Średnia cena paliwa w Polsce

 • Aktualne średnie ceny paliwa
 • Poniższa tabela przedstawia aktualne średnie ceny paliw w Polsce. Warto tu zwrócić uwagę na to że ceny te ustalane są przez producentów na podstawie uwarunkowań rynkowych sterowanych zjawiskami zachodzącymi na światowych rynkach produktów naftowych, stanem gospodarki polskiej i polityki fiskalnej państwa.
  Rodzaj paliwa
  Benzyna E5, E10:
  PB95
  Cena: 7.37 zł/l
  Różnica: 0 zł (0 %)*
  PB98
  Cena: 8.02 zł/l
  Różnica: -0.01 zł (-0.12 %)*
  Olej napędowy B7, B10:
  ON
  Cena: 7.17 zł/l
  Różnica: -0.05 zł (-0.69 %)*
  ON+
  Cena: 7.5 zł/l
  Różnica: -0.08 zł (-1.06 %)*
  Gaz:
  LPG
  Cena: 3.87 zł/l
  Różnica: 0 zł (0 %)*
  Aktualizacja cen: 2022-05-21

  Co wpływa na wysokość cen detalicznych paliw?

  Głównie są to podatki i opłaty nakładane na paliwa czyli akcyza, opłata paliwowa i VAT oraz opłata zapasowa. Dalej mamy cenę ropy naftowej oraz gotowych produktów na światowych giełdach oraz kurs dolara, a na koniec warunki na rynku krajowym kształtowane przez konkurencję.
 • Ceny paliw są przez Nas aktualizowane codziennie, staramy się aby średnia cena była jak najbardziej zbliżona to tych które obecnie mamy na stacjach w całej Polsce.
  (*) Różnica cen najcześciej odnosi się do porównania ceny aktualnej z ceną z dnia wcześniejszego.
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Młodzi kierowcy nadal zbyt niebezpieczni
  Kierujący pomiędzy 18 a 24 rokiem życia od lat stanowią grupę z najwyższym wskaźnikiem liczby wypadków na 10 tys. populacji. Brak doświadczenia, niejednokrotnie zbytnia pewność siebie i szereg ryzykownych zachowań ...
  Niewyspany kierowca i problemy z zasypianiem
  Czy miewasz trudności z zasypianiem? Badania wykazały, że tego rodzaju objawy mogą znacząco wpływać na twoje bezpieczeństwo. Osoby, które na co dzień doświadczają problemów z zaśnięciem są dwa razy bardziej ...