Zmiana kół a czujniki ciśnienia, co z czym..?

Zmiana kół a czujniki ciśnienia, co z czym..?

01 Paź 2019, 09:15

Witam,
Jestem na kupnie kół zimowych (felgi+opony) Posiadam czujniki ciśnienia. Jak wygląda wymiana takich kół z czujnikami? Musze dokupić komplet czujników, czy one są przekładane?
Norbertw89
Nowicjusz

Re: Zmiana kół a czujniki ciśnienia, co z czym..?

01 Paź 2019, 09:40

Musisz kupić drugi komplet czujników. je można tylko wyjąć jak spuścisz powietrze z koła i wtedy będziesz miał dostęp do felgi od środka. Trzeba wyjąc cały wentyl bo czujniki są przy nim od wewnętrznej strony. Więc najlepiej jest założyć drugi komplet i tylko po przełożeniu kół odpowiednio je przypisać w komputerze.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 35
Auto: Nie mam

01 Paź 2019, 10:26

Te czujniki mogę przełożyć do drugiego kompletu kół, wyzerować stan czujników w komputerze i będzie ok?
Norbertw89
Nowicjusz

02 Paź 2019, 16:44

Norbertw89 napisał(a):Te czujniki mogę przełożyć do drugiego kompletu kół, wyzerować stan czujników w komputerze i będzie ok?
Jak chcesz tak robić to bez sensu kupować drugi komplet felg. Lepiej zostać przy jednym i przekładać tylko opony.

Po spuszczeniu powietrza w celu wymontowania zaworu z czujnikiem i ponownym założeniu po sezonie trzeba od nowa wyważać koła itd. Więc w takim przypadku mija się z celem kupowanie drugiego kompletu felg.
Cichy77
Stały forumowicz

04 Paź 2019, 11:13

Własnie chciałem po to kupić komplet i jeśli będzie konieczny zakup[ czujników, żeby tych czujników nie przekładać, chyba się zamieszałem ;) Dziś jadę na sprawdzenie, co tam siedzi, czy czyta z absu czy osobno i wszystko będzie jasne (chyba) :)
Norbertw89
Nowicjusz

04 Paź 2019, 12:46

Daj znać jakie masz czujniki i jaki samochód i w końcu na co się ostatecznie zdecydujesz :)
Cichy77
Stały forumowicz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Lexus IS w kolorze wojownika - debiutuje specjalna wersja sedana Lexus IS w kolorze wojownika - debiutuje specjalna wersja sedana
    Lexus chętnie tworzy specjalne wersje swoich samochodów. Tym razem projektanci zabrali się za model IS i jak zwykle zainspirowali się japońską kulturą. Lexus IS I Blue ze specjalnymi wstawkami w wyjątkowym kolorze ...
    BMW 325iX (1987-1990) - samochód elektryczny BMW 325iX (1987-1990) - samochód elektryczny
    Projekt badawczy "Samochód elektryczny z wysokoenergetycznym akumulatorem " po raz pierwszy zapoczątkowany w 1981 roku doprowadził ostatecznie w 1987 roku do przekształcenia ośmiu modeli BMW 325iX z napędem na cztery ...

•