Zmiana samochodu - OLEJ - yaris 07r., 1.0 VVTi

zmiana samochodu - OLEJ - yaris 07r., 1.0 VVTi

03 Lis 2010, 23:28

Kupiłem kilka dni temu yarisa, rocznik 07, 1.0 VVTi. przebieg 98 tys km

Niestety nie wiadomo jaki olej był zalewany wcześniej.

Jaki olej radzilibyście ? Pytałem znajomych ale zdania są przeróżne ... także generalnie mętlik w głowie mam straszny.

Co sądzicie np. o Castrol magnatec 10w40 (półsyntetyk) w mojej sytuacji ?

Z góry dziękuje za pomoc !
PiotrekF
Nowicjusz

Miejscowość: krk

Re: zmiana samochodu - OLEJ - yaris 07r., 1.0 VVTi

04 Lis 2010, 11:32

Podaruj silnikowi to co toyota zaleca,5W30,alternatywnie 5W40,olej półsyntetyczny nadaje się również,ale lepiej będzie pracował na syntetycznym oleju,różnica w cenie zakupu oleju minimalna i niemusisz koniecznie castrola zalewać,te wszystkie oleje markowe są moim zdaniem przereklamowane.Osobiście zrobiłem kilkaset tysięcy km na oleju RAVENOL,który jest praktycznie nieznany,spełnia specyfikacje większości producentów.
Leopard
Początkujący

Miejscowość: zachodniopomorskie
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Kierowcy groźniejsi od piorunów w czasie buży Kierowcy groźniejsi od piorunów w czasie buży
    W czasie burzy wielu kierowców najbardziej obawia się wyładowań elektrycznych, choć tak naprawdę dużo większe zagrożenie stanowią nieprzewidywalne zachowania innych uczestników ruchu oraz kiepska widoczność, ...
    Technologie przyszłości w pojazdach koncepcyjnych Toyoty Technologie przyszłości w pojazdach koncepcyjnych Toyoty
    Na Salonie Samochodowym w Genewie Toyota zaprezentuje swój najnowszy samochód koncepcyjny i-TRIL Concept. Pojazd posłuży do zademonstrowania ostatnich osiągnięć technologicznych marki, które jej zdaniem ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mustang - old car
      Mercedes F1W05 Hybrid
      Master Truck
      Land Rover Defender 110