Kalkulator zwrotu składki z ubezpieczenia OC

 • Zwrot z ubezpieczenia OC
 • Jak obliczyć zwrot z ubezpieczenia OC?

  Jeżeli należy nam się zwrot to potrzebujemy trzech danych do obliczenia przybliżonej kwoty jaką powinniśmy otrzymać od ubezpieczyciela. Musimy sprawdzić cenę polisy OC oraz dwie daty zakończenia i wypowiedzenia ubezpieczenia. Na tej podstawie jesteśmy w stanie obliczyć orientacyjny koszt zwrotu z polisy OC za niewykorzystany czas.

  Komu przysługuje zwrot z ubezpieczenia OC?

  Zwrot składki za ubezpieczenie OC za niewykorzystany okres ubezpieczenia przysługuje zbywcy pojazdu w przypadku rozwiązania umowy w związku z jej wypowiedzeniem przez nowego właściciela pojazdu. Inną okolicznością kiedy otrzymamy zwrot niewykorzystanej składki za OC jest złomowanie pojazdu lub jego wyrejestrowanie. Trzeba pamiętać, że aby odzyskać składkę wystarczy powiadomić towarzystwo ubezpieczeniowe o okoliczności, która uprawnia nas do otrzymania zwrotu.


  zł / rok
  data
  data

  1 Podajemy datę wyrejestrowania, złomowania lub wypowiedzenia umowy OC przez nowego właściciela pojazdu (jeżeli jej nie znamy to należy podać datę sprzedaży pojazdu. Wtedy otrzymamy orientacyjny koszt zwrtou z OC tak jak by nowy właściciel odrazu po kupnie wypowiedział umowę.).
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Korzystanie ze smarfona podczas przechodzenia przez jezdnię
  Jednym z zagrożeń dla bezpieczeństwa ruchu drogowego jest korzystanie ze smarfona podczas przechodzenia przez jezdnię. Już w czerwcu wejdą jednak w życie przepisy, które tego zakazują. Choć to kierujący pojazdami powodują ...
  V Toyota Off-Road Festival - kolejny zlot fanów
  Piąty, jubileuszowy zlot fanów terenówek spod znaku Toyoty odbył się w miniony weekend we Włościejewkach niedaleko Poznania. Coroczna impreza przyciągnęła tym razem rekordową liczbę uczestników. Aż 125 ...