AUDI A6 1.9 TDI, 2.5TDI CZY BMW E46 2.0 CZY DIESEL

12 Mar 2008, 09:35

WITAM MAM TAKIE PYTANIE CHODZI MI O AUTO DO 27000 I ZASTANAWIAM SIE NAD AUDI 1.9 TDI LUB 2.5 TDI DRUGA OPCJA TO BMW 2.0 CI LUB DIESEL PROSZE O PORADY I OCENY DWOCH AUT KTOY SILNIK JEST LEPSZY JAKEI SA WADY ZALETY I W KTORYM AUCIE SA TANSZE CZESCI ?? PROSZE O POMOC DZIEKUJE POZDRAWIAM
Niemiec86
Nowicjusz
 
Posty: 3

12 Mar 2008, 18:47

Chciałbym się podczepić pod temat!!! Również interesują mnie informacje na temat tych aut.
mistrz27
Początkujący
 
Posty: 146

12 Mar 2008, 18:53

Kolego powiem ci że jeśli chodzi o silniczki audi to sprawa ma się tak Ten silnik 2,5TDI jest dobry, ale tylko z manualną skrzynią biegów, bardzo dużo na rynku jest 2,5TDI Automat. Ten automat wogóle się nie sprawdził, jest zawodny....i bardzo często się psuje.....wiec jeśli 2,5 TDI to tylko w manalu. Silniczek 1,9TDi zapewne 110KM, jest bardzo dobry, i bardziej oszczędny...ale zdecydowanie brakuje mu mocy ;)
A BMW silinka nie znam....wiec pomocy niech udzieli ktoś inny...
POZDRO
______________PRECZ Z [ *F*O*R*D*A*M*I ]_________
miszarus
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 310
Miejscowość: zachodnio-pomorskie

12 Mar 2008, 19:25

kolego omijaj silnik 2.5 tdi w a6 c5 z daleka
jest to bardzo awaryjny silnik i drogi w obsłudze
1.9 jak najbardziej polecam
o silniku bmw za duzo nie wiem, ale napewno jest lepszy od 2.5 z audi :)
pzdr
Pawlo
Zaawansowany
 
Posty: 588
Miejscowość: Bolesławiec

12 Mar 2008, 19:32

Nie prawda, bo silnik 2,5 TDi z manualną skrzynią biegów jest dobry i mało awaryjny.....wiec moze miałeś złe przygody, bo ktoś poprostuy źle użytkował dany silnik. Jedyne problemy są z automatycznymi skrzyniami biegów. ;)
______________PRECZ Z [ *F*O*R*D*A*M*I ]_________
miszarus
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 310
Miejscowość: zachodnio-pomorskie

12 Mar 2008, 20:12

miszarus napisał(a):Nie prawda, bo silnik 2,5 TDi z manualną skrzynią biegów jest dobry i mało awaryjny.....wiec moze miałeś złe przygody, bo ktoś poprostuy źle użytkował dany silnik. Jedyne problemy są z automatycznymi skrzyniami biegów. :wink:


zapraszam Cie na dowolne forum Audi i sie popytaj o opinie o tym silniku
wiekoszosc osob powie Ci, ze to "silnik specjalnej troski" :)
pzdr
Pawlo
Zaawansowany
 
Posty: 588
Miejscowość: Bolesławiec
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota RAV4 czy Honda C-RV?
    W popularnym segmencie SUV-ów Honda C-RV i Toyota RAV4 są od lat liderami sprzedaży na amerykańskim rynku. Renomowana organizacja konsumencka Consumer Reports przeprowadziła badanie porównawcze obu modeli i ...
    Najważniejsze informacje dotyczące wymiany turbosprężarki
    Czy naprawa turbosprężarek zawsze jest opłacalna? Tańsze rozwiązania nie zawsze przynoszą zadowalający efekt, a koszty naprawy często zamiast się zmniejszać, rosną. W silnikach Diesla większość turbosprężarek ma obecnie konstrukcję ...

27 Lip 2009, 17:01

Niemiec86 napisał(a):WITAM MAM TAKIE PYTANIE CHODZI MI O AUTO DO 27000 I ZASTANAWIAM SIE NAD AUDI 1.9 TDI LUB 2.5 TDI DRUGA OPCJA TO BMW 2.0 CI LUB DIESEL PROSZE O PORADY I OCENY DWOCH AUT KTOY SILNIK JEST LEPSZY JAKEI SA WADY ZALETY I W KTORYM AUCIE SA TANSZE CZESCI ?? PROSZE O POMOC DZIEKUJE POZDRAWIAM


Witam! Tak sie sklada ze uzytkuje oba auta. Audi mam w wersji kobmii a BMW w sedanie. Powiem tak: zdecydowanie BMW. Chodzi mi tutaj o koszty eksploatacji i wrazenia z jazdy. Jest tansze w utrzymaniu, mniej awaryjne i mimo mniejszej mocy rownie dynamiczne. jezeli komus nie zalezy na gigantyznej pzrestrzeni w srodku i wielkim bagazniku powinien wybrac 3. audi jest swietne duzo miejsca i duzy bagaznik. ale silnik to niewypal totalny. i niewazne czy w manulanu czy automacie. paliwozerny, slaby na niskich obotach i drogi w eksploatacji. sama wymiana rozrzadu to kosmos. pasek, rolki, pompe wtrskowa a czetso takze i walki wyrownowazajace. i zawieszenie pzrednie nie znosi polskich drog.
Skalar777
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: Żmigród

27 Lip 2009, 17:25

Silnik 2.5 TDi o mocy 163 i 150 koni ma opinię "awaryjny" bo to produkcja Audi. Ma opinię awaryjnego, niestety wszędzie się o tym "trąbi".Zazwyczaj dość poważną usterką jest awaria wałków rozrządu, mało kto wie, ale te silniki powinny pracować na oleju syntetycznym nawet przy 400 tys. km, a niestety właściciele zaczynają wlewać olej półsyntetyczny już po 100-150 tyś. Natomiast ja bym polecił silnik 2.7 TDi ma moc ok 180 koni, świetnie jeździ, pali niewiele więcej niż 1.9 TDi niestety to nie ten przedział cenowy obawiam się.
Jednak Silnik 2.5 TDi 180 koni też był w Audi i on jest wiele lepszy.

[ Dodano: Pon Lip 27, 2009 18:28 ]
[link do autocentrum.pl wygasł]


Polecam poczytać.
stasiowski121
 

27 Lip 2009, 19:57

2,5 tdi odpada awaryjny kosztowny w eksploatacji osiągi nie powalają jedynie co w nim cieszy to ..... dzwiek kup 1.9 tdi i będziesz zadowolony
gigit
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 240
Miejscowość: Kołobrzeg

19 Lut 2010, 21:40

bez zastanowienia wybierz bmw dlaczego? Swietne silniki owiele lepsze niz w audi , trwalsze zawieszenie i tansze w utrzymaniu no i nie kradna ich w porownaniu do aut z grupy vw naprawde sa to swietne auta praktycznie bezawaryjne
kamien22
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: poznan