Zwiększa obroty silnika, brakuje mocy przy ruszaniu

Zwiększa obroty silnika, brakuje mocy przy ruszaniu

19 Lip 2018, 16:25

Witam, autko Renault Clio II 2001 benzyna 16v 75 KM 55 kW 1.2. Raz na jakiś czas, (nie za każdym razem) mam problem przy pracującym silniku,np czy postoju na skrzyżowaniu na sygnalizacji. Słyszę, że zwiększają się obroty, czasami falują, lub są stałe powiększone. Przy przygazowaniu wraca do optymalnej pracy, ale zaraz znowu słychać inną, głośniejszą pracę. Przy ruszaniu już, na ułamek sekundy jakby odcina mi moc i wraca do normy. Przepustnica? Sonda lambda? Proszę o wskazówki co to może być.
lukeboss
Początkujący

Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Renault Clio II ph 2
Silnik: 1.2 75 KM 55 kW 16V
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

Re: Zwiększa obroty silnika, brakuje mocy przy ruszaniu

20 Lip 2018, 09:45

lukeboss napisał(a):Raz na jakiś czas, (nie za każdym razem) mam problem przy pracującym silniku,np czy postoju na skrzyżowaniu na sygnalizacji. Słyszę, że zwiększają się obroty, czasami falują, lub są stałe powiększone.
Masz klimatyzację? Może to jest związane z załączaniem kompresora.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 8
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Ekojazda dobra dla środowiska są też plusy dla kierowcy Ekojazda dobra dla środowiska są też plusy dla kierowcy
    Szacuje się, że źródłem 60% zanieczyszczeń powietrza w centrach dużych miast jest transport[sup(1)[/sup]. Do zmniejszenia tego problemu może przyczynić się ekojazda, przynosząca wymierne korzyści nie tylko w postaci ...
    BMW i3 Concept Coupe - wnętrze zachęcające i przestronne BMW i3 Concept Coupe - wnętrze zachęcające i przestronne
    Projekt kabiny BMW i3 Concept Coupe pokazuje jak zmienia się plan kokpitu w procesie przygotowania do produkcji masowej i jak powstaje oryginalny klimat wnętrza sportowego, trzydrzwiowego pojazdu koncepcyjnego. Konstrukcja ...

•