Alfa, Honda, Fiat czy Peugeot?

Alfa, Honda, Fiat czy Peugeot?

15 Maj 2013, 20:36

Witam, mam około 12 tys zł i zastanawiam się właśnie nad:

-Alfa Romeo 147 1.6 benzyna 105KM 2003r.
-Honda Civic 1.4 benzyna 90KM 2004r.
-Fiat Grande Punto 1.2 benzyna 2006r.
-Peugeot 307 1.6 benzyna 110KM 2003r.

gdybyście mieli z tego wybierać to który? Proszę o konstruktywne wypowiedzi, które pomogą podjąć mi decyzję a nie po prostu wskazanie wyboru.

Dziękuję.
qicek
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 08 09 2000
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: nie mam

Re: Alfa, Honda, Fiat czy Peugeot?

15 Maj 2013, 21:05

qicek napisał(a):-Alfa Romeo 147 1.6 benzyna 105KM 2003r.

-Alfa Romeo 147 - odpuść sobie chyba, że samochód naprawdę Ci się podoba i jesteś przygotowany na niemałe wydatki związane z wiecznymi usterkami.
Ciekawa wypowiedź użytkownika alfy:
,,Piękna doskonale jeżdżąca, brzmiąca i pachnąca skarbonka. Przypomina namiętną, uzależniającą kochankę, która jednak strasznie drenuje portfel i po chwili orientujesz się, że nie masz już kasy by ją utrzymywać, a kumple dawno Cię olali, bo wolałeś jeździć po serwisach niż chodzić z nimi na piwo. Myślisz sobie, to chyba jednak lepiej było już kupić jakiegoś szmelcwagena, jak twój szwagier co jeździ do Niemiec robić na budowach. W dowcipach o Alfistii nie ma ani słowa przesady. Jak rozglądasz się za Alfą, to przy okazji rozejrzyj się za dobrym mechanikiem, który nie będzie chować się po kontach na widok Alfy. W moim przypadku, zaraz po zakupie na remont przygotowujący do sezonu ok. 2000zł a potem to już po ok. 500zł co miesiąc + paliwo. Psuło się wszytko co mogło się zepsuć. I tak od początku: wybierak 2x, wspomaganie kierownicy, maglownica, wentylacja (regulacja nawiewu + wentylator), klimatyzacja, przepływomierz, termostat, linka otwierania maski nie liczę elementów eksploatacyjnych takich, jak tarcze, klocki, płyny, które do tanich nie należą (oleju do silnika wchodzi 6,2l !!!). Teraz mam auto z grupy szmelcwagena którego szczerze nienawidzę, ale przynajmniej mogę wieczorem po...gadać z dziewczyną, a lepsze to niż jeżdżenie po mechanikach. "

-Honda Civic 1.4 - Chyba najrozsądniejsze rozwiązanie z wymienionych przez Ciebie samochodów
-Fiat Grande Punto - Podchodził bym z rezerwą jak do każdego wytworu włoskiej myśli technicznej jednak niewiele wiem o tym samochodzie więc się nie wypowiadam.

-Peugeot 307 1.6 - Miałem wiele razy okazję jeździć 307 w wersji SW właśnie z tym silnikiem.
Choć nie lube peugota to naprawdę byłem miło zaskoczony. Samochodzik bardzo dobrze wykonany, w środku dużo miejsca, baaaardzo wygodne fotele jak na tą klasę samochodu. Dobrze wyciszony, może nie jest mistrzem ekonomi ale spalanie w normie. Na temat awaryjności wypowiadać się nie mogę ponieważ zbyt krótka była moja przygoda z 307
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Prawo jazdy od: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

15 Maj 2013, 21:57

W większości tak jak napisał krim88 ale dorzucę swoje 3 grosze.

qicek napisał(a):-Alfa Romeo 147 1.6 benzyna 105KM 2003r.

Alfa romeo 147 1.6 - generalnie zależy z których lat ale jeśli myślisz o roczniku przed 2003 i silniku TS to najgorszy koszmar spośród tych samochodów, gorzej wypada tylko 156 z tych lat z TS pod maską. Jeżeli już alfa to trochę nowsza i z dieslem pod maską (JTD). Ale i tak będziesz często zaglądać do warsztatu, a nie wszyscy mechanicy chcą się w ogóle podejmować naprawy tych samochodów. Awaryjne zawieszenie, awaryjny układ hamulcowy, awaryjny układ kierowniczy (w tym cały układ wspomagania kierownicy) i rdza. To oprócz silnika pada najczęściej. "Świeci słońce i wiatr wieje, słychać alfe jak rdzewieje" - to nie mit ;).

Civic - to zależy który tak na prawde. Różne generacje różnie wypadają. Ja w najgorszym stanie zawsze widywałem Civici VI i Accordy VI. Ale wszystkie łączy to że bardzo lubi je rdza. Silniki są baaardzo wytrzymałe ale czasem ludzie myślą, że są niezniszczalne i katują je bez wątpliwości. Przez to jest coraz więcej HOND trupami pod maską na rynku - ale w 70% można to łatwo i szybko rozpoznać przy sprzedaży.

Fiat Grande Punto 1.2 - mało miałem OSOBIŚCIE do czynienia z tym samochodem aczkolwiek mój bliski znajomy takim jeździ i wbrew pozorom go sobie chwali (co nie ukrywam, że mnie trochę zdziwiło)! Ale podobno samochód dobry.

Peugeot 307 SW - Mam również bliskiego znajomego który użytkuje taki na co dzień i również go sobie chwali, miałem okazję nim parę razy jechać i to były głównie trasy - co mogę powiedzieć? No nie rozkraczył mi się po drodze, o tyle plus :). Podobno też dobry samochód.

Więcej podpowiedzieć raczej nie mogę, ewentualnie potem coś dodam bo to nie są samochody w moim stylu ;).

Pozdrawiam :).
Vermin
Stały forumowicz

Zdjęcia: 4
Prawo jazdy od: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

16 Maj 2013, 13:32

Sam rozważam Hondę Civic 2004 ale raczej z silnikiem 1.6 po liftingu 5d hatchback. Tylko w Polsce obecnie ciężko jest znaleźć sensowny egzemplarz.

Poszukując auta dla siebie, byłem oglądać Peugeota 308. To w zasadzie prawie to samo co 307. Jednak jeśli chodzi o 307 to dużo czytałem, że wersje przedliftowe mają mnóstwo problemów i lepiej unikać wersji przed liftem. Jednak wnętrze 308 mi się nie podobało, te plastiki jakieś takie tandetne, spodziewałem się, że ten samochód jest lepiej w środku zrobiony.
Ale sam osobiście po tym co przeczytałem raczej 307 bym nie kupił.

Co do Hondy.
Cóż tez ma swoje bolączki.
1.4 nie znam ale z tego co ludzie pisują jest to dość słaby silnik, a auto jednak swoje waży i warto zainteresować się 1.6.
Silnik dość ekonomiczny.

W przypadku 1.6 problematyczne są łożyska wałka sprzęgłowego, parujące reflektory, dość podobno delikatne zawieszenia, ale na naszych drogach to tylko czołg nie ma delikatnego zawieszenia.

Korozja w Hondzie jest jak w każdym aucie wywodzącym się z Japonii. Ale z tego co się zdążyłem zorientować to Mazda bardziej koroduje niż Honda, ale dużo też zależy skąd jest auto i czy stało na zewnątrz.

Ale to moja drobna opinia na bazie tego co czytałem szukając aut na swoją listę wyboru.

Co do kwoty 12 tyś. Obawiam się, że Hondy z 2004 roku nie kupisz w tej kwocie. Jeśli ma być w sensownym stanie to liczyć się trzeba z ceną w okolicach 17-19tyś i przebiegami na poziomie 150-180tyś. Chyba, że znajdzie się perełka, ale wówczas cena rośnie, jednak taka granica poza która wykraczać nie ma co to kwota w okolicach 17 tys zł. Jestem prawie pewien że za 12 nie kupisz Civica, zakładając, że nie ma to być złom.
QwertyD
Nowicjusz

Miejscowość: Dębica
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Hyundai HND-9 koncepcyjny model sportowego samochodu coupe Hyundai HND-9 koncepcyjny model sportowego samochodu coupe
    Hyundai ujawnia szkice koncepcyjnego modelu HND-9 - sportowego samochodu typu luksusowe coupe. HND-9 jest przykładem stylistyki luksusowego coupe nowej generacji. Nowy Hyundai zostanie zaprezentowany podczas tegorocznych ...
    Bezpieczna podróż na ferie zimowe Bezpieczna podróż na ferie zimowe
    Ferie są dla kierowców okresem wyjazdów rodzinnych w góry, na narty czy na wypoczynek. Wypadające w okresie zimowym podróże oznaczają trudne warunki na drogach, a co za tym idzie wymagają dobrego ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Infiniti Q50
      Autosacrum 2009
      GTP Light