Kontrolka abs i czerwony wykrzyknik Golf 4

Kontrolka abs i czerwony wykrzyknik Golf 4

07 Paź 2016, 13:57

Witam posiadam Golfa 4 z silnikiem 1.4 16V 99 rocznik benzyna. Ostatnio same problemy z nim mam a mianowicie z kontrolką ABS i kontrolką Czerwony wykrzyknik . Dzieje się tak że jak się to zapali to przygasają zegary i autem prawie że nie można jechać tak jak by tracił moc i po włączeniu świateł mijania jak i długich kasuje radio i przygasają zegary tak jak pisałem jednak po przejechaniu kilu metrów wszystko wraca do normalności . Jeszcze jedno gdy go zgasiłem nie było możliwości go odpalić tak jak by gdzieś prąd nie dochodził. Kontrolka abs pojawia się i znika . Proszę o jakieś rady od czego zacząć ??
FarCray
Nowicjusz

Auto: golf 4
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

Re: Kontrolka abs i czerwony wykrzyknik Golf 4

07 Paź 2016, 16:03

Gdzieś robi się zwarcie. Podejrzewam, że w obwodzie zapłonu albo ładowania bądz rozruchu. Te układy są rzadko kiedy zabezpieczane bezpiecznikami. Zacznij jednak od sprawdzenia klem na aku oraz miejsca, w którym klema minusowa aku jest przykręcona do karoserii.
Co do kontrolki, to zapewne zaświeca się z powodu zbyt niskiego napięcia zasilającego moduł. Jak ogarniesz temat z napięciem, to problem z kontrolką powinien zniknąc.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

07 Paź 2016, 21:02

Sprawdż złącza w skrzynce bezpieczników na akumulatorze.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 1981
Auto: Fabia I , Fabia II
Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi

08 Paź 2016, 13:46

Panowie czy to może być od tego że kiedyś mi się odpiął kabelek od rozrusznika ja go wpiąłem z powrotem tylko że miał luzy i po prostu wypadał jak się jechało po dziurach i czy czasem on nie robił zwarcia ?? druga sprawa to przepalona żarówka stopu co jakiś czas musiałem ruszać na styku nią by działała i trzecia sprawa to luźna masa od wzmacniacza przy karoserii wszystko to zrobiłem nawet podpiąłem do kompa wykasowałem wszystkie błędy i jak na razie nic się nie świeci nic się nie dzieje . Czy problem może powrócić jak tak to gdzie go mam szukać >???
FarCray
Nowicjusz

Auto: golf 4
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Mercedes-Benz Actros 1851 4×2 LS Bluetec 6 generacji Mercedes-Benz Actros 1851 4×2 LS Bluetec 6 generacji
    Na noworoczny test do naszej redakcji trafił ciągnik siodłowy Mercedes-Benz Actros 1851 4×2 LS Bluetec 6 najnowszej generacji w wersji z 510-konnym silnikiem i kabiną GigaSpace. Ciągnik połączyliśmy z chłodnią do przewozu ...
    Co daje aktywny mechanizm różnicowy? Co daje aktywny mechanizm różnicowy?
    Mechanizm różnicowy to nieodzowny elementem każdego samochodu. Jego zadaniem jest umożliwienie niezależnego obracania się kół osi napędzanej na zakrętach, kiedy każde z nich pokonuje inną drogę. W tej roli bardzo ...

•  
    • Warto przeczytać
    • XX Miedzynarodowy Zlot Fanow Volkswagena
      Autosacrum 2009
      Volvo S60, nr startowy 31
      Renault 19 chamade model 1991