Zmiana samochodu - OLEJ - yaris 07r., 1.0 VVTi

zmiana samochodu - OLEJ - yaris 07r., 1.0 VVTi

03 Lis 2010, 22:28

Kupiłem kilka dni temu yarisa, rocznik 07, 1.0 VVTi. przebieg 98 tys km

Niestety nie wiadomo jaki olej był zalewany wcześniej.

Jaki olej radzilibyście ? Pytałem znajomych ale zdania są przeróżne ... także generalnie mętlik w głowie mam straszny.

Co sądzicie np. o Castrol magnatec 10w40 (półsyntetyk) w mojej sytuacji ?

Z góry dziękuje za pomoc !
PiotrekF
Nowicjusz

Miejscowość: krk

Re: zmiana samochodu - OLEJ - yaris 07r., 1.0 VVTi

04 Lis 2010, 10:32

Podaruj silnikowi to co toyota zaleca,5W30,alternatywnie 5W40,olej półsyntetyczny nadaje się również,ale lepiej będzie pracował na syntetycznym oleju,różnica w cenie zakupu oleju minimalna i niemusisz koniecznie castrola zalewać,te wszystkie oleje markowe są moim zdaniem przereklamowane.Osobiście zrobiłem kilkaset tysięcy km na oleju RAVENOL,który jest praktycznie nieznany,spełnia specyfikacje większości producentów.
Leopard
Początkujący

Miejscowość: zachodniopomorskie
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Mitsubishi i-MiEV dla Uniwersytetu Południowej Kalifornii Mitsubishi i-MiEV dla Uniwersytetu Południowej Kalifornii
    Firma Mitsubishi Motors North America (MMNA) współpracuje z Uniwersytetem Południowej Kalifornii (USC) oraz należącą do tej szacownej uczelni Viterbi School of Engineering, tworząc w kampusie projekt "żywego laboratorium" ...
    BMW M3 i BMW M4 Coupe z nowym, mocnym silnikiem BMW M3 i BMW M4 Coupe z nowym, mocnym silnikiem
    Debiut nowego BMW M3 Limuzyna oraz nowego BMW M4 Coupe zwiastuje wejście na rynek nowej generacji samochodów sportowych o wysokich osiągach, stworzonych przez BMW M GmgH, a także oznacza zaszczepienie filozofii BMW ...

•  
    • Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      Monster Truck Rock Star, 11
      Autosacrum 2009
      S2020005