Kontrolka abs i czerwony wykrzyknik Golf 4

07 Paź 2016, 12:57

Witam posiadam Golfa 4 z silnikiem 1.4 16V 99 rocznik benzyna. Ostatnio same problemy z nim mam a mianowicie z kontrolką ABS i kontrolką Czerwony wykrzyknik . Dzieje się tak że jak się to zapali to przygasają zegary i autem prawie że nie można jechać tak jak by tracił moc i po włączeniu świateł mijania jak i długich kasuje radio i przygasają zegary tak jak pisałem jednak po przejechaniu kilu metrów wszystko wraca do normalności . Jeszcze jedno gdy go zgasiłem nie było możliwości go odpalić tak jak by gdzieś prąd nie dochodził. Kontrolka abs pojawia się i znika . Proszę o jakieś rady od czego zacząć ??
FarCray
Nowicjusz
 
Posty: 18
Auto: golf 4
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

07 Paź 2016, 15:03

Gdzieś robi się zwarcie. Podejrzewam, że w obwodzie zapłonu albo ładowania bądz rozruchu. Te układy są rzadko kiedy zabezpieczane bezpiecznikami. Zacznij jednak od sprawdzenia klem na aku oraz miejsca, w którym klema minusowa aku jest przykręcona do karoserii.
Co do kontrolki, to zapewne zaświeca się z powodu zbyt niskiego napięcia zasilającego moduł. Jak ogarniesz temat z napięciem, to problem z kontrolką powinien zniknąc.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

07 Paź 2016, 20:02

Sprawdż złącza w skrzynce bezpieczników na akumulatorze.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4728
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

08 Paź 2016, 12:46

Panowie czy to może być od tego że kiedyś mi się odpiął kabelek od rozrusznika ja go wpiąłem z powrotem tylko że miał luzy i po prostu wypadał jak się jechało po dziurach i czy czasem on nie robił zwarcia ?? druga sprawa to przepalona żarówka stopu co jakiś czas musiałem ruszać na styku nią by działała i trzecia sprawa to luźna masa od wzmacniacza przy karoserii wszystko to zrobiłem nawet podpiąłem do kompa wykasowałem wszystkie błędy i jak na razie nic się nie świeci nic się nie dzieje . Czy problem może powrócić jak tak to gdzie go mam szukać >???
FarCray
Nowicjusz
 
Posty: 18
Auto: golf 4
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999