406 coupe 2.0 czy warto?

28 Sie 2009, 13:54

Witam.
Jak niektórzy wiedzą, szukam auta do ok. 12-13k i strasznie spodobał mi się właśnie 406 coupe. Jedno z ładniejszych coupe jakie widziałem kiedykolwiek, a dodatkowo jest w moim zasięgu. Auto nie będzie raczej strasznie mocno użytkowane. Rocznie nie przewiduję więcej niż 10k kilometrów. Dojazdy do szkoły, plus nieprzewidziane dojazdy i wycieczki. Byłem prawie zdecydowany na civica 1.5 vtec, ale peugeot powala wyglądem. Wyczytałem, że jest to dosyć kapryśne auto, ale czy warto je kupić dla początkującego kierowcy? Ewentualnie widać jakie mniej więcej mam wymagania po 406 C.
Lorden
Początkujący
 
Posty: 62
Miejscowość: Myślachowice

28 Sie 2009, 21:33

warto. moze obejrzyj sobie jeszcze couguara, tez jest super,
ale peugeot ma to cos. jesli sie o niego dba nie powinien sprawiac najmniejszych klopotow, do tego jest piekny i ma niezle osiagi. szczeze go polecam
Japonia górą!!!Nissan, Honda, Mitsubishi, Mazda rządzą!!!
Brian Oconner
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 61
Miejscowość: Poznań

29 Sie 2009, 16:53

Właśnie o to chodzi. Na pierwszy rzut oka widać, że ten peugot ma coś w sobie co przyciąga, dlatego o niego pytam. Spalanie nie najgorsze jak na taką pojemność, ale jak ogólnie z kosztami utrzymania? Części silnikowe ponoć do 2.0 całkiem tanie (wymiana rozrządu 500zł), za to części nadwozia mają zaporowe ceny, prawda to?
Martwi mnie tylko dynamika silnika 2.0. Jest to jedyna opcja jaka wchodzi w grę przy zakupie 406. Czy jest to wystarczająca moc do napędzenia takiego auta, i czy 180Nm wystarczy, aby wcisnąć w fotel gdy potrzeba. W końcu ma być to sportowe coupe i między innymi dlatego chcę go kupić. Teraz czeka na mnie ka 1.3, które ma 105Nm przy takiej wadze daje radę całkiem fajnie, ale chciałbym coś mocniejszego.
Lorden
Początkujący
 
Posty: 62
Miejscowość: Myślachowice