Samochód do LPG 7 tysięcy

17 Lis 2015, 19:45

Witam, jest to mój pierwszy post na tym forum więc wypada się przywitać :ok:
Poszukuję samochodu który dobrze współgra z LPG . Dysponuję kwotą ok 7-7,5 tys zł na sam samochód . Resztę pieniędzy odłożyłem na założenie instalacji gazowej czyli ok 3 k nie licząc pakietu startowego , opłat :yes: .
Nie znam się na samochodach więc proszę o jakąś poradę .
Ma być sedan , pojemność do 2 litrów , w miarę tanie części , no i żeby nie gnił w oczach :roll: Z góry dziękuję za wszystkie golfy i passaty. Po prostu nie trawię tych aut.
Co moblibyście mi polecić ?? :D
kkkrzychu
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 06 06 2013
Auto: nie mam

17 Lis 2015, 19:51

Accord, Corolla E11, Civik VI (te mogą gnić, więc trzeba szukać zadbane egzemplarze), 406. Xsara (choć to raczej mało sedanowate), Vectra B, Astra G (gnijo! ale poza tym fajne), E36, Laga I, wszystko na swój sposób fajne - powiedz, które ci się spodobają a silniki się poradzi.
Żółtek
Aktywny
 
Posty: 294
Prawo jazdy: 06 08 2015
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: C5 mk1
Silnik: 2.0 136KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

17 Lis 2015, 19:59

Hmm... z podanych przez kolegę podoba mi się :
Peugeot 406
BMW e36 lecz chyba ciężko znaleźć zadbany egzemplarz
no i corolka e11 mogłaby być
Z vectrą b miałem do czynienia i powiem Ci tak , rdza zdychała z głodu :yes:
kkkrzychu
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 06 06 2013
Auto: nie mam

17 Lis 2015, 20:16

E36 myślę za 10k z gazem szło by znaleźć, zakładam silnik 2.0 150KM, zadbany sedan z gazem niezłem klasy... prędzej niż to samo bez żadnego gazu za 7k, choć też da się ogarnąć. Ceny części jednak to już klasa premium, więc najniższe nie będą - idealne przeciwieństwo Corolli E11, gdzie za 7k znajdziesz ją w bogatym wyposażeniu i ze świetnym silnikiem ([link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] coś w tym stylu tylko manual). Auto w zasadzie bezawaryjne, bezproblemowe, ale ciężko znaleźć takie dobrze wyposażone. Kompromis to 406 - rozmiaru mniej więcej BMW, jednak tańsze w utrzymaniu niż E36, nieco bardziej awaryjne (elektronika) niż oba w/w i hmmm... nudne :) ale jeśli ci się podoba to chyba najłatwiej znaleźć niezajechany egz. Najlepszy silnik to 2.0 135KM (moc i dynamika + umiarkowane spalanie, ale skoro i tak będzie LPG), ale i mocniejsze 1.8 są nie do pogardzenia, bo 2 litrówkę ciężko znaleźć - [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] wydaje się fajny, akurat pod gaz.
Żółtek
Aktywny
 
Posty: 294
Prawo jazdy: 06 08 2015
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: C5 mk1
Silnik: 2.0 136KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

17 Lis 2015, 20:47

Co powiesz na Volvo S40 lub Skodę Octavię?
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

17 Lis 2015, 21:00

Skoda octavia odpada bo jest to większy golf . Corolla będzie raczej dla mnie za mała. Zaciekawiło mnie volvo , fajne autko , podoba mi się :) a jaki według Ciebie silnik najbardziej nadaje się do lpg ? No i w końcu to volvo więc jak z kosztami utrzymania ?? Bo jak coś naprawiam w aucie to wkladam części dobrej jakości , a nie chińskie zamienniki . A jak wszyscy wiemy dobre części dobrze kosztują :)
kkkrzychu
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 06 06 2013
Auto: nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...

17 Lis 2015, 21:10

No i co że to jest większy Golf?
W Volvo unikaj silnika GDI 1.8 122km (pojemność dokładnie 1834ccm) nie dość że problematyczny to dobra instalacja do niego kosztuje 5-6k.
Części do najtańszych niestety nie należą ale znowu przesadnie drogie też nie są,poprostu trzeba wiązać się z kosztami.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

17 Lis 2015, 21:17

Co z tego , że to większy golf ?? a to że jest nawet gorzej wykonana od golfa i mało komfortowa . Wiem bo miałem kilka razy okazję przejechać się taką octavią w pełnej wersji wyposażenia .
kkkrzychu
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 06 06 2013
Auto: nie mam

17 Lis 2015, 21:22

Co Ty za brednie wypisujesz.. ja w tym roku z trzema kumplami pojechaliśmy taką Octavią nad morze,zrobiliśmy ponad 1400km i jakoś nikt nie narzekał na brak komfortu.. wykończenie jest praktycznie na podobnym poziomie,mam dla porównania wspomnianą Octavię 1.9TDI 110km,99rok,około 225tys nalotu i Golfa IV 1.9TDI 90km,też 99rok i 261tys nalotu i wiesz co Ci powiem? Po żadnym nie widać różnicy we wnętrzu.. gorzej wkonany to może być Passat B5,kolega miał z 2000roku i przy 260tys zaczeły łuszczyć się plastiki.. podobno norma w paskach.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

17 Lis 2015, 21:34

Ja się z Tobą nie będę kłócił co jest lepsze octavia czy golf . Po prostu nie odpowiadają mi te samochody i tyle . Każdy ma inny gust . Mimo wszystko dzięki za propozycje :)
kkkrzychu
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 06 06 2013
Auto: nie mam