Peugeot 206, 2001, za 10 tys. - warto kupić?

15 Wrz 2009, 13:27

Witam, mam prośbę o radę.

Chcę zmienić mojego fiacika seicento na coś trochę lepszego. Mój sąsiad właśnie sprzedaje swoje auto: Peugeot 206, silnik 1,1, 60 KM, rocznik 2001 (kupiony 2002), przebieg: 80 000 km, 3-drzwiowy.

"Znam" to auto od nowości, sąsiad raczej jest "niedzielnym kierowcą", samochód bez żadnej kolizji, garażowany, serwisowany w autoryzowanej stacji. Cena: 10 000 zł.

No i teraz pytanie do Was: czy uważacie, żę to dobra oferta? A może polecicie jakiś ine autko w tej cenie (od razu mówię, że 10 tys to szczyt moich możliwości) i nie starsze niż 2001?

z góry dziękuję za opinie
major64
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: Poznań

15 Wrz 2009, 14:36

Generalnie 206 rewelacyjny nie jest ale skoro znasz jego przeszłość to można się zainteresować. Auto innej mniej awaryjnej marki z niepewną przeszłościa może się okazać bardziej kosztowne w utrzymaniu niż ten Peżocik :)
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

15 Wrz 2009, 14:41

ja tam miałem 206 i w życiu bym go 2 raz nie kupił :mrgreen: może ja miałem taki zły egzemplarz, lecz z tego co wiem one do najtrwalszych nie należą, miałem go przez połtora roku i powiedzmy, że prawię połowę kasy za którą kupiłem to auto zostało wydane na naprawy i już miałem nawet zniżki u mechanika :lol:

dlatego o czym jak o czym ale o tym aucie mam złą opinię, zdecydowanie poleciłbym jakiegoś starszego japońca
Jeba* i się nie dać, a wyniki same przyjdą...
Wezyrro
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 844
Miejscowość: Wałbrzych/Wrocław
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW Vision EfficientDynamics 2009
    BMW Vision EfficientDynamics łączy w sobie futurystyczny, aerodynamiczny design nadwozia z wysoką wydajnością paliwową i ekologiczną. We wnętrzu konceptu po raz pierwszy zastosowano technikę warstwową. Dzięki wykorzystaniu ...