Żółte tablice w Unii/Holandia

Żółte tablice w Unii/Holandia

24 Sty 2010, 18:01

Mam ważne pytanie.W tamtym tygodniu znajomego zatrzymała policja holenderska i dostał 450e mandatu i zabrane tablice żólte.Czy na pewno mogę wracać np.z Belgii autem kupionym tam na ważnych żóltych tablicach niemieckich przez Holandię?Czy coś po 01.01.2010 roku się nie zmieniło.Proszę o potwierdzenie bo się wybieram za 2 dni do znajomego do Belgii po autko.pozdrawiam
BRZOZKA
Nowicjusz

Miejscowość: ZGIERZ

Re: Żółte tablice w Unii/Holandia

24 Sty 2010, 21:22

Jestem bardzo ciekawy na jakiej podstawie dostał mandat 450 euro w Belgii.
Możesz o tym napisać?
To może pomóc w udzieleniu odpowiedzi na Twoje pytanie

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz

Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam

Re: Żółte tablice w Unii/Holandia

28 Lut 2010, 17:40

Sam jestem ciekaw jak to jest z tymi zoltymi tablicami w Belgii - sam sprowadzam samochody z Belgii i wielu znajomych rowniez i uzywa tych wlasnie zoltych niemieckich tablic do poruszania sie w Belgii i nie bylo jak dotad problemow - samochod niejednokrotnie przebywal droge rzedu kilkuset kilometrow po Belgii na zoltych tablicach do granicy niemieckiej. Przeciez jest zielona karta na wszystkie kraje UE.
Czy ktos kiedys mial problemy z tego powodu w Belgii? A jesli tak, to jakie byly konsekwencje?
Pozdrawiam.
Pascalt
Nowicjusz

Re: Żółte tablice w Unii przepisy

04 Cze 2010, 12:06

Witam,
tutaj można przeczytać interpretację polskiej policji, która podaje unijne przepisy dopuszczające do ruchu po całej unii na niemieckich żółtych tablicach.

"Podsumowując, należy stwierdzić, że pojazdy sprowadzane z Niemiec z tablicami rejestracyjnymi – np. z tzw. czerwonymi i żółtymi wyróżnikami są tablicami krótkoterminowymi i uprawniają do korzystania z pojazdu na terytorium RP oczywiście w okresie ich ważności. Po tym okresie pojazd staje się nie dopuszczony do ruchu nawet jeżeli została wykupiona polisa OC (w Niemczech lub w Polsce) i zostało przeprowadzone badanie techniczne pojazdu. Pojazd taki dalej nie ma urzędowego potwierdzenia rejestracji pojazdu, a przez to decyzji administracyjnej o dopuszczeniu go do ruchu zgodnie z art. 71 prd (prawo o ruchu drogowym). …"

Tu przeczytasz całość (wszystkie zebrane przepisy z komentarzem)

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
Ostatnio edytowany przez DariuszSawicki, 06 Cze 2010, 15:11, edytowano w sumie 1 raz
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz

Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Pierwszy śnieg - kilka dobrych rad dla kierowców Pierwszy śnieg - kilka dobrych rad dla kierowców
    Jak pierwsze opady śniegu wpływają na sytuację na drodze? Większość kierowców jeździ wolniej. Dzięki temu na drogach jest mniej ofiar śmiertelnych, natomiast odnotowuje się więcej stłuczek. Przypominamy, jak jeździć ...
    Diesel i rozruch silnika w zimie Diesel i rozruch silnika w zimie
    Problemy z uruchomieniem silnika w zimie, najczęściej mają posiadacze samochodów z silnikiem Diesla. Dlaczego? Ponieważ zazwyczaj zaniedbują swój samochód już w okresie jesiennym. Ale od początku...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Monster Truck Rock Star, 11