Zmiana kabli WN i świec

zmiana kabli WN i świec

29 Sie 2011, 13:54

Witam,
Powiedzcie mi proszę co daje zmiana świec i kabli na nowe: mam w planach zakup świec irydowych NGK i kabli NGK. Słyszałem opinie że samochód może mniej spalać, lepiej odpalać-ile jest w tym prawdy i czy jest sens kupowania droższych zamienników (mam tutaj na myśli właśnie NGK/Denso)
Z góry dzięki za odpowiedz
shorty1988
Początkujący

Miejscowość: Rawicz
Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: BMW e46 320td 150KM 2002r

Re: zmiana kabli WN i świec

29 Sie 2011, 14:05

nowe kable i świece zawsze będą lepiej działały niż stare,
co do zamienników, to juz jak tam sobie wolisz, do cywilnej jazdy, najlepiej działa to co przewidział producent, jeśli myślisz o zamienniku, to im lepszej jakości tym lepiej będzie działał, no i musi być też dobrany odpowiednio do silnika,
jeśli w serii miałeś świece z platyną czy irydem takie należy kupować, kable im lepsze tym lepiej sygnał przenoszą, mają mniej przebić, i mniej zakłuceń dają, jeśli masz LPG to częsta zmiana kabli i świec jest tym bardziej ważna że LPG jest o wiele bardziej wrażliwe na starzenie się tych elementów,
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

Re: zmiana kabli WN i świec

01 Wrz 2011, 09:42

Tutaj radziłbym kupić oryginały,bo z zamiennikami i tańszymi częściami bywa naprawdę różnie. Wiadomo że nowe posłużą o wiele dłużej niż stare i używane.
Dabtuner
Aktywny

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Samochodowe SPA czyli porządna kąpiel dla auta Samochodowe SPA czyli porządna kąpiel dla auta
    "Kierowcy, bądźcie dla nas dobrzy szczególnie na wiosnę" to byśmy usłyszeli gdyby samochody umiały mówić, z takim apelem zwróciłyby się do swoich właścicieli. I poprosiłyby ich o porządną kąpiel. Zimą ...
    Czy na pewno stać Cię na diesla? Czy na pewno stać Cię na diesla?
    Myślisz, że spalanie to jedyne koszta eksploatacji? A co z osprzętem silnika, wyeksploatowaniem samochodu i eksploatacją miejską. Diesel nagrzewa się po 10-15km w mieście. Wtedy ropniak pali 2x więcej jak nie więcej, W dodatku ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Audi crosslane coupe, licznik
      8429d1cf542248b8a1616ccca03daa6f
      Lancia Delta Integrale
      Motory na pasie startowym lotniska