Samochód do LPG 7 tysięcy

17 Lis 2015, 19:45

Witam, jest to mój pierwszy post na tym forum więc wypada się przywitać :ok:
Poszukuję samochodu który dobrze współgra z LPG . Dysponuję kwotą ok 7-7,5 tys zł na sam samochód . Resztę pieniędzy odłożyłem na założenie instalacji gazowej czyli ok 3 k nie licząc pakietu startowego , opłat :yes: .
Nie znam się na samochodach więc proszę o jakąś poradę .
Ma być sedan , pojemność do 2 litrów , w miarę tanie części , no i żeby nie gnił w oczach :roll: Z góry dziękuję za wszystkie golfy i passaty. Po prostu nie trawię tych aut.
Co moblibyście mi polecić ?? :D
kkkrzychu
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 06 06 2013
Auto: nie mam

17 Lis 2015, 19:51

Accord, Corolla E11, Civik VI (te mogą gnić, więc trzeba szukać zadbane egzemplarze), 406. Xsara (choć to raczej mało sedanowate), Vectra B, Astra G (gnijo! ale poza tym fajne), E36, Laga I, wszystko na swój sposób fajne - powiedz, które ci się spodobają a silniki się poradzi.
Żółtek
Aktywny
 
Posty: 294
Prawo jazdy: 06 08 2015
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: C5 mk1
Silnik: 2.0 136KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

17 Lis 2015, 19:59

Hmm... z podanych przez kolegę podoba mi się :
Peugeot 406
BMW e36 lecz chyba ciężko znaleźć zadbany egzemplarz
no i corolka e11 mogłaby być
Z vectrą b miałem do czynienia i powiem Ci tak , rdza zdychała z głodu :yes:
kkkrzychu
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 06 06 2013
Auto: nie mam

17 Lis 2015, 20:16

E36 myślę za 10k z gazem szło by znaleźć, zakładam silnik 2.0 150KM, zadbany sedan z gazem niezłem klasy... prędzej niż to samo bez żadnego gazu za 7k, choć też da się ogarnąć. Ceny części jednak to już klasa premium, więc najniższe nie będą - idealne przeciwieństwo Corolli E11, gdzie za 7k znajdziesz ją w bogatym wyposażeniu i ze świetnym silnikiem ([link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] coś w tym stylu tylko manual). Auto w zasadzie bezawaryjne, bezproblemowe, ale ciężko znaleźć takie dobrze wyposażone. Kompromis to 406 - rozmiaru mniej więcej BMW, jednak tańsze w utrzymaniu niż E36, nieco bardziej awaryjne (elektronika) niż oba w/w i hmmm... nudne :) ale jeśli ci się podoba to chyba najłatwiej znaleźć niezajechany egz. Najlepszy silnik to 2.0 135KM (moc i dynamika + umiarkowane spalanie, ale skoro i tak będzie LPG), ale i mocniejsze 1.8 są nie do pogardzenia, bo 2 litrówkę ciężko znaleźć - [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] wydaje się fajny, akurat pod gaz.
Żółtek
Aktywny
 
Posty: 294
Prawo jazdy: 06 08 2015
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: C5 mk1
Silnik: 2.0 136KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

17 Lis 2015, 20:47

Co powiesz na Volvo S40 lub Skodę Octavię?
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

17 Lis 2015, 21:00

Skoda octavia odpada bo jest to większy golf . Corolla będzie raczej dla mnie za mała. Zaciekawiło mnie volvo , fajne autko , podoba mi się :) a jaki według Ciebie silnik najbardziej nadaje się do lpg ? No i w końcu to volvo więc jak z kosztami utrzymania ?? Bo jak coś naprawiam w aucie to wkladam części dobrej jakości , a nie chińskie zamienniki . A jak wszyscy wiemy dobre części dobrze kosztują :)
kkkrzychu
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 06 06 2013
Auto: nie mam

17 Lis 2015, 21:10

No i co że to jest większy Golf?
W Volvo unikaj silnika GDI 1.8 122km (pojemność dokładnie 1834ccm) nie dość że problematyczny to dobra instalacja do niego kosztuje 5-6k.
Części do najtańszych niestety nie należą ale znowu przesadnie drogie też nie są,poprostu trzeba wiązać się z kosztami.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

17 Lis 2015, 21:17

Co z tego , że to większy golf ?? a to że jest nawet gorzej wykonana od golfa i mało komfortowa . Wiem bo miałem kilka razy okazję przejechać się taką octavią w pełnej wersji wyposażenia .
kkkrzychu
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 06 06 2013
Auto: nie mam

17 Lis 2015, 21:22

Co Ty za brednie wypisujesz.. ja w tym roku z trzema kumplami pojechaliśmy taką Octavią nad morze,zrobiliśmy ponad 1400km i jakoś nikt nie narzekał na brak komfortu.. wykończenie jest praktycznie na podobnym poziomie,mam dla porównania wspomnianą Octavię 1.9TDI 110km,99rok,około 225tys nalotu i Golfa IV 1.9TDI 90km,też 99rok i 261tys nalotu i wiesz co Ci powiem? Po żadnym nie widać różnicy we wnętrzu.. gorzej wkonany to może być Passat B5,kolega miał z 2000roku i przy 260tys zaczeły łuszczyć się plastiki.. podobno norma w paskach.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

17 Lis 2015, 21:34

Ja się z Tobą nie będę kłócił co jest lepsze octavia czy golf . Po prostu nie odpowiadają mi te samochody i tyle . Każdy ma inny gust . Mimo wszystko dzięki za propozycje :)
kkkrzychu
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 06 06 2013
Auto: nie mam