Zmiana tablic rejestracyjnych po zakupie samochodu

15 Wrz 2021, 10:00

Witam, planuję zakup nowego auta, wszystko już ustalone ale zastanawia mnie jedno, mianowicie chcę wyrobić do nowego tablice indywidualne które wyczytałem że można zamówić tylko przy przerejestrowaniu auta. Ale co w przypadku jak samochód ma już tablice z tego samego powiatu? Zmiana wchodzi w grę czy jednak muszę zostać na starych numerach?
xmike
Obserwowany
 
Posty: 2

15 Wrz 2021, 10:11

Nie musisz. Zawsze możesz wyrobić tablice indywidualne. Tak samo jest jak masz samochód z tego samego powiatu przy normalnych tablicach które możesz zmienić na własne życzenie lub pozostać przy tych co miał poprzedni właściciel. Tu decyzja należy do Ciebie.
Rokiko
Stały forumowicz
 
Posty: 4376
Zdjęcia: 12

15 Wrz 2021, 10:39

Tablice indywidualne są przypisane do auta czy do właściciela ?
olafwak
Obserwowany
 
Posty: 2

15 Wrz 2021, 10:53

Do samochodu, tu jedynie zmienia się to że masz indywidualną tablicę z własnym napisem dozwolonej długości. Sprzedając samochód z tablicami rejestracyjnymi mającymi numer indywidualny przechodzą one na nowego właściciela. I tu działa to jak przy zwykłych tablicach czyli w przypadku gdy nowy nabywca mieszka na terenie tego samego województwa, co poprzedni właściciel auta może on pozostawić indywidualne tablice rejestracyjne bez konieczności przerejestrowywania pojazdu.
Rokiko
Stały forumowicz
 
Posty: 4376
Zdjęcia: 12

15 Wrz 2021, 12:33

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Wszędzie gdzie sprawdzałem po prostu było podane że można zamówić wtedy kiedy tablice trzeba wymienić przez zniszczenia inny powiat itd, a tu nie ma obowiązku zmiany i to mnie zastanawiało. Dzięki jeszcze raz!
xmike
Obserwowany
 
Posty: 2
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Porównanie żarówek PY21W chrome do kierunkowskazów - Philips vs Osram
    Kierunkowskazy muszą świecić światłem pomarańczowym ale nie zawsze podoba nam się pomarańczowa poświata w lampie od takiej żarówki i co wtedy możemy zrobić? Wyjściem i rozwiązaniem tego są żarówki tzw. chrome ...
    [B] Corsa C 1,2 / Clio II 1,4 / Yaris I 1,0 / Polo III 1,4
    Podstawowe kryteria zestawienia: - hatchback segmentu B - silnik benzynowy o mocy ok. 70KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2000 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Opel Corsa C 1,2 - 75KM - Renault ...

  •