Seat Ibiza III 1.4 75KM

04 Mar 2010, 10:42

Witam, mam do kupienia seata ibizę z 2006r z silnikiem 1.4 75 KM. Auto jest do kupienia za 20 tys zł, więc wydaję mi się, że jest to bardzo dobra cena(biorąc pod uwagę, że auto ma w miarę mało przejechanych km, i jest bezwypadkowe). Tylko jedno mnie niepokoi. Słyszałem opinie, iż samochód ten, jak na swój mały silnik, strasznie dużo pali, a ledwo się toczy. Chciałbym poznać wasze opinie na temat tego autka. Miło również byłoby, gdybyście doradzili jakieś inne autko do powiedzmy 25 tys zł. Ważne żeby nie były to auta stare, silniki nie muszą mieć wielkich mocy. Z góry dzięki, pozdrawiam.
someone20
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Kozienice

04 Mar 2010, 12:44

Hmmm... To czy się ledwo toczy czy śmiga to pojęcia względne, każdy ma inne wymagania i inny styl jazdy... Dla jednego 90 koni będzie zupełnie zadowalające, inny nazwie 200-konnego TypeR mułowatym... Przejedź się sam tą Ibizą, bo pytając innych nie uzyskasz obiektywnych odpowiedzi. Spalanie bardzo zależy od trasy, jazdy i kierowcy, nie wiem jak jest w tym 1.4 75KM ale podejrzewam że sam styl jazdy może zwiększyć lub zmniejszyć spalanie o conajmniej 1 litr. Najlepiej weź obejrzyj jakieś raporty spalania na autocentrum czy gdzie indziej :wink:

[ Dodano: Czw Mar 04, 2010 12:45 ]
someone20 napisał(a):Auto jest do kupienia za 20 tys zł, więc wydaję mi się, że jest to bardzo dobra cena(biorąc pod uwagę, że auto ma w miarę mało przejechanych km, i jest bezwypadkowe)


Jesteś pewien że przebieg niski i auto bezwypadkowe? Sprzedaje je ktoś z rodziny/znajomych? Bo jeśli to ogłoszenie z komisu to zapomnij o oryginalności przebiegu, nawet jeśli ma książeczkę serwisową itp (handlarze kupują czyste i sami wypełniają)
ACSznycel
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 848
Zdjęcia: 12
Miejscowość: z nienacka

04 Mar 2010, 21:48

Na szczęście sprowadza to auto znajomy. Wcześniej sprowadził dla nas astrę, później golfa. Zawsze mówi jaki element uszkodzony(jeśli takowy istnieje), i takie tam. Ja w golfie też mam 75KM, na dynamikę nie narzekam. Bardziej byłbym skory do co najmniej 1.8, w większości jeżdżę po terenach niezabudowanych. Wygląd tego samochodu przyciągnął mnie od razu, słyszałem wiele pozytywnych opinii o nim. Rozważałem jeszcze Audi A3, Golfa 4 czy jakąś Hondę, ale z tego roku nie jest raczej możliwe dostać wyżej wymienione samochody za taką cenę.
someone20
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Kozienice