Suzuki Vitara - jaka instalacja gazowa?

05 Sty 2007, 17:31

Bardzo poważnie zastanawiam się nad zakupem samochodu Suzuki Vitara w wersji cabrio, mam w związku z tym pytanie o instalację gazową a konkretnie o butle, czy można ją umieścić gdzieś pod spodem pojazdu,słyszałem o takich rozwiązaniach lecz nie wiem czy to prawda i czy do końca bezpieczne. Vitara ma bardzo mało miejsca z tyłu za siedzeniem i dlatego szukam jakiegoś optymalnego rozwiązania,jeśli ktoś spotkał się z czymś podobnym to proszę o pomoc, dziękuję z góry
johnbil
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: Kielce

05 Sty 2007, 19:50

Na początek miło jest się przywitać. :wink:

Zacznijmy od rodzaju instalacji:
silnik 1.6 8V - instalacja I generacji (najprostsza i najtańsza)
silnik 1.6 16V - II generacja (droższy).
silnik 2.0 V6 - sekwencja (bardzo droga).
Polecam Ci silnik 1.6 8V - autko super się zbiera od najniższych obrotów, prawie jak diesel. :mrgreen:

Butlę możesz schować pod podwoziem pod fotelem pasażera - jest miejsce (oczywiście wszystko zależy od wielkości owej butli). Sposób ten jest sprawdzony i bezpieczny. Co najwyżej możesz dodatkowo uszczelnić (zasłonić) zakręcany plastikiem wskaźnik poziomu LPG z zaworkiem.
Pomyśl też nad butlą długą, a wąską - taka na szerokość bagażnika. Obudujesz ją od góry płytą np OSB i masz z powrotem "ustawny" bagażnik. Mniejszy co prawda ale.... :wink:

:mrgreen:
SCARAB TEAM
Karson
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2335
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Kielce

06 Sty 2007, 22:52

Dzięki Karson, rozwiałeś moje wątpliwości co do butli w podwoziu, chciałem wiedzieć czy to w ogóle możliwe, widzę że tak. Na pewno się na coś takiego zdecyduję ale najpierw muszę poszukać Vitarki, mam co prawda coś na oku.Myślę że w przeciągu 2 tygodni coś kupię. Widzę że jesteś z Kielc,może polecisz mi kogoś do założenia takiej instalacji pod podłogą?
johnbil
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: Kielce

07 Sty 2007, 20:24

poszło na pw
SCARAB TEAM
Karson
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2335
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Kielce

28 Mar 2008, 19:20

Możesz mi powiedzieć ile taka Vitara powinna palić, chodzi mi o rocznik 1995, van, softtop, 1,6 z gaźnikiem...
ile takie cudo powinno spalać benzyny ile LPG, trasa/miasto/średnie/w terenie
nowy186
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: z kątowni

28 Mar 2008, 20:02

każda vitara pali inaczej.
na kołach 225/75R15 MT spalała w trasie 10-12l LPG, w mieście 12-13l LPG.
na kołach 31" (265/75R15) przy dużym lifcie i z bagażnikiem dachowym spalała 20l LPG wszędzie i zawsze
SCARAB TEAM
Karson
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2335
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Kielce

13 Paź 2009, 17:18

Witam wszystkich :)

Czytam informacje na temat suzuki vitary i instalacji gazowych i mam kilka wątpliwości, jestem zainteresowany kupnem vitary i zainstalowaniem w niej gazu, dotychczas nic nie znalazłem aby nie instalować instalacji, aż natknąłem się na taki link:

http://testy.mojeauto.pl/ocena/Suzuki_Vitara/2654/
"mam 2.0 V6 136km...
ktorego nie dalo sie wybrac przy wyborze wersji. Do tego silnika niewskazana jest instalacja gazowa, warto miec tego swiadomosc przy zakupie, bo auto sporo
pali. "

Dziś w ogóle usłyszałem, że instalacja gazu jest nieopłacalna, gdyż w momencie jak koszta wyjdą na zero to do wymiany będą już "jakieś" części zniszczone przez gaz, jak to z tym jest???
samuelhate
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: brak

13 Paź 2009, 17:33

samuelhate napisał(a):Witam wszystkich :)

Czytam informacje na temat suzuki vitary i instalacji gazowych i mam kilka wątpliwości, jestem zainteresowany kupnem vitary i zainstalowaniem w niej gazu, dotychczas nic nie znalazłem aby nie instalować instalacji, aż natknąłem się na taki link:

http://testy.mojeauto.pl/ocena/Suzuki_Vitara/2654/
"mam 2.0 V6 136km...
ktorego nie dalo sie wybrac przy wyborze wersji. Do tego silnika niewskazana jest instalacja gazowa, warto miec tego swiadomosc przy zakupie, bo auto sporo
pali. "

Dziś w ogóle usłyszałem, że instalacja gazu jest nieopłacalna, gdyż w momencie jak koszta wyjdą na zero to do wymiany będą już "jakieś" części zniszczone przez gaz, jak to z tym jest???

ogólnie silnik 2.0 V6 to jest pomyłka w vitce :mrgreen: on się psuje nawet jak stoi i ma zalanego szelawipałera :mrgreen: a wymiana rozrządu to jest droga przez męke :evil:
jak ma być trwały to 1,6 8v, jak chcesz troche mocy (choć tamten do słabeuszy nie należy i z autkiem na 31calach radzi sobie wyśmienicie) to szukaj 1,6 16v
moim zdaniem lepiej poszukać starszej Vitki z japoni i kupić do niej hardtop niż kupować blaszanke z Hiszpanii i mieć dziury pod nogami i ramę jak sito.
a co do mocy silnika i opłacalności w 1.6 8v na 31 calach szybciej zamordujesz napędy niż silnik :mrgreen: instalacja się zwraca bardzo szybko a silniki wytrzymują po kilkaset tysięcy na gazie :wink:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

13 Paź 2009, 21:08

gdzie się psuje, co się psuje?
2.0 V6 ma drogi rozrząd to fakt ale poza tym to fajny silnik - mocny, zrywny i gazu się nie boi. niestety jedyna instalacja, która będzie na nim dobrze pracować to sekwencja. dla poprawienia osiągów i obniżenia spalania zalecany jest do niej BLOS.
motorek 1.6 8V jest lepszy od wersji 16V - różnica w mocy jest nieduża, autko ciągnie od niższych obrotów, żywotność jest zdecydowanie większa. do wersji 8V polecamy najzwyklejszą i najprostszą instalację gazową :wink:
SCARAB TEAM
Karson
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2335
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Kielce

13 Paź 2009, 21:11

Karson napisał(a):gdzie się psuje, co się psuje?
może za mało jeździ :mrgreen: kuliżanka miała, po kilku miesiącach i totalnym wku@##^#ie zamontowała tam stary 1.6 hula do dziś :mrgreen:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

13 Paź 2009, 21:25

pocieszny napisał(a):
Karson napisał(a):gdzie się psuje, co się psuje?
może za mało jeździ :mrgreen: kuliżanka miała, po kilku miesiącach i totalnym wku@##^#ie zamontowała tam stary 1.6 hula do dziś :mrgreen:

yyy.. może kuliżanka jeździć ni umi :mrgreen:
SCARAB TEAM
Karson
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2335
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Kielce

13 Paź 2009, 21:57

Karson napisał(a):yyy.. może kuliżanka jeździć ni umi :mrgreen:
prędzej motur paścią był :mrgreen:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

14 Paź 2009, 07:00

pocieszny napisał(a):prędzej motur paścią był :mrgreen:

w tym wypadku rady ni ma :mrgreen:
SCARAB TEAM
Karson
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2335
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Kielce

14 Paź 2009, 18:19

widzę, że gaz to nie problem, bardziej dyskusyjna jest kwestia silnika i jeśli rocznik jest około 1997 roku to problem, że to już nie japończyk.

A jakie jest spalanie takiej benzyny przy silniku: 2.0 V6?


I drugie pytanie: "silnik 2.0 V6 - sekwencja (bardzo droga)" jaki to jest rząd kwoty???

Nie wiem czy to ważne auto głównie do jazdy po mieście a w weekendy wyjazdy w góry i lasy, głównie turystycznie.
samuelhate
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: brak

14 Paź 2009, 18:45

nie ma znaczenia gdzie jeździ.
spalanie 8-15l LPG
sprawa japończyk/hiszpan dotyczy tylko I generacji vitar z silnikami 1.6 (do 1994r były to japończyki, po 94r hiszpany, wersja nadwoziowa nie miała żadnego znaczenia)
sekwencja to koszt ok. 4-5kzł
SCARAB TEAM
Karson
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2335
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Kielce