Audi A4 jaki to jest samochód?

02 Lip 2006, 17:47

MAM AUDI A4 i chce się trochę o nim dowiedzieć.
Bartek
 
6

02 Lip 2006, 21:47

Witam,
Napewno się dowiesz więcej, ale podaj więcej szczegółów: jaki masz silnik, z którego roku masz autko...
Pozdrawiam,
Artek
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016
2

02 Lip 2006, 22:51

mankamentem AUDI A4 jest przednie zawieszenie i drogim w naprawach,reszta bez zastrzeżeń.
pozdro 8)
Nie ma głupich pytań tylko są głupie odpowiedzi
grzestv
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 754
Miejscowość: okolice Warszawy
Auto: nie mam
0

17 Lip 2006, 12:24

Ja tez jestem zainteresowana opiniami na temat Audi A4. Chce kupić takie auto i chiałabym sie jak najwięcej o nim dowiedzieć. Mechanika, spalanie, blacharka, zawieszenie, eksploatacja, części...

Bardzo proszę o wszelki opinie.
Suzana
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2
14

17 Lip 2006, 13:20

:lol: patrz post wyżej :lol:
Nie ma głupich pytań tylko są głupie odpowiedzi
grzestv
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 754
Miejscowość: okolice Warszawy
Auto: nie mam
0

18 Lip 2006, 06:32

grzestv napisał(a)::lol: patrz post wyżej :lol:

No dzieki za tak wyczerpującą odpowiedź :?
Suzana
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2
0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Mitsubishi Concept G4 to nowy kompaktowy sedan
    Podczas trzydziestego czwartego Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Bangkoku (trwającego od 25 marca do 7 kwietnia) Firma Mitsubishi Motors (Thailand) Co., Ltd. (MMTh) zaprezentuje koncepcyjny model MITSUBISHI Concept ...

18 Lip 2006, 21:32

od takiego ,ktory niegdy czegos podobnego ( VW) nie mial i miec nie bedzie!
Po I-sze to jest VW- czyli niemiecki Scheisse dla Ludu - ale ...za cene dobrego pojazdu w tej samej klasie!
Przeto jesli juz koniecznie musisz miec VW- to kup skode- bedzie taniej i dobrze zrobiona a jesli w niej bedzie sie cos "psulo"- to znaczy,ze psuje sie w kazdym VW-a wiec i w Audi ect!!

Co jest najgorsze w niemieckich samochodach...?
1- cena
2- tandeta - technologia metali- slabe silniki,korpusy,zawieszenia- ( jedyny wyjatek stanowi tu BMW i to modele z TD! Ale te z kolei maja RWD- wiec sie zle trzymaja drogi= a reszta taka sama tandeta- jak inne nemeckie + nr 1= idiotyczne ceny nadetych uberleuten =cfaniaczkow komuny szwabowieckiej!
3-Wszystkie sam VW- sa wysoko i zle zawieszone - mimo,iz od chyba 96 r nareszcie nie maja tylnej lagi sztywnej .( jedyny wyjatek stanowi nowy Garbus i ow sie wlasnie dobrze trzyma drogi!
bardzo podobnie zle trzymaly sie drogi do tych lat -nissany sentra,i wieksze- choc mialy niby lepsze zawieszenia!Bo nie wystarczy zainstalowac Multilink z tylu i juz jedzie dobrze!

Nie wiem,jaka maja karoserie ( wszystkie japce nawet najmniejszy civic- sa od roku 93 galwanizowane i o zadnej rdzy nie slyszalem )a na polskie i UE sypanie sola winne byc jeszcze extra powleczone masa gumowo-bitumiczna!
Takze japce nawet juz toyota maja systemy wydechowe od 1999 r ze stali nierdzewnej ( Mitsu I-szy w roku 86!)!

jesli jest jakis powod,zeby kupic VW- to tylko z powodu silnikTD! jesli odpowiednik japcowy go nie posiada- bo kazdy japiec w kazdej porownywalnej klasie ma wszystko znacznie lepsze i trwalsze nawet Diesle! Dzis nawet honda ma TD!

Burus

Ps. to iz nie mialem takiego- nie znaczy,ze nie jezdze tym czesto!
mam wokol siebie wielu ruskich i ukraincow- wiec oni skupuja rozbitki reperuja i spzredaja dobrze zarabiajac na nich. Sprzedaja murzynom,albo innym z POstkomuny sowieckej wielbiacym szwabskie scheisse!
czesto maja z tym klopoty- ( najwiecej z merc i BMW oraz Audi,bo te i to A6,BMW Rahe 500 i Rahe 700 oraz merc Sklase V8 -wiec przyjezdzaja do mnie Inzyniera Polaka po pomoc rade,lub zreperowanie lub znalezienie jakiejs czesci itp!!Takze prosza o pomoc w spzredazy o co jest najtrudniej!
Sypia sie zwlaszcza automatyczne skrzynie b. ale i silniki i zawieszenia- wlasciwie wszystko i w kazdym i to z niewielkim przebiegiem okolo 120 140 tys mil najwyzej lub znacznie mniej!
czesto wiec nimi jezdze wiec wiem co je boli,jak to jedzie i jak to sie trzyma drogi!
he!he!
Burus
burus
Początkujący
 
Posty: 52
Miejscowość: USA
0

06 Paź 2006, 18:53

Bartek napisał(a):MAM AUDI A4 i chce sie trochę o nim dowiedziec.


mam a4 1.8t juz ponad 2 lata. wersja amerykanska. kupilem jak mial 70 tys mil. teraz ma 90.

wady (naprawy): 2 przednie wachacze, wyciek plynu ze skrzyni biegow (automat), wyciek plynu od wspomagania kierownicy (nie zrobilem bo wyliczylem, ze mi sie nie oplaca...dolewam raz na miesiac plyn;), wymiana stacyjki, zapchaly mi sie odrowadzacze wody z komory silnika i szyberdachu (patrz moj watek powyzej).

zalety: wyglad;), przyzwoite spalanie (turbo, 4x4, automat), quattro - rewelacja (w zakretach lykasz kazdego jednoosiowca), na sniegu niezastapione, climatronic, system bose, bardzo wygodne fotele, calkiem sporo miejsca jak na maly samochod, duzy bagaznik, solidne wykonczenie - zero tandety, nic nie skrzypi (no moze troche na mrozie plastik przy kolumnie kierownicy).

koles przede mna nie wymienial nic (oprocz akumulatora). robil tylko przeglady (i to tez nie wszystkie). w sumie niewiele awarii jak na swoj przebieg...
smiglostopy
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: Brooklyn, NY
4

10 Paź 2006, 00:18

burus napisał(a): wszystkie japce nawet najmniejszy civic- sa od roku 93 galwanizowane i o zadnej rdzy nie slyszalem


to coś źle słuchałeś, bo akcja serwisowa Hondy (no powiedzmy ludzie zmusili) z lakierownaiem tylnej klapy, która już po roku czy dwóch latach potrafiła zardzewieć (chodziło o poprzedni model Hondy) jest wszem i wobec wspominana. Ale każdemu może się zdażyć wpadka.

Faktycznie najgorszym punktem Audi jest zawieszenie . Znaczy jest to minus na nszych drogach, bo jest dość fajne, tylko niestety się u nas szybko wybija. Ale z tego co widziałem, ceny nie powalają na kolana.
Poza tym silnik 1.8T w pierwszych latach produkcji miał jakąś małą wade techniczną (jakiś kanalik olejowy się przytykał, nie było dobrego przepływu oleju do turbiny bodajże i coś tam się mogło stać, bodajże od 200 czy 2001 problem ten usunięto, ale to musiałbyś się jeszcze gdzieś dowiedzieć, lub może ktoś tutaj wie coś więcej na ten temat). Oczywiście wada, ta w jednym silniku mogła się ujawnić a w drugim nie.

Poza tym nie słychać było o jakiś inncyh przypadłościach. ogólnie jak ktoś lubi ten styl to fajna bryczka :)
Pozdrawiam
stanik
Nowicjusz
 
Posty: 39
0

14 Paź 2006, 21:27

grzestv napisał(a):mankamentem AUDI A4 jest przednie zawieszenie


Ale co? Źle się prowadzi czy się psuje?
oliwer
Początkujący
 
Posty: 70
Miejscowość: dolnośląskie
0

15 Paź 2006, 00:16

oliwer napisał(a):
grzestv napisał(a):mankamentem AUDI A4 jest przednie zawieszenie


Ale co? Źle się prowadzi czy się psuje?


no niestety na naszych drogach niewytrzymuje zbyt wielu km,ale sama konstrukcja tego zawieszenia to jest komfort jazdy.
pozdro 8)
Nie ma głupich pytań tylko są głupie odpowiedzi
grzestv
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 754
Miejscowość: okolice Warszawy
Auto: nie mam
0

16 Paź 2006, 22:56

stanik napisał(a):Poza tym silnik 1.8T w pierwszych latach produkcji miał jakąś małą wade techniczną (jakiś kanalik olejowy się przytykał, nie było dobrego przepływu oleju do turbiny bodajże i coś tam się mogło stać, bodajże od 200 czy 2001


cos bylo na rzeczy. ja nawet dostalem info poczta, ze niektore modele moga miec wade. na szczescie nie obejmowalo to mojego... usterke servis usuwal za darmo w podanym terminie.
Audi A4 1.8T
smiglostopy
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: Brooklyn, NY
0

24 Paź 2006, 23:20

dopowiem jeszcze, a wlasciwie powtorze za kims bodajze z forum Audi, ze czyszczenie tego kanalika, weszlo do obowiazkowych czynnosci serwisowych podczas okresowego przegladu technicznego w ASO. Ale na 100% pewnie jest to, że coś tam było nie tak.
Pozdrawiam
stanik
Nowicjusz
 
Posty: 39
1

01 Lis 2006, 12:41

burus napisał(a):od takiego ,ktory niegdy czegos podobnego ( VW) nie mial i miec nie bedzie!
Po I-sze to jest VW- czyli niemiecki Scheisse dla Ludu - ale ...za cene dobrego pojazdu w tej samej klasie!
Przeto jesli juz koniecznie musisz miec VW- to kup skode- bedzie taniej i dobrze zrobiona a jesli w niej bedzie sie cos "psulo"- to znaczy,ze psuje sie w kazdym VW-a wiec i w Audi ect!!

Co jest najgorsze w niemieckich samochodach...?
1- cena
2- tandeta - technologia metali- slabe silniki,korpusy,zawieszenia- ( jedyny wyjatek stanowi tu BMW i to modele z TD! Ale te z kolei maja RWD- wiec sie zle trzymaja drogi= a reszta taka sama tandeta- jak inne nemeckie + nr 1= idiotyczne ceny nadetych uberleuten =cfaniaczkow komuny szwabowieckiej!


3-Wszystkie sam VW- sa wysoko i zle zawieszone - mimo,iz od chyba 96 r nareszcie nie maja tylnej lagi sztywnej .( jedyny wyjatek stanowi nowy Garbus i ow sie wlasnie dobrze trzyma drogi!
bardzo podobnie zle trzymaly sie drogi do tych lat -nissany sentra,i wieksze- choc mialy niby lepsze zawieszenia!Bo nie wystarczy zainstalowac Multilink z tylu i juz jedzie dobrze!

Nie wiem,jaka maja karoserie ( wszystkie japce nawet najmniejszy civic- sa od roku 93 galwanizowane i o zadnej rdzy nie slyszalem )a na polskie i UE sypanie sola winne byc jeszcze extra powleczone masa gumowo-bitumiczna!
Takze japce nawet juz toyota maja systemy wydechowe od 1999 r ze stali nierdzewnej ( Mitsu I-szy w roku 86!)!

jesli jest jakis powod,zeby kupic VW- to tylko z powodu silnikTD! jesli odpowiednik japcowy go nie posiada- bo kazdy japiec w kazdej porownywalnej klasie ma wszystko znacznie lepsze i trwalsze nawet Diesle! Dzis nawet honda ma TD!

Burus

Ps. to iz nie mialem takiego- nie znaczy,ze nie jezdze tym czesto!
mam wokol siebie wielu ruskich i ukraincow- wiec oni skupuja rozbitki reperuja i spzredaja dobrze zarabiajac na nich. Sprzedaja murzynom,albo innym z POstkomuny sowieckej wielbiacym szwabskie scheisse!
czesto maja z tym klopoty- ( najwiecej z merc i BMW oraz Audi,bo te i to A6,BMW Rahe 500 i Rahe 700 oraz merc Sklase V8 -wiec przyjezdzaja do mnie Inzyniera Polaka po pomoc rade,lub zreperowanie lub znalezienie jakiejs czesci itp!!Takze prosza o pomoc w spzredazy o co jest najtrudniej!
Sypia sie zwlaszcza automatyczne skrzynie b. ale i silniki i zawieszenia- wlasciwie wszystko i w kazdym i to z niewielkim przebiegiem okolo 120 140 tys mil najwyzej lub znacznie mniej!
czesto wiec nimi jezdze wiec wiem co je boli,jak to jedzie i jak to sie trzyma drogi!
he!he!

a Ty co nie umiesz czytac czy jak temat jest o A4 a piszesz tu o VW wez koles zastanow sie o czym Ty tu piszesz.
smerfetka
Początkujący
 
Posty: 55
Miejscowość: Gogolin
1