Audi 80 B2

24 Lip 2010, 13:55

Witam, mam takie pytanie.
Podobają mi się stare auta, więc za jakieś dwa lata chciałbym (może, mam 16 lat) kupić Audi 80 B2.
Co sądzicie o tym samochodzie, czy są problemy z jego eksploatacją i czy jest awaryjny?
Bardzo proszę o opinie tego samochodu. Może na forum jest jakiś użytkownik.
Mało o nim wiem i nie chciałbym, żeby okazał się szrotem.
Chodzi mi dokładnie o ten model. Wątpie, że za dwa lata znajdę egzemplarz w dobrym stanie.


Zdjęcie

Zdjęcie

Proszę o pomoc!
Pozdrawiam!
Ostatnio edytowany przez bialy56, 26 Lip 2010, 14:37, edytowano w sumie 1 raz
bialy56
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 203
Miejscowość: Jelenia Góra
Prawo jazdy: 07 01 2013
Auto: Fiat 126p FL
Silnik: 0.65
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1992

26 Lip 2010, 15:46

Wygląd ma piękny, tylko, że na obrazku. Z tego co wiem blachy możesz być pewien, reszta to już inna historia.

Pozdrawiam
Adrian Warminski
Rolins28
Nowicjusz
 
Posty: 8
Miejscowość: Lublin

27 Lip 2010, 11:40

Mogę być pewien czego?
bialy56
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 203
Miejscowość: Jelenia Góra
Prawo jazdy: 07 01 2013
Auto: Fiat 126p FL
Silnik: 0.65
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1992

02 Wrz 2010, 01:34

klasyk. Piękne auto ale w dobrym stanie ciężko spotkać - jeszcze trudniej z napędem na 4 koła (quattro).
Pewien możesz być braku korozji - ale nie w tym modelu - tu ocynk jest tylko do połowy drzwi bodajże i mimo porządnych blach po ok 25 latach korozja się już (w sumie to dopiero a nie już) pojawia nawet na nie bitych egzemplarzach. Przy tak wiekowych autach zawsze jest coś do roboty, ale z dostępem do części raczej nie będzie problemu. Co do aut tego typu, to każde trzeba obejrzeć i sprawdzić przed zakupem, bo ciężko jest znaleźć w dobrym stanie i praktycznie przy każdym zakupie będziesz musiał liczyć koszty renowacji auta.
basu85
Nowicjusz
 
Posty: 13
Miejscowość: DKL

21 Wrz 2010, 17:31

Zdaję sobie sprawę. Ale na pierwsze auto kupię coś nowszego, aby nie przesiadywać całymi dniami w garażu. W dobrym stanie te auto wygląda cudnie z każdej strony. :)
Naprzykład mój tato ma BMW E32 735i, w której blachy są ocynkowane i nie ma śladu korozji. Jest idealna. Tylko trochę gaz strzela, ale to już inna historia.
bialy56
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 203
Miejscowość: Jelenia Góra
Prawo jazdy: 07 01 2013
Auto: Fiat 126p FL
Silnik: 0.65
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1992

22 Wrz 2010, 10:08

Sprawa jest taka,albo sięgniesz głębiej do kieszeni i kupisz gotowca od AUDI maniaka, już zrobionego,albo kupisz tanio i śpisz w garażu,naturalnie sięgając do kieszeni co trochę ,po trochę.Jestem zwolennikiem pierwszej opcji,chyba,że lubisz majsterkować,znasz się na mechanice,jesteś blacharzem,lakiernikiem i masz garaż z kanałem. oraz dużo czasu.Blachy,tak jak pisze basu.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Niebezpieczny wschód słońca
    Nisko położone słońce w okresie jesiennym może oślepiać kierowców i powodować niebezpieczne sytuacje na drodze. Szczególnie niebezpieczne jest pierwsze 15-45 minut po wschodzie słońca. Ryzyko oślepienia wzrasta ...