Pierwsze auto do 8tys

08 Lis 2009, 14:41

Witam!!! Stoje przed kupnem mojego pierwszego samochodu... Tutaj mam dylemat, jest tyle samochodow, ktore sa watre uwagi, po przeczytaniu kilku for itd. doszedlem do wniosku i wybralem dwa interesujace mnie samochody
1. Fiat Bravo 1.2 lub 1.6
2.Opel Astra F od 1997r.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Znalazlem te dwa samochody, ktore wygladaja w miare dobrze... Niestety Bravo, zadnego godnego uwagi nie znalazlem... Powiedzcie mi jaki silnik w Astrze najlepiej wybrac, a jaki w Bravo.. Z gory dzieki za odp. Pozdrawiam marcinc6 BTW. Do samochodu zamierzam zalozyc gaz, jezeli z nim nie kupie..
marcinc6
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: Poznań

09 Lis 2009, 08:27

Zdecydowanie w Astrze do gazu silnik ze zwykłą ośmiozaworową głowicą..! Jest bezawaryjny i bezproblemowy i nie miewa kłopotów z termiką w głowicy.Poza tym na gazie pracuje tak,że nie wiesz na czym akurat chodzi...czy to benzyna czy gaz.Temu silnikowi jest to bez różnicy. Ja mam w domu 1,4 z ośmiozaworową głowicą i tak właśnie jest. Tyle,że 1,6 lepszy bo trochę mocniejszy i pali praktycznie to samo co 1,4.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Mercedes Klasy G
    Luksusowy Mercedes Klasy G także ma wojskowe korzenie. Prace nad niemiecką terenówką rozpoczęto w 1972 roku. Początkowo samochód trafił między innymi do armii Niemiec, Szwajcarii, Argentyny oraz Iranu. Dostępna ...