Problem z instalacją gazową nexia 1,5 16v instalacja lovato

07 Gru 2011, 17:00

zimny chodzi dobrze na gazie, po nagrzaniu silnika gdy jest na gazie do 2 tys obrotów przerywa i szatkuje oraz w czasie jazdy przełącznik przełącza benzyna-gaz na ułamki sekund. co się może dziać, bo po ustawieniu go u mechanika jest jeszcze gorzej co jest w nim nie tak? a i na benzynie chodzi bez zastrzeżeń...
andrzej04
Nowicjusz
 
Posty: 8
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: daewoo nexia

08 Gru 2011, 16:23

Jak się stale przełącza,to może gubi gdzieś prąd i stale zamyka i otwiera elektrozawór? Może po prostu gubi też masę więc jakis kabelek pod maską się przetarł? Jaka stara jest ta twoja instalacja? Napisz jak to konkretnie instalacja, II gen?
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

09 Gru 2011, 13:16

auto posiadam od dwóch miesięcy, a instalacja jest siedmioletnia. kupiłem już z tą wadą, kable nie są nigdzie przetarte i są w koszulkach. Pierwszy raz mam taki problem choć już kilka samochodów miałem. zawsze reguluje sam . zmienialem parownik kable swiec i przelacznik gazu .czy to bendzie sonda lambda. acha to jest instalacja sekwencja. zalancza mi sie czasami kontrolka problem z silnikiem.i teraz to juz nic niewiem prosze o pomoc.
andrzej04
Nowicjusz
 
Posty: 8
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: daewoo nexia

09 Gru 2011, 14:26

Nie sądzę żeby to była sonda lambda. Przede wszystkim wzrosłoby spalanie .Ja tam nadal stawiam na problem elektryczny.Może to cewka? To tak wygląda,że podczas jazdy na lpg idzie odczyt,że silnik jest gaszony i błyskawicznie w ponownym rozruchu.Dlatego pstryk i chodzi na ułamek sekundy na benzynie i znów pstryk i już cyka na lpg,bo temperatura jest odpowiednia na przerzucenie na gaz.Ten cykl może się powtarzać kilkakrotnie od razu po sobie i na kontrolkach masz "dyskotekę". Jeśli jest tak jak mówię,to na zimnym silniku do 15-20stC(do temp. przerzucenia na lpg) to się nie dzieje.Pojeździj na benzynie i zobacz czy auto też się dławi,czy wyskakuje "check" czy wogóle coś się z nim dzieje.Jeszcze się trochę dziwię jak ty sam regulujesz tę sekwencję..?
Tak więc najpierw bym się przejechał do elektryka i sprawdził cewkę oraz może czujnik Halla,a póżniej niestety gazownik.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

13 Gru 2011, 17:54

Miałem podobny problem w moim nissanie po wymianie sterownika na nowy po nagrzaniu przełączał raz na Pb raz na LPG bez konkretnych powodów pojechałem do mojego gazownika powiedziałem o co chodzi i co się dzieje powiedział, że musi przełączyć jakiś tam sygnał który dostaje instalacja nie wiem o co dokładnie chodziło bo grzebanie w instalacji to nie moja brocha ale po tym zabiegu jak ręką odjął.
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1848
Miejscowość: Sosnowiec
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Audi S8 i Wp11-144
Silnik: AVP, QG18DE
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001

14 Gru 2011, 09:18

bylem u elektrka jest ok . bylem u gazownika inic nawet jeszcze gorzej. bo teraz szatkuje po nagrzaniu jak gupi do 2 tys obrotuw. powyrzej jest niezawodny. gaz zawsze regulowalem sam . mam uno vana 1,4 silnik terz lpg levato problemy usuwam sam pompka paliwowa spalona od 3lat pali na gazie bez problemu lato zima stoi pod nibem ..pomuszcie mi z nexia co morze byc z tym szatkowaniem .jeszcze jedno ustawie go bez szatkowania po przygazowaniu chodzi plynie ale gubi obroty faluje i gasnie.
andrzej04
Nowicjusz
 
Posty: 8
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: daewoo nexia
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Klasyki Audi na Goodwood Festival of Speed
    Na linii startowej tegorocznego Goodwood Festival of Speed, który w dniach od 4 do 7 lipca odbędzie się w południowej Anglii, Audi Tradition wystawi trzy historyczne samochody. Do angielskiej Mekki miłośników ...

14 Gru 2011, 12:55

A może ty masz napęknięty jakiś wężyk od podciśnienia albo dolotu powietrza i ssie lewe powietrze?
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

15 Gru 2011, 11:11

ch...a wie ale gazownik powinien cos wykryc poregulowal 40 skasowal i czesc na benzynie chodzi bez szarpania narazie sie nie podaje ale pomoc ...
andrzej04
Nowicjusz
 
Posty: 8
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: daewoo nexia

15 Gru 2011, 14:13

Na benzynie będzie ci chodzić dobrze,bo nie jest taki wrażliwy na wszelkie zakłócenia w dolocie powietrza jak na gazie.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

16 Gru 2011, 13:56

znalazlem jeden luzny werzyk wymienilem wydawalo sie ze bedzie ale po przejechaniu kilku kilometruw iwdepnieciu gazu tak szatkowal ze musialem przezucic na benzyne ipochwili bylo ok izauwarzylem ze jak sam zgasnie to psztyka elektro magnez na mieszalniku emulator- stag 2 -e4 z mlym przekaznikiem z boku oraz przelacznik ben . gaz co sie dzieje.
andrzej04
Nowicjusz
 
Posty: 8
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: daewoo nexia

18 Gru 2011, 09:56

rozmawiałem z kolega który ma podobny problem z au 80 i silnik 2.5 i mechanik mu powiedzial ze musi zalozyc drugi mieszalnik a i gaz ma niepodpiety do komputera miesz ma zamla przepuszczalnosc cz to jest prawda . morze cos podobnego jest umnie odpiszcie.
andrzej04
Nowicjusz
 
Posty: 8
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: daewoo nexia

04 Sty 2012, 14:37

problem usunienty po przegladnienciu prawie wszystkiego okazaly sie swiece .wiec moral taki niwirzcie zabardzo w fakyury co zostalo wymienione w samochodach po przeglondnieciu okazuje sie ze to sciema ..dzisiej morzna durzo . :D# :D
andrzej04
Nowicjusz
 
Posty: 8
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: daewoo nexia

04 Sty 2012, 14:39

acha dzieki za pomoc nara :(
andrzej04
Nowicjusz
 
Posty: 8
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: daewoo nexia