężarówek. Warto przy tym zaznaczyć, że przed zniszczeniem pojazdu możemy pozyskać z niego wszystkie sprawne części. Niektóre z nich możemy nawet następnie sprzedać.
    Ostatnio edytowany przez Kao, 07 Maj 2019, 11:58, edytowano w sumie 1 raz
    Powód: Reklama
    SkyBlue
    Obserwowany
     
    Posty: 1

    09 Lip 2019, 13:33

    Ja tak robiłem podczas złomowania pojazdu.
    haxwell
    Obserwowany
     
    Posty: 1