Zmiany, aktualizacje wprowadzane na forum

Re: Zmiany, aktualizacje wprowadzane na forum

13 Gru 2017, 20:25

Kolejna zmiana wprowadzona dzisiaj to zmiana paska który pokazuje się podczas przewijania strony. Była tam wyszukiwatka, obecnie jest przycisk z loginem i dostępnym menu użytkownika. Dodatkowo można tam znaleźć wyszukiwarkę z forum i galerii (dostępna tylko na smartfonach przy najmniejszej rozdzielczości). Załączam zrzut, a resztę pozostawiam Wam do testów :D

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

ArteK
Forum Samochodowe

Zdjęcia: 10603
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 12 12 1996
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Toyota Yaris, Grand Voyager
Silnik: 1.3 VVTi, 3.3 V6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

14 Sty 2018, 15:15

Wprowadziliśmy nową opcję ułatwiającą znacznie dodanie nowego tematu na forum. Jeżeli nie wiemy w którym dziale dodać temat wystarczy wejść na stronę "wybierz odpowiedni dział" po czym na liście mamy wszystkie aktualnie dostępne działy na forum. wybierając jeden z nich pod spodem pojawi się opis wybranego działu więc możemy zweryfikować w szybkim tempie czy dział będzie odpowiedni do tematu który chcemy zamieścić. Jeżeli jest ok to klikamy na button "przejdź do formularza".

Link do tej strony dostępny jest w menu użytkownika na pierwszym miejscu.

ArteK
Forum Samochodowe

14 Sty 2018, 15:40

Co do technicznych spraw, to nieraz brakuje mi możliwości cytowania z poziomu edycji.
yeti65
Stały forumowicz

Miejscowość: Zegrze Pd
Prawo jazdy od: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Lancer 2014, Vitara 2017
Silnik: 1,6 117KM 1,6 120KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 2014

14 Sty 2018, 23:14

yeti65 napisał(a):Co do technicznych spraw, to nieraz brakuje mi możliwości cytowania z poziomu edycji.
Jeżeli odpowiadasz na post to masz możliwość podglądu tematu poniżej, ale jak już edytujesz to niestety nie ma takiej możliwości ponieważ nie zawsze edytuje się najnowszy post w temacie i mogą już być inne wpisy nowsze, które by były nie ujęte w tym podglądzie.

Zobaczę czy coś da się z tym zrobić, ale dzisiaj sprawdzałem i nie udało mi się tego odpowiednio podłączyć.

Wracając do aktualizacji i zmian, zmieniłem wyświetlanie ścieżki "breadcrumbs" na smartfonach. Aktualnie ścieżka ta wyświetla się w jednej linii. Można ją przewijać w prawo lub w lewo przesuwając palcem sprawdzając w ten sposób całą ścieżkę nawigacji.
Na desktopie jest ona widoczna w całości tak jak to było do tej pory. Przy korzystaniu ze smartfona skraca nam to obszar przewijania strony w dół :) i po załadowaniu strony widzimy więcej.

Załączam zrzut na którym widać różnicę.

ArteK
Forum Samochodowe

15 Sty 2018, 10:28

Dobrym rozwiązaniem jest możliwość wyboru działu przy zakładaniu nowego tematu + opis tego działu. Wiele nowych użytkowników w dziale " Samochody osobowe" umieszcza tematy związane z problemami z samochodami. Poprostu widzą forum BMW i od razu tam celują ze swoim problemem. Może teraz będzie lepiej.
Jest jeszcze jedna sprawa - dotyczy olejów samochodowych. W zakładce oleje mamy opisane wszystko o olejach. Jednak jest tam rozróżnione coś takiego jak oleje zimowe i letnie ( te zimowe oznaczone W ). Nie wiem, czy to nie mały błąd, bo tak naprawdę nie ma olejów zimowych i letnich. Każda lepkość oleju jest określana dla temp. płynięcia zarówno zimą jak i latem. Nie ma oleju 10W. Jest olej 10W/40. Jedno określa temp. płynięcia zimą, a drugie latem. Moim zdaniem troszkę może to wprowadzać w błąd.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

15 Sty 2018, 11:08

MotoAlbercik napisał(a):Jest jeszcze jedna sprawa - dotyczy olejów samochodowych. W zakładce oleje mamy opisane wszystko o olejach. Jednak jest tam rozróżnione coś takiego jak oleje zimowe i letnie ( te zimowe oznaczone W ). Nie wiem, czy to nie mały błąd, bo tak naprawdę nie ma olejów zimowych i letnich. Każda lepkość oleju jest określana dla temp. płynięcia zarówno zimą jak i latem. Nie ma oleju 10W. Jest olej 10W/40. Jedno określa temp. płynięcia zimą, a drugie latem. Moim zdaniem troszkę może to wprowadzać w błąd.
Zerknąłem na ten opis i moim zdaniem tam jest jasno to opisane i są podane przykłady. Osobno są opisane temperatury płynięcia oleju w zimie, a osobno w lecie oleje/. Ja bym nie zmieniał tym bardziej że te dane były dodawane posiłkując się różnymi sprawdzonymi źródłami ;)
ArteK
Forum Samochodowe

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

MITSUBISHI Concept GR-HEV pickup z napędem hybrydowym MITSUBISHI Concept GR-HEV pickup z napędem hybrydowym
    Od początku prac badawczo-rozwojowych nad elektrycznymi rozwiązaniami transportowymi w 1966 roku działania firmy Mitsubishi Motors Corporation wynikały z przekonania, że pojazdy z napędem elektrycznym powinny z czasem stanowić ...
    Zadbaj o szyby i czyste światła Zadbaj o szyby i czyste światła
    Jazda samochodem z brudnymi szybami potrafi być bardzo niebezpieczna i znacznie ograniczać pole widzenia. Zwłaszcza zimą podczas opadów deszczu lub śniegu, gdy na drogach leży sól i błoto, które stale ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Wizjonerski Golf GTI - Design Vision GTI
      22
      Nissan 350Z Police
      Mitsubishi i-MiEV Evolution