Jakie auto wybrać ?

06 Wrz 2015, 13:27

Witam, chciałbym was prosić o radę dotyczącą wyboru samochodu. Zacznę od tego , że jestem młodym kierowcą prawko mam około 6msc , codziennie jeżdżę do szkoły ponad 20km w 3-4 osoby. Do tej pory jeździłem cienkim , ale teraz planuję go zmienić na coś innego. Na autko myślę wydać w granicach 6-7 tyś. zależy mi na tym , aby auto nie było zbyt awaryjne i drogie w utrzymaniu , najlepiej jakby było w gazie :D Myślałem nad kupnem 206 , ale jak poczytałem opinie na jego temat to się aż wystraszyłem . Teraz mam okazję kupić od znajomego ojca golfa 4 1.6 automat benzyna+LPG z 98 przebieg około 180tyś za 6300 , dodam że parę dni temu miał zmieniony rozrząd i tu proszę o waszą radę co sądzicie na temat tych samochodów , a może zupełnie coś innego . Z góry dziękuję i pozdrawiam :)
Bardock
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Nie mam

06 Wrz 2015, 13:34

gofr 4 1.6 jeszcze w automacie - szkoda pieniędzy jak dla mnie.

Ode mnie np;
Honda Civic VI
Toyota Corolla E11 1.6
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

06 Wrz 2015, 13:39

Dlaczego szkoda pieniędzy ? Awaryjne , czy dlatego że automat ? Bo ogólnie też nie jestem przekonany co do tego typu skrzyni :/
Bardock
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Nie mam

06 Wrz 2015, 13:45

Ogólnie ten 1.6 to muł, pisałeś,że dochodzą jeszcze 3-4 osoby to już w ogóle.
Zapewne chcesz mieć auto na "lata" i co roku nie zamierzasz zmieniać auta tak a po pół roku zacznie brakować mocy i co wtedy?
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

06 Wrz 2015, 13:54

No tak , ale czy w tym przedziale cenowym znajdę coś godniejszego uwagi , jeżeli tak to bardzo proszę o inne propozycje :)
Bardock
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Nie mam