Zwrot z OC, a oczekiwanie na sprawe w Sadzie Grodzkim

Zwrot z OC, a oczekiwanie na sprawe w Sadzie Grodzkim

01 Lut 2010, 18:36

Witam

W polowie grudnia moja narzeczona uczestniczyla w kolizji z innym samochodem. Policja nie stwierdzila winnego i skierowala sprawe do SG. Jako ze na sprawe trzeba troche poczekac i w sumie chcemy sprzedac ten samochod, mam jedno pytanie.
Wiem ze przy sprzedazy auta, Kupujacy moze wypowiedziec umowe a wtedy ubezpieczyciel zwraca niewykorzystana czesc skladki.
Jak to sie ma w przypadku braku decyzji o winie? Czy mozemy spokojnie sprzedac auto i otrzymac zwrot skladki a jednoczesnie w przypadku przegranej sprawy nie byc obarczonym dodatkowymi kosztami?
W momencie wypadku bylo OC, ale jak sprzedamy auto, nie bedzie juz nam potrzebne.

Dziekuje z gory za pomoc.

Pozdrawiam
Pawel
paul-k
Nowicjusz

Miejscowość: Szczecin

Re: Zwrot z OC, a oczekiwanie na sprawe w Sadzie Grodzkim

01 Lut 2010, 20:37

Jeżeli Twoja dziewczyna nie była sprawcą wypadku i sąd tak stwierdzi to odszkodowanie dostanie z OC sprawcy. Tylko musiałaby mieć opinię rzeczoznawcy co do szkód, żeby ubezpieczyciel wiedział za co ma płacić. Swojego OC nie można wypowiedzieć bo jest ono przypisane do auta i przechodzi na nowego właściciela.
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

01 Lut 2010, 21:13

jesli chodzi o odszkodowanie to sprawa jest prosta.
mi natomiast chodzi o zwrot skladki ubezpieczeniowej w przypadku sprzedazy auta gdy nie ma werdyktu sadu.

pozdrawiam
pawel
paul-k
Nowicjusz

01 Lut 2010, 21:35

Składki OC nikt Ci nie odda bo OC przechodzi wraz z autem na nowego właściciela. Zwrot możesz dostać z AC ale nie wie co wtedy z odszkodowaniem.
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

01 Lut 2010, 21:44

hmmm, a w internecie znalazlem:

"Sprzedaż samochodu także umożliwia odzyskanie niewykorzystanej składki za OC pod warunkiem, że nabywca złoży wypowiedzenie umowy ubezpieczenia w terminie do 30 dni od daty zakupu."

zakladam, ze nabywca tak wlasnie zrobi.

pozdrawiam
pawel
paul-k
Nowicjusz

01 Lut 2010, 22:05

Ja bym na to nie poszedł...
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

SKODA Octavia kombi SKODA Octavia kombi
    Gama Nowej Skody Octavii została poszerzona o wersję kombi. Dopłata do wersji liftback wynosi 4000 zł, niezależnie od wersji wyposażenia i silnika. W tej cenie Klient otrzymuje wyjątkowo obszerne i funkcjonalne nadwozie oraz ...
    Zasada pokonywania zakrętów Zasada pokonywania zakrętów
    Zasada pokonywania zakrętów mówi, że w zakręt można wjechać z każdą prędkością, ale nie z każdą wyjechać z niego bezpiecznie. Pokonywanie zakrętów stanowi wyzwanie dla początkujących, ale i doświadczonych ...

• Re: Zwrot z OC, a oczekiwanie na sprawe w Sadzie Grodzkim

01 Lut 2010, 23:42

słuchaj nieraz odbierałem nadpłatę z oc to wiem.aby odzyskać nadpłaconą składkę oc nowy właściciel czyli kupujący musi napisać tzw.rezygnację do twojej firmy ubezpieczeniowej informującą ją, że nie chce twojej polisy bo np.przechodzi do innej tańszej.ty zgłaszając wypowiedzenie umowy w firmie ubezpieczeniowej bo taki masz obowiązek piszesz na wypowiedzeniu prośbę o zwrot nadpłaty(robi się to nawet jak nie wiesz czy kupujący będzie kontynuował jazdę na twoim oc a ubezpieczyciel i tak to sprawdzi)kupującego nikt nie zmusi do tego aby korzystał z twojego oc.kilka razy się zdziwiłem gdy dostałem nadpłatę a póżniej dopiero się dowiedziałem że nowy nabywca zrezygnował z mojego oc.auto możesz sprzedać.jeżeli sąd orzeknie,że była to wina twojej połowicy pomimo że auto sprzedałeś to zabiorą ci zniżki i poinformują inna firmę ubezpieczeniową o twojej kolizji(zabierając zniżki już oni cię znajdą).więcej zapłacisz przy ubezpieczeniu kolejnego auta a poza tym będziesz musiał napisać i podpisać się czy miałeś kolizję.czyli jak nie twoja czy połowicy wina to ok.jak nie to wcześniej czy póżniej zapłacisz więcej.
    ryba1977
    ryba1977
    Aktywny

Miejscowość: poznań

02 Lut 2010, 06:58

dzieki za odpowiedz.
    oczywiscie, nie moge nikogo zmusic aby zrezygnowal, ale sa sytuacje, ze kupujacy nie ma zamiaru kontynuowac OC bo jak wezmie nowe to wyjdzie taniej.
    co do znizek to jasna sprawa - przegrywamy sprawe - zabieraja nam znizki, a nawet w tym przypadku nie maja czego zabrac poniewaz jestesmy wspolwlascicielami i przy wykupie OC moja polowica miala ponizej 25 lat (+30%) a ja mialem prawko krocej niz rok (+10%).

pozdrawiam
    pawel
    paul-k
    Nowicjusz

02 Lut 2010, 13:48

generalnie teraz jest tak, że zabierają 10% zniżek za szkode, zeby zabrali Ci 30 albo 60% musisz porządnie narozrabiać. Swoją drogą sprzedaj ten samochód i ubezpiecz się u jakiegoś towarzystwa w którym np. mają zwyżki tylko do 24 roku życia. Nie ma w sumie sensu zebys przeplacał za OC.
    ribeiro
    Początkujący

Miejscowość: zewsząd

• Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Infiniti Q50