Zmiana silnika

Zmiana silnika

18 Lis 2009, 20:10

Witam, obecnie mam seata toledo z ktorego nie do konca jestem zadowolony. Na podworku stoi astra II z silnikiem do wymiany, a ojciec powiedzial ze jezeli znajde silnik w dobrej cenie to astra bedzie mogła byc moja. Znalazlem sprzedawce na silnik z rozbitej astry, lecz twierdzi on ze zadnej umowy do silnika nie trzeba z powodu ze silnik stanowi czesc wymienna i nie trzeba miec na niego nic. Silnik ktory zamierzam kupic to silnik benzynowy, a w oplu ojca siedzi disel. I tu moje pytanie, jezeli naprawilbym (zmienil silnik) ten samochod to jak mam go zarejestrowac? Wymienic dowod czy tylko jakas pieczatka ze inny silnik siedzi? I jak rozliczac sie z ubezpieczalnia? Bo ubezpieczenie jest na disla.
zipadasko
Nowicjusz

Miejscowość: Łomża

Re: Zmiana silnika

19 Lis 2009, 07:37

no nie do końca
zmieniając silnik nie zmieniasz nic jeśli zmieniasz na taki sam (czyli z 1,6 16v na 16 16v)zmieniając silnik na inny musisz dokonać zmiany w dowodzie rejestracyjnym (teoretycznie w karcie pojazdu) ponieważ zmieniają się parametry w kilku rubrykach (pojemność, moc, rodzaj zasilania paliwem), ogólnie po zmianie silnika jedziesz na stacje diagnostyczną zrobić przegląd i tam pan diagnosta może cię spytać (nie musi) o rachunek na silnik :mrgreen: jak kupujesz od osoby prywatnej to umowa kupna sprzedaży :wink: i tu zonk jak nie masz bo musisz miec udokumentowane pochodzenie silnika :mrgreen:
druga sprawa to fakt że przerobienie diesla na benzynę to masa roboty, inna wiązka, inny osprzęt, może być inny wydech, inna skrzynia biegów (najczęściej) inne mocowania silnika
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

19 Lis 2009, 13:30

pocieszny napisał(a):druga sprawa to fakt że przerobienie diesla na benzynę to masa roboty, inna wiązka, inny osprzęt, może być inny wydech, inna skrzynia biegów (najczęściej) inne mocowania silnika

Inny komputer, zegary, prawdopodobnie inny układ paliwowy. Raczej szukaj takiego samego diesla ;)
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

19 Lis 2009, 17:58

zipadasko napisał(a):Witam, obecnie mam seata toledo z ktorego nie do konca jestem zadowolony. Na podworku stoi astra II z silnikiem do wymiany, a ojciec powiedzial ze jezeli znajde silnik w dobrej cenie to astra bedzie mogła byc moja. Znalazlem sprzedawce na silnik z rozbitej astry, lecz twierdzi on ze zadnej umowy do silnika nie trzeba z powodu ze silnik stanowi czesc wymienna i nie trzeba miec na niego nic. Silnik ktory zamierzam kupic to silnik benzynowy, a w oplu ojca siedzi disel. I tu moje pytanie, jezeli naprawilbym (zmienil silnik) ten samochod to jak mam go zarejestrowac? Wymienic dowod czy tylko jakas pieczatka ze inny silnik siedzi? I jak rozliczac sie z ubezpieczalnia? Bo ubezpieczenie jest na disla.

Musisz mieć umowę spisaną. Żeby wymienić silnik i mieć wszystko w porządku, to jedziesz na stację diagnostyczną, diagnosta może chcieć (a prawie na pewno zażąda) umowy na ten silnik. Dopiero od diagnosty idziesz do WK i tam już nie robią problemów.
Warto dodać, że z diagnostami da się dogadać.

Radzę zmienić na diesla, a nie robić przekładkę na benzynę. Mniej problemów.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

19 Lis 2009, 19:40

a to jak cos to w turbodizlu musze wziasc... a jak bedzie disel na disel to moze wogole tego nie wbijac do dowodu rejestracyjnego? a sa silniki do astry II tdi?
zipadasko
Nowicjusz

Miejscowość: Łomża

19 Lis 2009, 21:56

1,7, 2,0, TD i DTI. TDI to są silniki Volkswagena i bardzo ciężko byłoby zrobić taki przeszczep...
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Volkswagen XL1 najoszczędniejszy seryjny samochód na świecie Volkswagen XL1 najoszczędniejszy seryjny samochód na świecie
    Volkswagen XL1 ze zużyciem paliwa 0,9 l/100 km jest najoszczędniejszym seryjnym samochodem na świecie. Dzięki napędowi hybrydowemu plug-in dwuosobowe auto może przejechać nawet 50 km tylko na prąd, nie emitując w ogóle ...
    Poradnik kupującego #1 - Lexus IS XE10 mk1 (1999-2005) Poradnik kupującego #1 - Lexus IS XE10 mk1 (1999-2005)
    Geneza Lexus IS pierwszej generacji dostępny był początkowo jedynie jako sedan z dwulitrowym silnikiem. W 2001 roku do oferty wprowadzono wersję kombi o nazwie SportCross oraz wersję IS 300 z legendarnym silnikiem 2JZ. Modernizacje: ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      VW Passat CC
      passat b5 german style
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata