Audi 100 C4 vs Peugeot 406

15 Mar 2009, 12:25

To w chwili obecnej mam 4 kandydatów:
Audi 100 C4, Peugeot 406, Opel Vectra i Mitsubishi Cairsma. Który Waszym zdaniem bezkonkurencyjnie wygrywa?
viz
Nowicjusz
 
Posty: 22

15 Mar 2009, 14:52

Ja bym odrzucił z góry starą Audicę i szukał Mitsu albo PUGa młodsze i wg mnie lepsze. Komfort wyższy, kultura pracy silników też lepsza. No chyba, że masz jakieś sentymenty związane z Audi ;D
warzywo
Aktywny
 
Posty: 318
Miejscowość: PZN

15 Mar 2009, 15:31

Ja właśnie nie chcę jej odrzucać :D Ale to trochę stare autka i nie wiem jak się będzie trzymał, więc jest ryzyko. Chyba będę musiał rzucać monetą :roll:
viz
Nowicjusz
 
Posty: 22

15 Mar 2009, 16:12

Na pewno w Audi będziesz musiał więcej włożyć w utrzymanie ;P
warzywo
Aktywny
 
Posty: 318
Miejscowość: PZN

15 Mar 2009, 18:17

warzywo napisał(a):Na pewno w Audi będziesz musiał więcej włożyć w utrzymanie ;P


Tu bym się kłócił...
Starsza Audi z motorem 1.9 TDI jeśli nie była katowana będzie chodzić i chodzić bez problemów. Ja bym spośród tych 4 wyrzucił Peugeota bo jednak z tych wymienianych mimo że młodszy od Audi i tak częściej się psuje oraz Vectre.

Poważnie zastanawiał bym się nad Carismą i Audi.
stasiowski121
 

15 Mar 2009, 19:33

Jeśli nie silnik to podzespoły, samochód to nie tylko silnik. A co do Peugeota to ja nie rozumiem tych postów "wywal bo to francuz a one się psują" francuzem jest fakt, ale solidny jest, a usterek tyle co auta w jego wieku i tyle.
warzywo
Aktywny
 
Posty: 318
Miejscowość: PZN
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Oto najpopularniejsze samochody na świecie
    Najnowsze dane portalu analitycznego focus2move.com potwierdzają, że Toyota Corolla nadal zajmuje niezagrożone pierwsze miejsce w rankingu globalnej sprzedaży samochodów. Na drugim miejscu znalazł się amerykański pick-up ...

15 Mar 2009, 22:01

Proste w budowie silniki to plus dla Francuza ale niestety psuć się bardziej psuje niż Audi z tych samych lat czy chociażby VW Passat.
stasiowski121
 

16 Mar 2009, 12:22

A może macie jakieś informacje, ale "z pierwszej ręki" co do awaryjności 406? np. na podstawie doświadczeń kolegi, ojca itepe
viz
Nowicjusz
 
Posty: 22

16 Mar 2009, 18:41

Z doświadczeń kuzyna bo ma z 99r i w sumie nie narzeka. Silnik 1.8 benzyna mówi że musi dostać obroty żeby się jako tako poruszać, nie wiem jak to serio jest, raz z nim jechałem to faktycznie trzeba często redukować bo silnik mało elastyczny chcąc wyprzedzić.
190 km/h ciągnie paliwa zużywa przeciętnie, w trasie 7 l/100 benzynki a awarie to z poważniejszych skrzynia padła ostatnio, za 500 zł założył od innej 406 (anglika).
Poza tym to czasem jakaś głupota na tle elektronicznym padnie. ale to sprawy rzędu kilkunastu złotych więc generalnie poza tą skrzynią nie jest źle.
stasiowski121
 

16 Mar 2009, 19:16

Dzięki wielkie za odpowiedź :) Myślę jeszcze nad Fordem Mondeo i ta Audi mi w głowie siedzi ;)
viz
Nowicjusz
 
Posty: 22

16 Mar 2009, 21:04

P406 jest jednym z mniej awaryjnych samochodów, używana na taksówki we Francji (na nie trzeba u nas uważać, bo potrafią mieć korektę liczników z 500-600tys na 150tys :/ ).
Forda Mondeo omijałbym szerokim łukiem. Jeśli pakować się w Forda to Focus lub Galaxy i nic innego.
Markowa odzież, pewne samochody
tradelux
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 318

16 Mar 2009, 22:10

Kolego ja miałem Mondeo zrobiłem nim prawie 400 tyś i dopiero zaczął się sypać silnik.
Rdzy można powiedzieć że nie było, dlatego polecam Mondeo.
można kupić taniej młodszy rocznik niż Audi czy nawet 406.
Radziłbym przyglądnąć się na błotniki przy zakupie.
A i jak ktoś nie ma żadnego doświadczenia osobistego z tym samochodem to teksty Forda radzę omijać bo kolega znajomego kolegi mojego kumpla Czy Forg g**** wort radziłbym zachować dla siebie.
stasiowski121
 

16 Mar 2009, 22:14

Jaki miałeś model tego Mondeo? Obecne TDCi lepiej unikać, no i jakby nie było to progi i drzwi lubią w nich rdzewieć - może się wydawać, że to tylko trochę, ale jednak w tej klasie samochodów nie powinno mieć to miejsca.
Markowa odzież, pewne samochody
tradelux
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 318

16 Mar 2009, 22:19

Miałem Mk II 1.8 TDI.
Silniki TDCI lepiej omijać fakt, wrażliwe na gorsze paliwo ale TDDI polecam z czystym sumieniem.
stasiowski121
 

17 Mar 2009, 00:40

aa to teraz wszystko tłumaczy :)
TDDI faktycznie sam miałem i całkiem miło jechał, chociaż do HDI od francuzów to sporo mu brakowało - no ale inna technologia.
Z TDCI dobre są jeszcze 1.6 i ponoć montowane w S-Maxie
Markowa odzież, pewne samochody
tradelux
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 318